Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2018 r.
17:28

Heban nie przetrwał roku. Już wiadomo co powstanie w jego miejscu. To duża zmiana

166 44 A A

Już wiadomo co znajdzie się w sklepie po restauracji Heban przy ul. Chopina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ubrania, artykuły domowe, przybory szkolne, zabawki – to będzie można kupić w chińskim sklepie, który powstaje przy ul. Chopina, w miejscu dawnego Hebanu. Chińskie centrum przenosi się z ul. Zana, a jego otwarcie jest planowane na 1 marca. 

Przypomnijmy. W kamienicy przy Chopina 4a od lat 50. mieścił się sklep z meblami. Dwa lata temu nieruchomość od PHU Domar odkupiła firma Movimento. Jej prezesem jest Joanna Chrzanowska-Dyduch, właścicielka hotelu Locomotiva przy ul. Północnej.

W marcu 2017 roku przy Chopina powstał bar Heban. Wystrojem nawiązywał do pamiętnego sklepu o takiej samej nazwie. Można tam było zjeść śniadanie i lunch, organizowano też wieczory muzyczne. Bar został jednak zamknięty na początku tego roku. – Dziękujemy Wam za wspólne kilka miesięcy – taka informacja pojawiła się na profilu Hebana na Facebooku.

Lokal ma już jednak nowego najemcę. Powstaje tam chiński sklep – Jiankang, który przenosi się z ulicy Zana, z budynku gdzie mieści się sklep Komfort.

Asortyment będzie szeroki. – Klienci znajdą odzież dziecięcą, damską i męską, a także torebki, kosmetyki, buty, bieliznę, biżuterię, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły techniczne, przybory szkolne, ceraty, firanki, ręczniki czy zabawki. Wszystko w przystępnej cenie – powiedziała jedna z przedstawicielek Jiankang.

Właściciele przygotowują już sklep do otwarcia, które jest planowane na 1 marca. Jiankang będzie kolejnym chińskim centrum w Lublinie. Podobne mieszczą się m.in. przy ul. Wolskiej oraz Witosa.

Ogłoszenie o pracy w nowym sklepie.
Ogłoszenie o pracy w nowym sklepie.
Chińskie Centrum Handlowe mieściło się przy ul. Zana.
Chińskie Centrum Handlowe mieściło się przy ul. Zana. (fot. Google Street View)

Restauracja Heban przed otwarciem

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcel / 5 lutego 2018 o 20:18
+1
Niestey, pomimo wysiłków obecnego prezydenta, Lublin schodzi na psy !! A wina tu obraczam "pracodowaców" (celowo w cudzysłwowie) którzy oferuja ludziom głodowe pensje w wys 1800 - 2300 zł ne rekę. Sorry ale przy takich dochodach ani fajna knajpka, ani firmowy sklem sienie utzymają. Skad ludzie maja brać pieniądze na takie zbytki jak jedzenie w knajpie (koszt obiadu dla 3 os. rodziny to ok.  120 zł) skoro ich nie stać na opłacenie mieszkania i ciuchy dla dzieci.  Pewnse w Lublinie są głodowe w porównaniu z innymi częścimi kraju i dlatego po wejsciu do Plazy widac tylko pozamykane sklepy,  a jak widać restauracje też sie zwijają. Puki pseudo pracodwcy nie zrozumieją że jeśli nie dadzą zarobić pracownikowi to koniec końców odbije się to i na nich to nic dobrego w Lublinie się nie stanie, a ludzie bedą tylko z tad uciekać. To jest chore żeby takie samo stnowisko w tej samej firmie dzieliło 2000 zł netto w zarobkach pomiedzy Lublinem, a np. Wrocławiem czy Poznaniem. Kto za 2000 zł netto ma w tym lublinie kupować ?? no kto??
Niestey, pomimo wysiłków obecnego prezydenta, Lublin schodzi na psy !! A wina tu obraczam "pracodowaców" (celowo w cudzysłwowie) którzy oferuja ludziom głodowe pensje w wys 1800 - 2300 zł ne rekę. Sorry ale przy takich dochodach ani fajna knajpka, ani firmowy sklem sienie utzymają. Skad ludzie maja brać pieniądze na takie zbytki jak jedzenie w knajpie (koszt obiadu dla 3 os. rodziny to ok.  120 zł) skoro ich nie stać na opłacenie mieszkania i ciuchy dla dzieci.  Pewnse w Lublinie są głodowe w porównaniu z innymi częścimi kraju i dl... rozwiń
Avatar
. / 5 lutego 2018 o 19:35
+1
undefined napisał:
Nie dziwię się, że zamknęli. Heban mimo dobrych chęci nie miał klimatu.
Lublinianom odpowiadają za to klimaty chińskie. Ciekawe dlaczego? Może ma to coś wspólnego z dominantą zarobków w tym smutnym miasteczku?
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 00:16
A na pierwszym piętrze knajpa nazioli....
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 09:11
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. !!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 14:19
Powinno się zakazać sprowadzania tego szajsu do Polski. W tych sklepach śmierdzi toksycznym klejem i farbami. Współczuję ludziom, którzy muszą tam pracować. To chyba w akcie desperacji!
Avatar
abc / 8 lutego 2018 o 08:33
undefined napisał:
Jedyne podsumowanie jakie nasuwa mi  się na myśl : to jest właśnie Lublin. Tutaj ludzie kupujący mieszkanie patrzą tylko "ile z metra", nieważna architektura, standard części wspólnej, zagospodarowanie terenu. Ma być mniej niż 5000. Restauracja się nie utrzyma, bo nikt nie wyda tam 100 zł, bo po co jak można za to nakupić schabu i kapusty, że rodzina będzie żarła przez 3 dni. Garderoby też nie ma co odświeżać, bo "kurtka co kupiłem 7 lat temu jeszcze dobra". Samochód to najlepiej oktavia 1.9 tdi - "to samo co A4, tylko taniej". Lublin to jedna wielka "wyprzedaż", w której nie znajdziesz dobrego kursu językowego, dobrych studiów podyplomowych, dobrego mieszkania, dobrej pracy.
 To zapłać z tych wszystkich o których piszesz i będziesz zadowolony
 To zapłać z tych wszystkich o których piszesz i będziesz zadowolony rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 15:17
Business is business ;) ale i tak wstyd pani Dyduch!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:18
Sklep chiński w takim miejscu? Mega słabo.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 14:02
Jaś nie doczekał. Takie knajpy ja była to nie dla ludu co ma najniższy dochód w UE. A chiński sklep w centrum Miasta jest ok.
Avatar
Azazel / 6 lutego 2018 o 10:50
W sumie nie wiem co lepsze. Czy chińskie bedziewie czy te obrzydliwe komusze meble.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 o 00:16
A na pierwszym piętrze knajpa nazioli....
Avatar
Gość / 12 lutego 2018 o 09:11
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. !!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 14:19
Powinno się zakazać sprowadzania tego szajsu do Polski. W tych sklepach śmierdzi toksycznym klejem i farbami. Współczuję ludziom, którzy muszą tam pracować. To chyba w akcie desperacji!
Avatar
abc / 8 lutego 2018 o 08:33
undefined napisał:
Jedyne podsumowanie jakie nasuwa mi  się na myśl : to jest właśnie Lublin. Tutaj ludzie kupujący mieszkanie patrzą tylko "ile z metra", nieważna architektura, standard części wspólnej, zagospodarowanie terenu. Ma być mniej niż 5000. Restauracja się nie utrzyma, bo nikt nie wyda tam 100 zł, bo po co jak można za to nakupić schabu i kapusty, że rodzina będzie żarła przez 3 dni. Garderoby też nie ma co odświeżać, bo "kurtka co kupiłem 7 lat temu jeszcze dobra". Samochód to najlepiej oktavia 1.9 tdi - "to samo co A4, tylko taniej". Lublin to jedna wielka "wyprzedaż", w której nie znajdziesz dobrego kursu językowego, dobrych studiów podyplomowych, dobrego mieszkania, dobrej pracy.
 To zapłać z tych wszystkich o których piszesz i będziesz zadowolony
 To zapłać z tych wszystkich o których piszesz i będziesz zadowolony rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 15:17
Business is business ;) ale i tak wstyd pani Dyduch!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 17:18
Sklep chiński w takim miejscu? Mega słabo.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 14:02
Jaś nie doczekał. Takie knajpy ja była to nie dla ludu co ma najniższy dochód w UE. A chiński sklep w centrum Miasta jest ok.
Avatar
Azazel / 6 lutego 2018 o 10:50
W sumie nie wiem co lepsze. Czy chińskie bedziewie czy te obrzydliwe komusze meble.
Avatar
mała Mi / 6 lutego 2018 o 10:38
Zig napisał:
Dramat! Bardzo klimatyczna knajpa w świetnym stylu zostanie zastąpiona przez chińskie dziadostwo dla ubogich! I to w tak reprezentacyjnym miejscu :( :( :(
Dziadostwo tak ale nie dla ubogich! Byłeś/byłaś kiedyś w "chińczyku" na Zana? Drogo jak diabli, jak na ten chiński szrot.
Avatar
Wojciechowski / 6 lutego 2018 o 10:07
undefined napisał:
POzytywny Lublin. POlacy my to dla was zrobiliśmy. POpierajcie nas dłużej. POwiększamy swoje majątki waszym kosztem. PO i nic PO nas.
 Czekaj, czekaj. przyjdzie PiS i zaorze i to. Znów będzie "wsamraśnie"
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 20

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra