poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Hala lekkoatletyczna ZSE na Konstantynowie już gotowa (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2011, 16:41
Autor: Dominik Smaga

W jednym końcu hali ćwiczyli uczniowie a w drugim prezydent i zaproszeni goście otwierali odnowiony
W jednym końcu hali ćwiczyli uczniowie a w drugim prezydent i zaproszeni goście otwierali odnowiony

Przebudowaną halę lekkoatletyczną oddano wczoraj do użytku przy ul. Wojciechowskiej. Ma ona służyć ma nie tylko uczniom, ale też zawodowym sportowcom z całej wschodniej Polski. A tuż obok powstaną kolejne obiekty.

– Została praktycznie tylko konstrukcja, choć nawet stalowe dźwigary zostały odnowione, bo były w dużym stopniu skorodowane – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Hala była w takim stanie, że w 2008 r. została zamknięta przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego – dodaje.

Teraz obiekt zmienił się nie do poznania. – Jest nowa nawierzchnia bieżni, była wymiana dachu, są kompletnie nowe okna, zainstalowana została nowa wentylacja, jest też całkowicie nowe oświetlenie hali – wylicza Elżbieta Hanc, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych, do którego należy wyremontowany przez miasto obiekt.

– Jeżeli chcemy zachęcić młodzież do uprawiania sportu, musimy stworzyć jej do tego dobre warunki – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Ale odnowiona hala ma służyć nie tylko uczniom z Wojciechowskiej. – Mogą tu ćwiczyć uczniowie innych szkół, a także inni chętni zawodnicy – dodaje Hanc. – Będą mogli tu trenować w pełni profesjonalnie – zaznacza Żuk. Na ośmiotorowej, tartanowej bieżni może ćwiczyć jednocześnie nawet do stu osób.

Modernizacja hali lekkoatletycznej kosztowała ponad 4,3 mln złotych i była częścią wartej 9 mln zł termomodernizacji całego kompleksu budynków Zespołu Szkół Elektronicznych. Sama hala ma 150 m długości i ponad 2300 mkw. powierzchni. Ciekawostką jest zastosowanie solarnej instalacji do podgrzewania wody. – Dzięki niej koszty ciepła spadły o połowę – przyznaje Hanc. Wymieniona została też instalacja elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, odnowione zostały także szatnie i natryski.

Z tyłu hali jest także siłownia, ale jeszcze nie w pełni urządzona. – Będzie wyposażana w przyszłym roku – zapowiada Dziuba. Obok budynku powstaje też kompleks obiektów lekkoatletycznych na świeżym powietrzu, który ma być gotowy w 2012 r. – Znajdzie się tu bieżnia okrągła i prosta 110-metrowa, skocznia w dal i do trójskoku, oraz trzy rzutnie: do pchnięcia kulą, do rzutu dyskiem i młotem oraz rzutnia do rzutu oszczepem. Możliwe, że powstanie też boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
:)
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

:)
:) (16 listopada 2011 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyrazy uznania pa Pani Dyrektor.

Szkoda jednak, że Szkoła jest "EEKTRONICZNA" już chyba tylko z nazwy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!