wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Gwardia Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego werbuje w woj. lubelskim

Dodano: 7 marca 2016, 10:11
Autor: Paweł Puzio

Działalność organizacji proobronnych zyskuje coraz większą popularność, szczególnie wśród ludzi młodych.

– Sytuacja na świecie oraz za naszą wschodnią granicą jest niestabilna. Kto wie, czy za jakiś czas nie będą potrzebne umiejętności nabyte podczas takiego szkolenia? – mówi 19-letni Kamil z Lublina, który zastanawia się nad wstąpieniem do jednej z grup paramilitarnych.

W drugiej połowie ubiegłego roku Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna (SBL) powołało do życia Gwardię Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego.

– To organizacja, której podstawowym zadaniem jest kształcenie ludności cywilnej w zakresie zachowań proobronnych w czasie pokoju, wojny oraz na wypadek klęski żywiołowej – tłumaczy płk Grzegorz Adamczyk, wiceprezes stowarzyszenia. I zachęca: – Wstępując w szeregi GWBO, weźmiecie udział w szkoleniach prowadzonych przez zawodowych żołnierzy, ekspertów od survivalu, samoobrony i pierwszej pomocy. Zajęcia będą odbywały się głównie w weekendy, na terenach jednostek, na strzelnicach i poligonach.

Jako pierwsza powstała lubartowska kompania Gwardii Wsparcia Bezpieczeństwa Obywatelskiego.  I Kompania w Lubartowie liczy ponad 60 osób, działa także na terenie Kocka i Parczewa.

– Robimy drugi nabór żeby uzupełnić liczbę gwardzistów do kompanii lubelskiej, gdzie obecnie mamy około 50 nowych gwardzistów. Wkolejnych tygodniach będą uruchamiane powiaty krasnostawski i puławski oraz zwiększana liczba gwardzistów w I Kompanii Lubartowskiej – zapowiada kpt. gwardii Paweł Szlendak, zastępca dowódcy ds. logistyki.

O wstąpienie w szeregi GWBO mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich, konieczna jest zgoda rodziców. Zapisy do gwardii w klubie K1 Training Center w Lublinie (ul. Kleeberga 12A) zaczynają się w czwartek i potrwają do soboty.

To nie jedyne oddziały tego typu. Podobny charakter mają Strzeleckie Poddziały Obrony Narodowej powołane do życia w Świdniku w 2014 roku.

Gość
Gość
ave
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 marca 2016 o 14:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do czego przyda się ta formacja? Na współczesnym polu walki? Ani wyszkolenia, bo wybaczcie - wyszukać jaka taka osłonę,  nacisnąć spust i posiać kilkadziesiąt pocisków wokoło - to ŻADNE przeszkolenie... ani sprzętu... bo sam kałach to trochę za mało. W starciu z ZAWODOWYMI żołnierzami? Nie ukrywajmy, przecież nasz potencjalny wróg, a do obrony przed nim szykowana pono jest ta formacja, tak przynajmniej głoszą jej organizatorzy - to praktycznie ZAWODOWA ARMIA. I sporo liczniejsza, lepiej wyszkolona i wyposażona... a ostatnio wykorzystywana, a nie ma lepszego szkolenia, jak na polu walki... ci, co przeżyją, stają się FACHOWCAMI.

Zatem jeszcze raz pytam - do czego te formacje będą mogły być użyte? Jest jeden ewentualny przypadek, kiedy może się przydać. Obrona przed terrorystami - ale przecież i ci, zanim zostaną użyci (celowo to określenie - UŻYCI) - przechodzą bardzo intensywne wielomiesięczne przeszkolenie w specjalnych ośrodkach, a w dodatku indoktrynację, mającą wpoić im całkowita niedbałość o własne życie...  Jest i następna możliwość - przeciw ludności cywilnej uczestniczącej w "niepokojach społecznych". I z tym pozostawiam was - abyście sobie to przemyśleli.

Rozwiń
Gość
Gość (8 marca 2016 o 03:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na razie jest to konieczne. Nie blokuj LWG!!!! Bo wtedy nic Ci nie pomoże. Zrozumiałeś? Jeżeli 32⁰F = 0⁰C i 212 ⁰F = 100⁰C, to chcąc zamieniać wartości ze skali F na wartości ze skali C, pierwsze czynimy argumentami funkcji, a drugie wartościami funkcji. Równanie prostej przez dwa punkty A = (32,0) i B = (212,100) daje wzór na zamianę liczby stopni Fahrenheita na liczbę stopni Celsjusza: x⁰F = [5(x − 32)/9]⁰C, gdzie argument x (liczba z wymiaru wielkości temperatury tF w F) jest elementem zbioru [−459,67; xmax] ze skali w F. Mamy tu tF = x⁰F = y⁰C = tC, gdzie y = f(x). W przypadku odwrotnym, równanie prostej przez dwa punkty A = (0,32) i B = (100,212) daje wzór na zamianę liczby stopni Celsjusza na liczbę stopni Fahrenheita: x⁰C = [9x/5 + 32] ⁰F, gdzie argument x jest elementem zbioru [−273,15; xmax] ze skali temperatury tC w C. Mamy tu tC = x⁰C = y⁰F = tF, gdzie y = f(x).
Rozwiń
ave
ave (8 marca 2016 o 01:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jooj mówisz o pieluchach a pewnie jak przyjdzie co do czego to zwiniesz swoje pieluszki i z płaczem uciekinierzy z kraju zapominając o swojej rodzinie przyjaciołach i rodakach o przelanej krwi naszych dziadków. Ja popieram kazda inicjatywę dążące do zwiększenia bezpieczenstwa naszego kraju i nie mówimy tu tylko o wojnie w artykule jest mowa o pomocy przy usowaniu skutków klęsk żywiołowych jezeli Ci ludzie chcą to robic w imię wyższych celów popieram a takim kibicom jak ty i wspolczujacym zza telewizora mowie won !! Nawet jezeli ktos tobi cos w słusznej sprawie to zawsze znajdzie sie ktos kto to bedzie probowal wydeptać w ziemie - buraki

czyżby to jakiś zwolennik tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Zapiszcie się do Ochotniczej Straży Pożarnej i będziecie mogli razem z waszym entuzjastą redaktorem wykazać się w usuwaniu klęsk żywiołowych już tej wiosny. I nie potrzeba wam będzie ani wojny z moskalem ani karabinów.

Rozwiń
ave jarek
ave jarek (8 marca 2016 o 00:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyżby to jeden z wyznawców tego wykształciucha Mańka Kowalskiego ? Jak chcą pomagać w usuwaniu klęsk żywiołowych to niech wstąpią do Ochotniczej Straży Pożarnej. Będzie z tego jakiś pożytek i nie trzeba będzie czekać do wojny aby się sprawdzić.

Rozwiń
gość
gość (8 marca 2016 o 00:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

od tego się zaczyna, a potem będą brązowe koszule i heil hitler albo heil Jarosław.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!