Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2013 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Grzegorz Muszyński, prezes Portu Lotniczego Lublin odwołany

Autor: Zdjęcie autora mag
0 34 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Lublin odwołała ze stanowiska prezesa Grzegorza Muszyńskiego. Głosowanie było tajne, decyzja Rady nie była jednogłośna. Obowiązki prezesa przejął jego dotychczasowy zastępca Krzysztof Wójtowicz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wniosek o odwołanie Muszyńskiego złożył Marek Dietl, reprezentujący w Radzie Nadzorczej PLL Miasto Lublin. – Został on uzasadniony przez członków rady ze strony miasta, które jest głównym akcjonariuszem spółki – tłumaczy Jacek Sobczak, przewodniczący Rady Nadzorczej PLL.

Jaki był powód odwołania. - Plan finansowy działalności operacyjnej na lata 2013-2022 przygotowany przez zarząd nie przekonał Rady. Prezes Muszyński bardzo dobrze zrealizował swoją misję jako realizator inwestycji, natomiast uznaliśmy że na nowy etap działalności operacyjnej pora wprowadzić nowego prezesa - mówi Sobczak.

Rada chce docelowo ogłosić konkurs na stanowisko prezesa zarządu. – Na razie jest taka intencja, nie wyznaczyliśmyjednak terminu ogłoszenia konkursu – dodaje Sobczak.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pawel / 10 czerwca 2013 o 14:42
Muszynski i Sobczak, dzieki nim mamy to lotnisko
Autor: oscar38 19.01.13, 13:36
Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz
wiec STFU!

Prawda jest taka ze Muszynski zrobil to lotnisko, i bez niego (i pana Sobczaka z PO) lotnisko by nie powstwalo. To byly dwie kluczowe postacie ktorym lublin zawdziecza to ze w koncu lotnisko zostalo wymeczone i dziala.

Prawda jest tez taka ze Muszynski to nominacja pisowska i PO ma od lat chrapke na jego stanowisko Ludzie z PO wiedzieli ze bez niego lotniska nie bedzie i dali mu tymczasowy spokoj a nawet dogadali ze Muszynski odchodzi pod albo po starcie lotniska albo pod koniec 2013. Wszystko ustalone - Muszynski odchodzi, ale oczywiscie gajzeta musiala dorzucic swoje 3 grosze i zrobic troche syfu.

Byliby chyba chorzy gdyby nie popluliby na czlowieka nowminowanego przez Pis. Chociaz sami doskonale wiedza ze dzieki niemu jest to lotnisko i ze odchodzi niebawem.

Wątki z największą liczbą głosów są promowane na Forum. 2

Muszynski i Sobczak, dzieki nim mamy to lotnisko
Autor: oscar38 19.01.13, 13:36
Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz
wiec STFU!

Prawda jest taka ze Muszynski zrobil to lotnisko, i bez niego (i pana Sobczaka z PO) lotnisko by nie powstwalo. To byly dwie kluczowe postacie ktorym lublin zawdziecza to ze w koncu lotnisko zostalo wymeczone i dziala.

Prawda jest tez taka ze Muszynski to nominacja pisowska i PO ... rozwiń
Avatar
EB / 8 maja 2013 o 22:14
Niech odwołają też Zdrojkowskiego!
Avatar
AK@wp.pl / 7 maja 2013 o 16:47
A co myślicie, że czynownicy z PSL-u, którzy nakupili ziemi w Niedźwiadzie złożyli broń? Jest to typowa polska wendetta na człowieku, który przecież nie podejmował dycyzji o lokalizacji lotniska w Świdniku, owszem to co deklarował i podpisał wykonał nieproporcjonalnie małym zespołem ludzi w porównaniu z budową lotnisk w Rzeszowie albo w Modlinie. Ale aby było po polsku to spełnia się porzekadło, że każde przedsięwzięcie ma 5 etapów realizacji: 1 euforia; 2 cykoria; 3 szukanie winnych; 4 karanie niewinnych i ostatni 5-ty etap - nagradzanie osób postronnych nie mających nic wspólnego z realizacją przedsięwzięcia.
A co myślicie, że czynownicy z PSL-u, którzy nakupili ziemi w Niedźwiadzie złożyli broń? Jest to typowa polska wendetta na człowieku, który przecież nie podejmował dycyzji o lokalizacji lotniska w Świdniku, owszem to co deklarował i podpisał wykonał nieproporcjonalnie małym zespołem ludzi w porównaniu z budową lotnisk w Rzeszowie albo w Modlinie. Ale aby było po polsku to spełnia się porzekadło, że każde przedsięwzięcie ma 5 etapów realizacji: 1 euforia; 2 cykoria; 3 szukanie winnych; 4 karanie niewinnych i ostatni 5-ty etap - nagradzanie os... rozwiń
Avatar
dece-7 / 7 maja 2013 o 10:46
A strona www portu dalej do du.....py. Już nie ma planu lotów tygodniowych tylko codzienne. Jak sobie zaplanować lot na dowolny dzień??? Kto z tym zrobi wreszcie porządek taki jaki jest na wszystkich lotniskach??? Komu zależy na dezinformacji. Dlaczego w planach podaje się że przylot jest terminowy , skoro samoloty przylatują o ok. 30 - 40 minut wcześniej a startują po 30-40 minutach???? I to się wcale nie trzyma kupy. A raczej KUPA śmichu.
Avatar
Adios / 7 maja 2013 o 10:24
[quote name='radny' timestamp='1367901747' post='766590']
He.he.he. 23 tys miesięcznie, to jest taka oficjalna wersja dla prasy, aby mas pracujących nie drażnić.
[/quote]

Nie 23 tys., tylko PONAD 23 tys. Tak jest napisane. Czyli - napisali prawdę.
A każdy, kto poznał muszyńskiego, poznał również jego kompetencje. Opisać je można jednym słowem: buhahaha. No i w końcu oko się odlepiło, temu misiu.
Avatar
Gość / 7 maja 2013 o 10:18
BARDZO DOBRZE, ŻE GO ODWOŁALI
Avatar
radny / 7 maja 2013 o 06:42
[quote name='jan' timestamp='1367873325' post='766512']
Cytat z "Kuriera Lubelskiego" - "Muszyński kierował samorządową spółką przez pięć lat. Jako prezes zarabiał obecnie ponad 23 tys. zł miesięcznie. I mimo, że nie zarządza już PLL dalej będzie tyle otrzymywał. I to przez kolejne półtora roku. Dlaczego? Bo w jego umowie o prace jest zapis o tzw. zakazie konkurencyjności. Oznacza to, że dostanie w ciągu półtora roku ok. 400 tys. zł aby nie podejmował pracy np. w innym porcie lotniczym.
[/quote]He.he.he. 23 tys miesięcznie, to jest taka oficjalna wersja dla prasy, aby mas pracujących nie drażnić.
[quote name='jan' timestamp='1367873325' post='766512']
Cytat z "Kuriera Lubelskiego" - "Muszyński kierował samorządową spółką przez pięć lat. Jako prezes zarabiał obecnie ponad 23 tys. zł miesięcznie. I mimo, że nie zarządza już PLL dalej będzie tyle otrzymywał. I to przez kolejne półtora roku. Dlaczego? Bo w jego umowie o prace jest zapis o tzw. zakazie konkurencyjności. Oznacza to, że dostanie w ciągu półtora roku ok. 400 tys. zł aby nie podejmował pracy np. w innym porcie lotniczym.
[... rozwiń
Avatar
WNUCZKA / 6 maja 2013 o 23:53
A MOŻE PRZESZKADZAŁ JUŻ KOLESIOM I SIĘ NIE CHCIAŁ DZIELIĆ
Avatar
jan / 6 maja 2013 o 22:48
Cytat z "Kuriera Lubelskiego" - "Muszyński kierował samorządową spółką przez pięć lat. Jako prezes zarabiał obecnie ponad 23 tys. zł miesięcznie. I mimo, że nie zarządza już PLL dalej będzie tyle otrzymywał. I to przez kolejne półtora roku. Dlaczego? Bo w jego umowie o prace jest zapis o tzw. zakazie konkurencyjności. Oznacza to, że dostanie w ciągu półtora roku ok. 400 tys. zł aby nie podejmował pracy np. w innym porcie lotniczym.
Avatar
Gość / 6 maja 2013 o 22:10
brawa dla Żuka, czas ukrócić Muszyńskiego
Avatar
Pawel / 10 czerwca 2013 o 14:42
Muszynski i Sobczak, dzieki nim mamy to lotnisko
Autor: oscar38 19.01.13, 13:36
Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz
wiec STFU!

Prawda jest taka ze Muszynski zrobil to lotnisko, i bez niego (i pana Sobczaka z PO) lotnisko by nie powstwalo. To byly dwie kluczowe postacie ktorym lublin zawdziecza to ze w koncu lotnisko zostalo wymeczone i dziala.

Prawda jest tez taka ze Muszynski to nominacja pisowska i PO ma od lat chrapke na jego stanowisko Ludzie z PO wiedzieli ze bez niego lotniska nie bedzie i dali mu tymczasowy spokoj a nawet dogadali ze Muszynski odchodzi pod albo po starcie lotniska albo pod koniec 2013. Wszystko ustalone - Muszynski odchodzi, ale oczywiscie gajzeta musiala dorzucic swoje 3 grosze i zrobic troche syfu.

Byliby chyba chorzy gdyby nie popluliby na czlowieka nowminowanego przez Pis. Chociaz sami doskonale wiedza ze dzieki niemu jest to lotnisko i ze odchodzi niebawem.

Wątki z największą liczbą głosów są promowane na Forum. 2

Muszynski i Sobczak, dzieki nim mamy to lotnisko
Autor: oscar38 19.01.13, 13:36
Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz
wiec STFU!

Prawda jest taka ze Muszynski zrobil to lotnisko, i bez niego (i pana Sobczaka z PO) lotnisko by nie powstwalo. To byly dwie kluczowe postacie ktorym lublin zawdziecza to ze w koncu lotnisko zostalo wymeczone i dziala.

Prawda jest tez taka ze Muszynski to nominacja pisowska i PO ... rozwiń
Avatar
EB / 8 maja 2013 o 22:14
Niech odwołają też Zdrojkowskiego!
Avatar
AK@wp.pl / 7 maja 2013 o 16:47
A co myślicie, że czynownicy z PSL-u, którzy nakupili ziemi w Niedźwiadzie złożyli broń? Jest to typowa polska wendetta na człowieku, który przecież nie podejmował dycyzji o lokalizacji lotniska w Świdniku, owszem to co deklarował i podpisał wykonał nieproporcjonalnie małym zespołem ludzi w porównaniu z budową lotnisk w Rzeszowie albo w Modlinie. Ale aby było po polsku to spełnia się porzekadło, że każde przedsięwzięcie ma 5 etapów realizacji: 1 euforia; 2 cykoria; 3 szukanie winnych; 4 karanie niewinnych i ostatni 5-ty etap - nagradzanie osób postronnych nie mających nic wspólnego z realizacją przedsięwzięcia.
A co myślicie, że czynownicy z PSL-u, którzy nakupili ziemi w Niedźwiadzie złożyli broń? Jest to typowa polska wendetta na człowieku, który przecież nie podejmował dycyzji o lokalizacji lotniska w Świdniku, owszem to co deklarował i podpisał wykonał nieproporcjonalnie małym zespołem ludzi w porównaniu z budową lotnisk w Rzeszowie albo w Modlinie. Ale aby było po polsku to spełnia się porzekadło, że każde przedsięwzięcie ma 5 etapów realizacji: 1 euforia; 2 cykoria; 3 szukanie winnych; 4 karanie niewinnych i ostatni 5-ty etap - nagradzanie os... rozwiń
Avatar
dece-7 / 7 maja 2013 o 10:46
A strona www portu dalej do du.....py. Już nie ma planu lotów tygodniowych tylko codzienne. Jak sobie zaplanować lot na dowolny dzień??? Kto z tym zrobi wreszcie porządek taki jaki jest na wszystkich lotniskach??? Komu zależy na dezinformacji. Dlaczego w planach podaje się że przylot jest terminowy , skoro samoloty przylatują o ok. 30 - 40 minut wcześniej a startują po 30-40 minutach???? I to się wcale nie trzyma kupy. A raczej KUPA śmichu.
Avatar
Adios / 7 maja 2013 o 10:24
[quote name='radny' timestamp='1367901747' post='766590']
He.he.he. 23 tys miesięcznie, to jest taka oficjalna wersja dla prasy, aby mas pracujących nie drażnić.
[/quote]

Nie 23 tys., tylko PONAD 23 tys. Tak jest napisane. Czyli - napisali prawdę.
A każdy, kto poznał muszyńskiego, poznał również jego kompetencje. Opisać je można jednym słowem: buhahaha. No i w końcu oko się odlepiło, temu misiu.
Avatar
Gość / 7 maja 2013 o 10:18
BARDZO DOBRZE, ŻE GO ODWOŁALI
Avatar
radny / 7 maja 2013 o 06:42
[quote name='jan' timestamp='1367873325' post='766512']
Cytat z "Kuriera Lubelskiego" - "Muszyński kierował samorządową spółką przez pięć lat. Jako prezes zarabiał obecnie ponad 23 tys. zł miesięcznie. I mimo, że nie zarządza już PLL dalej będzie tyle otrzymywał. I to przez kolejne półtora roku. Dlaczego? Bo w jego umowie o prace jest zapis o tzw. zakazie konkurencyjności. Oznacza to, że dostanie w ciągu półtora roku ok. 400 tys. zł aby nie podejmował pracy np. w innym porcie lotniczym.
[/quote]He.he.he. 23 tys miesięcznie, to jest taka oficjalna wersja dla prasy, aby mas pracujących nie drażnić.
[quote name='jan' timestamp='1367873325' post='766512']
Cytat z "Kuriera Lubelskiego" - "Muszyński kierował samorządową spółką przez pięć lat. Jako prezes zarabiał obecnie ponad 23 tys. zł miesięcznie. I mimo, że nie zarządza już PLL dalej będzie tyle otrzymywał. I to przez kolejne półtora roku. Dlaczego? Bo w jego umowie o prace jest zapis o tzw. zakazie konkurencyjności. Oznacza to, że dostanie w ciągu półtora roku ok. 400 tys. zł aby nie podejmował pracy np. w innym porcie lotniczym.
[... rozwiń
Avatar
WNUCZKA / 6 maja 2013 o 23:53
A MOŻE PRZESZKADZAŁ JUŻ KOLESIOM I SIĘ NIE CHCIAŁ DZIELIĆ
Avatar
jan / 6 maja 2013 o 22:48
Cytat z "Kuriera Lubelskiego" - "Muszyński kierował samorządową spółką przez pięć lat. Jako prezes zarabiał obecnie ponad 23 tys. zł miesięcznie. I mimo, że nie zarządza już PLL dalej będzie tyle otrzymywał. I to przez kolejne półtora roku. Dlaczego? Bo w jego umowie o prace jest zapis o tzw. zakazie konkurencyjności. Oznacza to, że dostanie w ciągu półtora roku ok. 400 tys. zł aby nie podejmował pracy np. w innym porcie lotniczym.
Avatar
Gość / 6 maja 2013 o 22:10
brawa dla Żuka, czas ukrócić Muszyńskiego
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 1

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 11 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 18

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?