piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Harcerze przywieźli do Lublina Światło Pokoju (zdjęcia)

Dodano: 14 grudnia 2010, 16:09

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Lublinie. Harcerze lubelskiego hufca odebrali światełko od sztafety przekazującej ogień z Betlejem o godz. 17 na Rynku Starego Miasta.

Teraz światełko zostanie przekazane do lubelskich kościołów, urzędów, domów dziecka. Ogień będzie mógł zabrać do domu każdy mieszkaniec Lublina. Będzie można je również dostać w siedzibie Hufca Lublin.

Akcja Betlejemskie Światło Pokoju po raz pierwszy została zorganizowana w 1986 roku w Linz, w Austrii. Dziś ogień z Betlejem dociera do całej Europy.

Do czasu wejścia Polski do UE harcerze ZHP odbierali światło na przejściu granicznym na Łysej Polanie w Tatrach. Dziś przekazanie odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. A od 12 do 14 grudnia ogień wędruje po całej Polsce.

W Warszawie delegacja harcerek i harcerzy dzieli się Betlejemskim Światłem Pokoju z Prymasem Polski, a następnie z Prezydentem RP, Premierem, Marszałkami Sejmu i Senatu. Światło jest zanoszone do kościołów, urzędów, organizacji, szpitali. Ze stolicy płomień wędruje na północ, a stamtąd na wschód - na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rosji.


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24