Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2008 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Handlarze nie chcą kamer na targu

0 6 A A

Jeden z kupców z targu Pod Zamkiem zamontował przy swoim stoisku kamery. - Nie zgadzamy się na takie praktyki - mówią jego sąsiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To jakiś wideoterrorysta - mówił mężczyzna, który zadzwonił do naszej redakcji. - Filmuje wszystko co się dzieje w alejce. Skąd mamy wiedzieć, czy nie zagląda naszym klientom do portfeli. Sprawdziliśmy.

Kamery faktycznie wiszą. Rejestrują wszystko, co dzieje się przy jednym ze stoisk z konfekcja damską. Zapytaliśmy właściciela o cel zamontowania kamer.

- To moja sprawa, zamontowałem kamery bo zdarzały się kradzieże. Proszę kontaktować się z prezesem - mówił mężczyzna, wyraźnie zdenerwowany pytaniami. Kazał nam wyjść z jego budki, kiedy zwróciliśmy uwagę na monitor z obrazem z kamer.
Bardziej rozmowna była sąsiadka mężczyzny.

- Żadnych kradzieży nie było, poza tym jest tutaj ochrona - mówi Daniela Chęć. - Nie zgadzam się, aby mnie podglądano. Skąd mam wiedzieć, kto to później ogląda.

Zdaniem kupców, kamery zostały zamontowane bez ich zgody. Tymczasem prezes targowiska, twierdzi, że zarząd wydał zgodę na ich zamontowanie. - Dostaliśmy podanie od tego mężczyzny. Stwierdził, że chce się chronić przed złodziejami - mówi Krzysztof Kurys, prezes zarządu firmy "Podwale”, która zarządza targowiskiem.

- Przystaliśmy na te propozycję. Mężczyzna sam sfinansował zakup i montaż urządzeń. Nie ma też mowy o podglądaniu innych kupców.

Prezes opowiedział nam jednak o konflikcie jaki powstał między kupcami "drugiej” alejki. - Zdarzały się awantury - mówi. - Handlowiec zamontował kamery, bo chciał mieć ewentualny dowód, na ataki ze strony sąsiadów.

Kupcy złożyli protest do zarządu targowiska. - Żądamy usunięcia kamer - mówi Chęć. Pod pismem podpisały się trzy osoby.

Zarząd sprawdził, co faktycznie rejestrują kamery. - Ze względu na budowę alejki, zdarza się, że gdzieś rogiem łapie kamera inne stoisko - mówi Kurys. - Jest to jednak kwestia wyregulowania kamer. Nie będą one usunięte. Każdy z kupców ma prawo zamontować monitoring swojego stoiska.

Kamery niezgody

Na Targu pod Zamkiem ponad 200 kupców prowadzi handel lub usługi. Codziennie zdarzają się tam konflikty, jednak zdaniem zarządu, tak nasilonego sporu jeszcze nie było.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 13 sierpnia 2008 o 15:58
nie handlowali by gdyby nie mieli klientów !!!!!
Avatar
figo / 13 sierpnia 2008 o 15:15
tam wszyscy handluja woda i papierochami od ukraincow i to na dodatwk wcale sie z tym nie kryja zauwazcie kolo aparatow telefonicznych co sie dzieje cala chmara handlarzy przejsc sie nie da bo proponuja te specyfiki ale teo nikt nie widzi ani szanowny PAN PREZES ani policja i straz miejska
Avatar
ProRock / 13 sierpnia 2008 o 14:12
Tym co protestują przeciwko kamerom powinien przyjżec się inspektor z Urzędu Skarbowego. Od dawna wiadomo ,że połowa albo więcej ich dochodów z handlu to dochody nieopodatkowane. Tylko po co im protest w sprawie kamer - sami sobie bat na tyłek kręcą!!!
Avatar
nick / 13 sierpnia 2008 o 08:34
Zgadzam się z wami wszystkimi co napisaliscie wcześniej. To towarzystwo co protestuje kręci na lewo jakieś interesy i obawiaja się , ze jak bedzie monitoring to skończą się lewe dochody z wódy i ruskich fajek. Taki sam problem jest na ul. Ruskiej. Zarząd targowiska chciał ,zeby zamontowac monitoring to odrazu były protesty kupców ,że im to nie jest potrzebne wiadomo z jakich powodów. Pozdrawiam
Avatar
~tom~ / 13 sierpnia 2008 o 08:10
chyba normalny napisał:
Gdyby przeciwko kamerom zbuntowali się złodzieje, mógłbym to zrozumieć. Czego obawia się taka sąsiadka? Że niechcący nagra się że sprzedaje więcej niż wykazuje w książce przychodów? Że zatrudnia pracowników na lewo? Że sama podkrada sąsiadowi towar? A może handluje ruska wódą i papierosami? Takie miejsca powinny powinny byś w całości monitorowane, wtedy złodziejska swołocz nie czułaby się bezkarnie. Przecież tam codziennie okradani są ludzie.

Na bank handlują wódą i papierosami bez akcyzy- to samo od razu pomyślałem

Na bank handlują wódą i papierosami bez akcyzy- to samo od razu pomyślałem rozwiń
Avatar
chyba normalny / 13 sierpnia 2008 o 07:31
Gdyby przeciwko kamerom zbuntowali się złodzieje, mógłbym to zrozumieć. Czego obawia się taka sąsiadka? Że niechcący nagra się że sprzedaje więcej niż wykazuje w książce przychodów? Że zatrudnia pracowników na lewo? Że sama podkrada sąsiadowi towar? A może handluje ruska wódą i papierosami? Takie miejsca powinny powinny byś w całości monitorowane, wtedy złodziejska swołocz nie czułaby się bezkarnie. Przecież tam codziennie okradani są ludzie.
Avatar
~gość~ / 13 sierpnia 2008 o 15:58
nie handlowali by gdyby nie mieli klientów !!!!!
Avatar
figo / 13 sierpnia 2008 o 15:15
tam wszyscy handluja woda i papierochami od ukraincow i to na dodatwk wcale sie z tym nie kryja zauwazcie kolo aparatow telefonicznych co sie dzieje cala chmara handlarzy przejsc sie nie da bo proponuja te specyfiki ale teo nikt nie widzi ani szanowny PAN PREZES ani policja i straz miejska
Avatar
ProRock / 13 sierpnia 2008 o 14:12
Tym co protestują przeciwko kamerom powinien przyjżec się inspektor z Urzędu Skarbowego. Od dawna wiadomo ,że połowa albo więcej ich dochodów z handlu to dochody nieopodatkowane. Tylko po co im protest w sprawie kamer - sami sobie bat na tyłek kręcą!!!
Avatar
nick / 13 sierpnia 2008 o 08:34
Zgadzam się z wami wszystkimi co napisaliscie wcześniej. To towarzystwo co protestuje kręci na lewo jakieś interesy i obawiaja się , ze jak bedzie monitoring to skończą się lewe dochody z wódy i ruskich fajek. Taki sam problem jest na ul. Ruskiej. Zarząd targowiska chciał ,zeby zamontowac monitoring to odrazu były protesty kupców ,że im to nie jest potrzebne wiadomo z jakich powodów. Pozdrawiam
Avatar
~tom~ / 13 sierpnia 2008 o 08:10
chyba normalny napisał:
Gdyby przeciwko kamerom zbuntowali się złodzieje, mógłbym to zrozumieć. Czego obawia się taka sąsiadka? Że niechcący nagra się że sprzedaje więcej niż wykazuje w książce przychodów? Że zatrudnia pracowników na lewo? Że sama podkrada sąsiadowi towar? A może handluje ruska wódą i papierosami? Takie miejsca powinny powinny byś w całości monitorowane, wtedy złodziejska swołocz nie czułaby się bezkarnie. Przecież tam codziennie okradani są ludzie.

Na bank handlują wódą i papierosami bez akcyzy- to samo od razu pomyślałem

Na bank handlują wódą i papierosami bez akcyzy- to samo od razu pomyślałem rozwiń
Avatar
chyba normalny / 13 sierpnia 2008 o 07:31
Gdyby przeciwko kamerom zbuntowali się złodzieje, mógłbym to zrozumieć. Czego obawia się taka sąsiadka? Że niechcący nagra się że sprzedaje więcej niż wykazuje w książce przychodów? Że zatrudnia pracowników na lewo? Że sama podkrada sąsiadowi towar? A może handluje ruska wódą i papierosami? Takie miejsca powinny powinny byś w całości monitorowane, wtedy złodziejska swołocz nie czułaby się bezkarnie. Przecież tam codziennie okradani są ludzie.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich