Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2010 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Handlowa partyzantka przy ul. Ruskiej: Mleko i jaja prosto z chodnika

0 8 A A

Drób i jaja "prosto z chodnika" można kupić bez problemu w Lublinie przy ul. Ruskiej. Czy taki handel jest pod lupą sanepidu?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, co można kupić "prosto z chodnika" w środku Lublina i czy są szanse na zmianę wizerunku ulicy Ruskiej przeczytaj na stronie Mojego Miasta Lublin:

Targ na ul. Ruskiej: Kura i jaja prosto z chodnika

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 22 kwietnia 2011 o 17:37
LUDZIE ZARABIAJA NA CHLEB Z PRZYMUSU A WY TO ODBIERACIE NIE RAZ PISMAKU BYŁEŚ NA ZAKUPACH NA RUSKIEJ I CO NIE SMAKUJE???!!!!!!!!!!!! TUSKU BEZ MUZGU OBIECYWAŁ IRLANDIE I GDZIE ONA JEST? BO NAPEWNO NIE U MNIE W PORTWELU A TYM BARDZIEJ U LUDZI HANDLUJĄCYMI NA UL RUSKIEJ KOKOSÓW NIE MA WIĘC DAJ ŻYĆ!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Jan Kowalski / 22 listopada 2010 o 06:26
Ręce precz od bab z Ruskiej!
Nie chcesz, nie kupuj, ale nie uszczęśliwiaj innych na siłę.
Żyj i daj żyć innym.
W sklepie nie uświadczysz normalnego chleba i normalnej wędliny, a sok jest tylko z nazwy.
W środku sama chemia.
Nie każdy ma swój ogród czy zagrodę albo rodzinę na wsi.
Pewnie, że znajdą się też nieuczciwi handlarze - gdzie ich nie ma.
To nie znaczy, że trzeba przegonić kobiety, zrobić tak, "żeby nie było niczego".
Avatar
rad / 22 listopada 2010 o 03:11
Kura czy kogut sprzedawany dziś na Ruskiej wczoraj jeszcze chodził i jadł pszenicę, a nie leżał 5 miesięcy w lodówce a przed zabiciem wcinał jakieś hormony wzrostu... Jak wspomnieliście dawne czasy to kto w latach 60 czy 70 słyszał o 30 letnim mięsie z zapasów, czy świecącej wędlinie. Komu przeszkadza przykładowa kobieta ze wsi, która zamiast kraść czy iść po zasiłek woli sprzedać kurczaka, jajka czy marchewkę. Oczywiście lepiej złapać taką kobietę wlepić jej mandat bo i tak zapłaci, bo boi się sądu, zamiast szukać złodzieja który jeszcze może jeszcze nam wp...... Do tego dąży nasze państwo? Jeszcze więcej super, hiper czy innych marketów, a ludziom wpajać że piach z butów ich zabije. A Exxx w żywności to do woli mogą stosować. Jak mogą zbadać ich wpływ na ludzki organizm po 30 latach. Kiedyś czosnek w główkach - dziś w tabletkach, rosół z kurczaka zmieścił się w kostce, zamiast kompotu robionego z suszonych owoców lepiej smakuje napój z 3 letnim terminem spożycia. Należałoby zatrzymać się pomyśleć czy nie lepiej dać ludziom miejsce do handlu, bo są sprzedający i kupujący (z własnych doświadczeń ludzie starsi ceniący wiejskie smaki, ale i biedni) których zadowala obecny stan. Zastanawiam się też jak wasze dzieci lub wnuki poznają smak prawdziwego rosołu - z połączenia 115 związków chemicznych? Bo ja pamiętam jeszcze ten z kury...
Kura czy kogut sprzedawany dziś na Ruskiej wczoraj jeszcze chodził i jadł pszenicę, a nie leżał 5 miesięcy w lodówce a przed zabiciem wcinał jakieś hormony wzrostu... Jak wspomnieliście dawne czasy to kto w latach 60 czy 70 słyszał o 30 letnim mięsie z zapasów, czy świecącej wędlinie. Komu przeszkadza przykładowa kobieta ze wsi, która zamiast kraść czy iść po zasiłek woli sprzedać kurczaka, jajka czy marchewkę. Oczywiście lepiej złapać taką kobietę wlepić jej mandat bo i tak zapłaci, bo boi się sądu, zamiast szukać złodzieja który jeszcze mo... rozwiń
Avatar
Andrzej / 22 listopada 2010 o 01:59
Lublin europejską stolicą kultury ha ha ha ha dobre jaja, toż to zapyziałe miasto
Avatar
Luba / 22 listopada 2010 o 00:20
Właśnie, wolę kurę z chodnika niż piersi z kurczaka faszerowanego hormonami, rzekomo z tysiącami atestów. Fakt, targowisko powinno być estetyczne i zadaszone, bo straszny na tej Ruskiej sajgon, zero jakiegokolwiek ładu i składu, ale już nie przesadzajmy z tą sterylnością...ja tam lubię sobie kupić jajka od tzw. "Baby", od kiedy nie mam już możliwości, żeby sobie przywieźć od własnej babci.
Avatar
kimol / 21 listopada 2010 o 23:50
Obyście jeszcze za tą "partyzantką" nie zatęsnili kiepowate pismaki
Avatar
Kamila / 21 listopada 2010 o 23:39
Lepiej z chodnika niż z Tesco.
Avatar
kolka / 21 listopada 2010 o 23:39
I komu to przeszkadza,przecież ci sprzedający na siłę nikomu tego nie wciskają .Urzędników w oko kole kobiecina sprzedająca jajka z koszyczka czy mąkę z woreczka. Ale nie razi ich żywność genetycznie modyfikowana. Nie razi ich żywność wyprodukowana przemysłowo gdzie przekroczone są normy toksyczności, nie razi ich "reanimowane"mięso w hipermarketach. Po starym jajku od przekupki co najwyżej to kilka razy zawitam na posiedzenie,natomiast po GMO mogę zostać chemicznie wykastrowany.
Dzisiaj 30% młodych męszczyzn ma problemy ze spłodzeniem dziecka . Jeszcze w latach 70
takie problemy miał co 4.5 tysięczny mężczyzna powyżej 18 roku życia.
Co można zrobić to tym ludziom sprezentować ...tak tak sprezentować godziwe warunki handlowania pod zadaszeniem. Ci ludzie są swoistą oazą gdzie możemy kupić kurę na prawdziwy rosołek,głowkę kiszonej kapusty na wspaniałe gołąbki .
I komu to przeszkadza,przecież ci sprzedający na siłę nikomu tego nie wciskają .Urzędników w oko kole kobiecina sprzedająca jajka z koszyczka czy mąkę z woreczka. Ale nie razi ich żywność genetycznie modyfikowana. Nie razi ich żywność wyprodukowana przemysłowo gdzie przekroczone są normy toksyczności, nie razi ich "reanimowane"mięso w hipermarketach. Po starym jajku od przekupki co najwyżej to kilka razy zawitam na posiedzenie,natomiast po GMO mogę zostać chemicznie wykastrowany.
Dzisiaj 30% młodych męszczyzn ma problemy ze s... rozwiń
Avatar
Michał / 22 kwietnia 2011 o 17:37
LUDZIE ZARABIAJA NA CHLEB Z PRZYMUSU A WY TO ODBIERACIE NIE RAZ PISMAKU BYŁEŚ NA ZAKUPACH NA RUSKIEJ I CO NIE SMAKUJE???!!!!!!!!!!!! TUSKU BEZ MUZGU OBIECYWAŁ IRLANDIE I GDZIE ONA JEST? BO NAPEWNO NIE U MNIE W PORTWELU A TYM BARDZIEJ U LUDZI HANDLUJĄCYMI NA UL RUSKIEJ KOKOSÓW NIE MA WIĘC DAJ ŻYĆ!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Jan Kowalski / 22 listopada 2010 o 06:26
Ręce precz od bab z Ruskiej!
Nie chcesz, nie kupuj, ale nie uszczęśliwiaj innych na siłę.
Żyj i daj żyć innym.
W sklepie nie uświadczysz normalnego chleba i normalnej wędliny, a sok jest tylko z nazwy.
W środku sama chemia.
Nie każdy ma swój ogród czy zagrodę albo rodzinę na wsi.
Pewnie, że znajdą się też nieuczciwi handlarze - gdzie ich nie ma.
To nie znaczy, że trzeba przegonić kobiety, zrobić tak, "żeby nie było niczego".
Avatar
rad / 22 listopada 2010 o 03:11
Kura czy kogut sprzedawany dziś na Ruskiej wczoraj jeszcze chodził i jadł pszenicę, a nie leżał 5 miesięcy w lodówce a przed zabiciem wcinał jakieś hormony wzrostu... Jak wspomnieliście dawne czasy to kto w latach 60 czy 70 słyszał o 30 letnim mięsie z zapasów, czy świecącej wędlinie. Komu przeszkadza przykładowa kobieta ze wsi, która zamiast kraść czy iść po zasiłek woli sprzedać kurczaka, jajka czy marchewkę. Oczywiście lepiej złapać taką kobietę wlepić jej mandat bo i tak zapłaci, bo boi się sądu, zamiast szukać złodzieja który jeszcze może jeszcze nam wp...... Do tego dąży nasze państwo? Jeszcze więcej super, hiper czy innych marketów, a ludziom wpajać że piach z butów ich zabije. A Exxx w żywności to do woli mogą stosować. Jak mogą zbadać ich wpływ na ludzki organizm po 30 latach. Kiedyś czosnek w główkach - dziś w tabletkach, rosół z kurczaka zmieścił się w kostce, zamiast kompotu robionego z suszonych owoców lepiej smakuje napój z 3 letnim terminem spożycia. Należałoby zatrzymać się pomyśleć czy nie lepiej dać ludziom miejsce do handlu, bo są sprzedający i kupujący (z własnych doświadczeń ludzie starsi ceniący wiejskie smaki, ale i biedni) których zadowala obecny stan. Zastanawiam się też jak wasze dzieci lub wnuki poznają smak prawdziwego rosołu - z połączenia 115 związków chemicznych? Bo ja pamiętam jeszcze ten z kury...
Kura czy kogut sprzedawany dziś na Ruskiej wczoraj jeszcze chodził i jadł pszenicę, a nie leżał 5 miesięcy w lodówce a przed zabiciem wcinał jakieś hormony wzrostu... Jak wspomnieliście dawne czasy to kto w latach 60 czy 70 słyszał o 30 letnim mięsie z zapasów, czy świecącej wędlinie. Komu przeszkadza przykładowa kobieta ze wsi, która zamiast kraść czy iść po zasiłek woli sprzedać kurczaka, jajka czy marchewkę. Oczywiście lepiej złapać taką kobietę wlepić jej mandat bo i tak zapłaci, bo boi się sądu, zamiast szukać złodzieja który jeszcze mo... rozwiń
Avatar
Andrzej / 22 listopada 2010 o 01:59
Lublin europejską stolicą kultury ha ha ha ha dobre jaja, toż to zapyziałe miasto
Avatar
Luba / 22 listopada 2010 o 00:20
Właśnie, wolę kurę z chodnika niż piersi z kurczaka faszerowanego hormonami, rzekomo z tysiącami atestów. Fakt, targowisko powinno być estetyczne i zadaszone, bo straszny na tej Ruskiej sajgon, zero jakiegokolwiek ładu i składu, ale już nie przesadzajmy z tą sterylnością...ja tam lubię sobie kupić jajka od tzw. "Baby", od kiedy nie mam już możliwości, żeby sobie przywieźć od własnej babci.
Avatar
kimol / 21 listopada 2010 o 23:50
Obyście jeszcze za tą "partyzantką" nie zatęsnili kiepowate pismaki
Avatar
Kamila / 21 listopada 2010 o 23:39
Lepiej z chodnika niż z Tesco.
Avatar
kolka / 21 listopada 2010 o 23:39
I komu to przeszkadza,przecież ci sprzedający na siłę nikomu tego nie wciskają .Urzędników w oko kole kobiecina sprzedająca jajka z koszyczka czy mąkę z woreczka. Ale nie razi ich żywność genetycznie modyfikowana. Nie razi ich żywność wyprodukowana przemysłowo gdzie przekroczone są normy toksyczności, nie razi ich "reanimowane"mięso w hipermarketach. Po starym jajku od przekupki co najwyżej to kilka razy zawitam na posiedzenie,natomiast po GMO mogę zostać chemicznie wykastrowany.
Dzisiaj 30% młodych męszczyzn ma problemy ze spłodzeniem dziecka . Jeszcze w latach 70
takie problemy miał co 4.5 tysięczny mężczyzna powyżej 18 roku życia.
Co można zrobić to tym ludziom sprezentować ...tak tak sprezentować godziwe warunki handlowania pod zadaszeniem. Ci ludzie są swoistą oazą gdzie możemy kupić kurę na prawdziwy rosołek,głowkę kiszonej kapusty na wspaniałe gołąbki .
I komu to przeszkadza,przecież ci sprzedający na siłę nikomu tego nie wciskają .Urzędników w oko kole kobiecina sprzedająca jajka z koszyczka czy mąkę z woreczka. Ale nie razi ich żywność genetycznie modyfikowana. Nie razi ich żywność wyprodukowana przemysłowo gdzie przekroczone są normy toksyczności, nie razi ich "reanimowane"mięso w hipermarketach. Po starym jajku od przekupki co najwyżej to kilka razy zawitam na posiedzenie,natomiast po GMO mogę zostać chemicznie wykastrowany.
Dzisiaj 30% młodych męszczyzn ma problemy ze s... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 6

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 0

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 4

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria