poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Henryk Smolarz ma nową pracę. Nie będzie już doradcą marszałka

Dodano: 28 lipca 2016, 20:00

Były poseł PSL Henryk Smolarz nie będzie już doradcą marszałka. Prawdopodobnie zrezygnuje też z etatu inspektora w gminie Firlej. Smolarz właśnie dostał nową posadę – został powołany na szefa Regionalnego Biura Energii.

– Decyzja o powierzeniu tego stanowiska Henrykowi Smolarzowi zapadła na ostatnim zarządzie województwa – mówi Katarzyna Olchowska z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Biuro liczy kilkanaście osób, a jego działanie jest finansowane ze środków zewnętrznych, a nie z budżetu marszałka. Chcę także podkreślić, że osoby zatrudnione w biurze zostały przeniesione tu z innych departamentów urzędu – dodaje.

Były poseł zrezygnował z funkcji doradcy marszałka Sosnowskiego. Za doradzanie w sprawach rolnictwa, administracji i gospodarki dostawał 4230 zł brutto miesięcznie – tę posadę dostał w styczniu.

Prawdopodobnie też nie będzie kontynuował kariery na stanowisku inspektora ds. remontów i konserwacji w gminie Firlej. Tam pełen etat dostał od 1 lipca. Do jego obowiązków należy m.in. prowadzenie magazynu paliw i wykonywanie obowiązków kierowcy. Raczej nie zrezygnuje natomiast z innego stanowiska. Kilka tygodni temu razem z Waldemarem Pawlakiem został powołany do Rady Nadzorczej spółki Port Lotniczy Lublin w Świdniku. – Pan Henryk Smolarz nie zgodził się, aby ujawniać jego pobory na stanowisku szefa Regionalnego Biura Energii – dodaje Katarzyna Olchowska.

Do zadań nowego biura będzie należeć m in. przygotowanie opinii na temat gospodarki energetycznej województwa, stanu infrastruktury przesyłowej i lokalnego rynku energii.

Z Henrykiem Smolarzem nie udało się nam w czwartek skontaktować. Nie odbierał telefonu.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(62) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 sierpnia 2016 o 10:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czym nas za***y p. smolarz w miesiącu sierpniu skoro tylko w samym miesiącu lipcu zatrudnił się na 3 etatach. ja od 6 miesięcy szukam pracy a jestem po administracji a tu zootechnik "wybitny specjalista od wszystkiego" ma trzy roboty na raz + 50 ha gospodarstwa. ludzie kiedy to siĘ skoŃczy, to okradanie kraju i spoŁeczeŃstwa przez politykÓw wszystkich opcji?
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przez takie właśnie działania będziecie poza progiem wyborczym BARANY!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 22:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Marszałku jak patrzę na ostanie poczynania Zarządu Województwa Lubelskiego którego pan jest przewodniczącym to wydaje mi się, że stracił Pan kontakt z rzeczywistością. Powołanie W. Pawlaka na członka rady nadzorczej lotniska w Świdniku to jakiś absurd, to nie ma kompetentnych ludzi na lubelszczyźnie trzeba desant z Warszawy robić.Przyznanie dyrektorowi ODRu w Końskowoli nagrody rocznej w wysokości 25 000 zł Panie Marszałku większość doradzców pracujących w Oderach tyle przez rok nie zarabia. Ocena Pana dzialań przez to środowisko jest straszna. Moze Pan uczestniczyć w setce inicjatyw być codziennie w mediach a i tak takimi wtopami personlnymi niszczy Pan wizerunek Pslu na lubelszczyźnie. Ja jako młody dzialacz Pslu nie godzę się na to, jest masa porządnych ludzi związanych z ruchem ludowym ktoś w końcu musi powiedzieć basta.Bo tymi decyzjami stacza pan Lubelski PSl po równi pochyłej w dół. Pan Smolarz dostaje szereg stanowisk doradca Marszalka, członek rady nadzorczej a teraz Dyrektor czy nie wystarczy jedno stanowisko przy całej sympatii i szacunku do P. Henryka to jest jakaś farsa. Niech Pan panie Marszałku pojedzie w teren i posłucha co zwkli ludzie o tym sądzą.Niech pan porozmawia szczerze ze zwykłymi szeregowymi czlonkami Pslu to zobaczy pan jaka jest niechęc wobec takich dzialań. Mój głos to nie jest jedyny głos sprzeciwu w ostatnich dniach słyszałem ich kilka, tylko nikt nie chce oficjalnie zabrać glosu jak pana zachowanie ma się do deklaracji które padły na zjeździe wojewódzkim. Takimi dzialaniami topi Pan Psl na lubelszczyźnie jeżeli tak dalej pójdzie to za dwa lata nie ma mowy żeby jakikolwiek członek Pslu był w Zarządzie Województwa. Niech Pan sobie weźmie do serca słowa z przypowieści Salomona. Przed upadkiem idzie pycha, a przed ruiną wyniosłość ducha. Młody ludowiec Wybacz ten cytat autorze ale jeśli jesteś z PSL to szacunek wielki dla Ciebie!Nic dodać,nic ująć.
Rozwiń
Życzliwy
Życzliwy (30 lipca 2016 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czyli murarz, tynkarz, aktrobata. Fachowiec od wszystkiego i odniczego. Po prostu leser, któremu nie chce się uczciwie pracować.
Heniu przepisz się do PiS /choć wiem ,że tego nie zrobisz/,ale dadzą ci spokój nawet jak jednocześnie bedziesz pełnił 100 różnych funkcji. 
Rozwiń
Gość
Gość (30 lipca 2016 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli murarz, tynkarz, aktrobata. Fachowiec od wszystkiego i odniczego. Po prostu leser, któremu nie chce się uczciwie pracować.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (62)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!