Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2016 r.
19:00

Hala zamiast targowiska. Nie wszystkim kupcom to pasuje. Miasto się nie wycofuje

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
Projekt hali targowej przy ul. Ruskiej (Wizualizacja: JPA-Jabłoński Pracowania Architektoniczna)<br />
Projekt hali targowej przy ul. Ruskiej (Wizualizacja: JPA-Jabłoński Pracowania Architektoniczna)

Ratusz szykuje się do wyceny nieruchomości, na których działa targowisko przy Ruskiej. Ma je wnieść do spółki, której rolą będzie budowa w tym miejscu hali targowej. Stragany trafiłyby na drugą stronę ulicy. Nie wszystkim kupcom to pasuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nasze plany w sprawie realizacji hali nie zmieniły się – podkreśla Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Wciąż podtrzymujemy wolę współpracy.

Chętnych do współpracy nie jest jednak aż tylu, ilu spodziewał się Ratusz. Założenia były takie, że kupcy z hali Nova i sąsiadującego z nią Bazaru zbudują nową halę na gruncie wniesionym przez miasto do spółki celowej. A potem przeniosą się do nowego budynku zwalniając zajmowane obecnie nieruchomości. O ile Nova jest do tego skłonna, o tyle Bazar już się do tego nie pali.

Z inwestycją tą wiąże się też przyszłość targowiska działającego przy Ruskiej, bo to w jego miejscu ma powstać hala, a targ byłby przeniesiony na plac znajdujący się po przeciwnej stronie ulicy, z którego odjeżdżały niegdyś podmiejskie busy. I to też nie wszystkim odpowiada.

– Tzw. plac po busach jest o jedną trzecią mniejszy – stwierdza w piśmie skierowanym do prezydenta Marcin Luberecki, który prowadził zebranie 92 przedsiębiorców z rejonu Podzamcza. W piśmie tym czytamy również, że na stragany pod swoimi oknami nie godzą się mieszkańcy ulicy Nowy Plac Targowy oraz ul. Targowej.

Notatkę ze wspomnianego spotkania kupcy – jak sami stwierdzają – „profilaktycznie” skierowali do Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego, bo ich zdaniem miasto może tu forsować rozwiązania korzystne dla jednych przedsiębiorców, a dla innych szkodliwe. Zebranie 92 przedsiębiorców nie jest jednak jedyną reprezentacją kupców z tego rejonu.

Stowarzyszenie Sprzedawców z Targu „Zielony Rynek” wręcz współpracowało z miastem przy wyborze koncepcji urządzenia stoisk na „placu po busach”. Przeciwnicy takiej przeprowadzki wolą wstawić nowe stoły na stary targ i zbudować zadaszenie. Twierdzą też, że władze stowarzyszenia „Zielony Rynek” są samozwańcze.

Z kolei Ratusz twierdzi, że kupieckie przeprowadzki są na Podzamczu nieuniknione. – W ramach rewitalizacji Podzamcza konieczna będzie m.in. kompleksowa wymiana infrastruktury podziemnej – stwierdza Joanna Bobowska. – Budowa hali przy Ruskiej połączonej z „zielonym rynkiem” jest niezbędna dla zachowania ciągłości funkcji handlowej tego obszaru.

Urzędnicy podkreślają, że przyszłość poszczególnych części Podzamcza została określona w przyjętym niedawno planie zagospodarowania terenu. Dopuszcza on powstanie całkiem nowej zabudowy w miejscu hali Nova i obu Bazarów: zarówno noszącego tę nazwę targowiska jak i supersamu spółdzielni Społem.

Miasto potwierdza oficjalnie, że teren targowiska warzywnego przy Ruskiej jest już przygotowywany do wniesienia do spółki celowej, do której ma wejść też Nova. – Obecnie regulujemy podział działek zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania i przygotowujemy się do ich wyceny – przyznaje Bobowska.

Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:53

Na Białorusi to jest ład i porządek, o jakim jak widać to Ty nie masz pojęcia. Pojedź tam a będziesz mile rozczarowany. Białoruś to naprawdę nie jest III Świat jak wydaje się niektórym mieszkańcom znad Wisły.

Nie mówie o większych miastach bo tam jest pokazówka i Łukaszenka faktycznie pilnuje ładu i porządku, lecz tzw prowincji. Ewentualnie możesz zamienic na Ukrainę, tam nie będzie różnicy.

Avatar
emeryt / 24 marca 2016 o 16:27

Nie bede kupowal z poziomu chodnika jak 30 lat temu w syfie i kurzu, z chlopami na ramieniu co chca mi wcisnac spirytus i szlugi i bulgarami drzacymi jape. Rozrywka kuzwa na caly weekend zajebista ale chyba gdzies na stepach bialorusi.

Na Białorusi to jest ład i porządek, o jakim jak widać to Ty nie masz pojęcia. Pojedź tam a będziesz mile rozczarowany. Białoruś to naprawdę nie jest III Świat jak wydaje się niektórym mieszkańcom znad Wisły.

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 14:26
Ludzie ogarnijcie się. Czasy się zmieniły i trzeba iśc do przodu. Trzeba inwestować i zmieniać to co wygląda fatalnie. Przecież tam jest jeden wielki syf. Większość jest za zmianami i 'kupcy' powinni to uszanować a nie się stawiać i wymyślać niestworzone historie i zgłaszać je do CBA, żal... Podobna sytuacja jest z busami, jeżdżą starymi gruchotami i boją się konkurencji. Jak zainwestują i podnoszą standard to konkurencja im nic nie zrobi.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 17:20
A co to za projekt?! A czy na 700-lecie Lublina ktoś zlikwiduje te zardzewiałe budy-szczęki, stojące już pół wieku przy dworcu PKS? Czy to ma być ciągle wizytówka Lublina, niefortunnego kandydata do ESK? Mamy więcej takich miejsc w pobliżu samego centrum miasta, które wygrywały konkursy na najbrzydsze miejsca w Polsce (kamienica przy Bramie Grodzkiej, zobacz też wczorajsze wydanie DW). Państwo radni gdzie my jesteśmy - w Bangladeszu, czy w cywilizowanej Europie? Toż to bazary w Łucku i we Lwowie na Ukrainie wyglądają lepiej! Wojciech Górski, Lublin City-Tour.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 11:16
straszliwe brzydka wizualizacja wg. mnie
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 16:27

idz do biedronki albo lidla gamoniu daj zarobić obcym.... ! zdrajco idz spedzaj czas w galerii handlowej i pniszcz niedziele tym co musza tam na śmieciówkach siedziec bo ty musisz sobie pochodzic do sklepów -- wspólczesny rozrywkowicz pffff......


Nie bede kupowal z poziomu chodnika jak 30 lat temu w syfie i kurzu, z chlopami na ramieniu co chca mi wcisnac spirytus i szlugi i bulgarami drzacymi jape. Rozrywka kuzwa na caly weekend zajebista ale chyba gdzies na stepach bialorusi.

Nie bede kupowal z poziomu chodnika jak 30 lat temu w syfie i kurzu, z chlopami na ramieniu co chca mi wcisnac spirytus i szlugi i bulgarami drzacymi jape. Rozrywka kuzwa na caly weekend zajebista ale chyba gdzies na stepach bialorusi. rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 16:19

Co na to PiS i dlaczego Żukowi zależy na tak szybkim załatwieniu tej rewitalizacji ? Niech zbada to CBŚ i CBA . Pożyjemy , zobaczymy .


Szybka rewitalizacja??? Chyba jaja sobie robisz,wiesz ile lat sie to juz ciagnie? Myslisz, ze cba nie ma nic ciekawszego do roboty, niech antonio komisje zwola :)
Avatar
756 / 22 marca 2016 o 12:56

idz do biedronki albo lidla gamoniu daj zarobić obcym.... ! zdrajco idz  spedzaj czas w galerii handlowej i pniszcz niedziele tym co musza tam na śmieciówkach siedziec bo ty musisz sobie pochodzic do sklepów  -- wspólczesny rozrywkowicz   pffff......

A kiedy mam iść na zakupy jak nie w weekend? Ludzie pracują, mam iść na urlop żeby zrobić zakupy? A pracowników galerii ktoś zmusza, żeby tam pracowali i stoi im z pistoletem nad głową, bo jak nie to w piach? Ogarnij się...

A kiedy mam iść na zakupy jak nie w weekend? Ludzie pracują, mam iść na urlop żeby zrobić zakupy? A pracowników galerii ktoś zmusza, żeby tam pracowali i stoi im z pistoletem nad głową, bo jak nie to w piach? Ogarnij się...

rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 08:18

idz do biedronki albo lidla gamoniu daj zarobić obcym.... ! zdrajco idz  spedzaj czas w galerii handlowej i pniszcz niedziele tym co musza tam na śmieciówkach siedziec bo ty musisz sobie pochodzic do sklepów  -- wspólczesny rozrywkowicz   pffff......

gamoń i w dodatku bez kasy. Żal doope ściska że nie ma pieniedzy na zakupy. Czekaj wyznawco pisiorów, dostaniesz 500 na swoje bachory to pójdziesz i zobaczysz galerie.

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 08:14
niechaj zrobią z tym porządek albo Dworzec Autobusowy przeniosą w ładniejsze miejsce, bo wstyd na całą Europę robi sam budynek dworca i okoliczne stragany.
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:53

Na Białorusi to jest ład i porządek, o jakim jak widać to Ty nie masz pojęcia. Pojedź tam a będziesz mile rozczarowany. Białoruś to naprawdę nie jest III Świat jak wydaje się niektórym mieszkańcom znad Wisły.

Nie mówie o większych miastach bo tam jest pokazówka i Łukaszenka faktycznie pilnuje ładu i porządku, lecz tzw prowincji. Ewentualnie możesz zamienic na Ukrainę, tam nie będzie różnicy.

Avatar
emeryt / 24 marca 2016 o 16:27

Nie bede kupowal z poziomu chodnika jak 30 lat temu w syfie i kurzu, z chlopami na ramieniu co chca mi wcisnac spirytus i szlugi i bulgarami drzacymi jape. Rozrywka kuzwa na caly weekend zajebista ale chyba gdzies na stepach bialorusi.

Na Białorusi to jest ład i porządek, o jakim jak widać to Ty nie masz pojęcia. Pojedź tam a będziesz mile rozczarowany. Białoruś to naprawdę nie jest III Świat jak wydaje się niektórym mieszkańcom znad Wisły.

Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 14:26
Ludzie ogarnijcie się. Czasy się zmieniły i trzeba iśc do przodu. Trzeba inwestować i zmieniać to co wygląda fatalnie. Przecież tam jest jeden wielki syf. Większość jest za zmianami i 'kupcy' powinni to uszanować a nie się stawiać i wymyślać niestworzone historie i zgłaszać je do CBA, żal... Podobna sytuacja jest z busami, jeżdżą starymi gruchotami i boją się konkurencji. Jak zainwestują i podnoszą standard to konkurencja im nic nie zrobi.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 17:20
A co to za projekt?! A czy na 700-lecie Lublina ktoś zlikwiduje te zardzewiałe budy-szczęki, stojące już pół wieku przy dworcu PKS? Czy to ma być ciągle wizytówka Lublina, niefortunnego kandydata do ESK? Mamy więcej takich miejsc w pobliżu samego centrum miasta, które wygrywały konkursy na najbrzydsze miejsca w Polsce (kamienica przy Bramie Grodzkiej, zobacz też wczorajsze wydanie DW). Państwo radni gdzie my jesteśmy - w Bangladeszu, czy w cywilizowanej Europie? Toż to bazary w Łucku i we Lwowie na Ukrainie wyglądają lepiej! Wojciech Górski, Lublin City-Tour.
Avatar
Gość / 23 marca 2016 o 11:16
straszliwe brzydka wizualizacja wg. mnie
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 16:27

idz do biedronki albo lidla gamoniu daj zarobić obcym.... ! zdrajco idz spedzaj czas w galerii handlowej i pniszcz niedziele tym co musza tam na śmieciówkach siedziec bo ty musisz sobie pochodzic do sklepów -- wspólczesny rozrywkowicz pffff......


Nie bede kupowal z poziomu chodnika jak 30 lat temu w syfie i kurzu, z chlopami na ramieniu co chca mi wcisnac spirytus i szlugi i bulgarami drzacymi jape. Rozrywka kuzwa na caly weekend zajebista ale chyba gdzies na stepach bialorusi.

Nie bede kupowal z poziomu chodnika jak 30 lat temu w syfie i kurzu, z chlopami na ramieniu co chca mi wcisnac spirytus i szlugi i bulgarami drzacymi jape. Rozrywka kuzwa na caly weekend zajebista ale chyba gdzies na stepach bialorusi. rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 16:19

Co na to PiS i dlaczego Żukowi zależy na tak szybkim załatwieniu tej rewitalizacji ? Niech zbada to CBŚ i CBA . Pożyjemy , zobaczymy .


Szybka rewitalizacja??? Chyba jaja sobie robisz,wiesz ile lat sie to juz ciagnie? Myslisz, ze cba nie ma nic ciekawszego do roboty, niech antonio komisje zwola :)
Avatar
756 / 22 marca 2016 o 12:56

idz do biedronki albo lidla gamoniu daj zarobić obcym.... ! zdrajco idz  spedzaj czas w galerii handlowej i pniszcz niedziele tym co musza tam na śmieciówkach siedziec bo ty musisz sobie pochodzic do sklepów  -- wspólczesny rozrywkowicz   pffff......

A kiedy mam iść na zakupy jak nie w weekend? Ludzie pracują, mam iść na urlop żeby zrobić zakupy? A pracowników galerii ktoś zmusza, żeby tam pracowali i stoi im z pistoletem nad głową, bo jak nie to w piach? Ogarnij się...

A kiedy mam iść na zakupy jak nie w weekend? Ludzie pracują, mam iść na urlop żeby zrobić zakupy? A pracowników galerii ktoś zmusza, żeby tam pracowali i stoi im z pistoletem nad głową, bo jak nie to w piach? Ogarnij się...

rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 08:18

idz do biedronki albo lidla gamoniu daj zarobić obcym.... ! zdrajco idz  spedzaj czas w galerii handlowej i pniszcz niedziele tym co musza tam na śmieciówkach siedziec bo ty musisz sobie pochodzic do sklepów  -- wspólczesny rozrywkowicz   pffff......

gamoń i w dodatku bez kasy. Żal doope ściska że nie ma pieniedzy na zakupy. Czekaj wyznawco pisiorów, dostaniesz 500 na swoje bachory to pójdziesz i zobaczysz galerie.

Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 08:14
niechaj zrobią z tym porządek albo Dworzec Autobusowy przeniosą w ładniejsze miejsce, bo wstyd na całą Europę robi sam budynek dworca i okoliczne stragany.