Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2016 r.
10:08

Wujec w Lublinie: Podeptano wszelkie demokratyczne procedury

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
6 44 A A

Ludwika i Henryk Wujcowie zostali laureatami Nagrody im. profesora Zbigniewa Hołdy. W sobotę wieczorem w Centrum Spotkania Kultur odbyło się uroczyste wręczenie tego wyróżnienia. Laudację dotyczącą pary opozycjonistów wygłosił prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego i przewodniczący kapituły nagrody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uroczystość rozpoczęła się tuż po godz. 18. Sala Kameralna CSK była wypełniona po brzegi. Profesor Andrzej Rzepliński, przewodniczący kapituły nagrody oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego, którego kadencja kończy się w poniedziałek, przez obecnych na sali przywitany został owacjami na stojąco. Po wygłoszeniu laudacji głos zabrali laureaci. – To nagroda im. profesora Hołdy, myśmy Zbyszka poznali 25 lat temu, to był wspaniały człowiek – mówiła Ludwika Wujec.

– Nie zasłużyliśmy na tę nagrodę, ale przyjmujemy ją z wdzięcznością – mówił żartobliwie Henryk Wujec, legendarny opozycjonista z okresu PRL.

Prawa człowieka

Wujec w swoim przemówieniu dużo miejsca poświęcił bieżącym wydarzeniom. – Państwo oraz władze powinny kierować się prawami człowieka, jest to pewnego rodzaju świętość, która swoje źródło bierze z biblijnego „miłuj bliźniego swego”. Wierzyliśmy powszechnie i wierzymy, że ta zasada zostanie stopniowo przyjęta przez cały świat. Tymczasem 27 lat po odzyskaniu naszej wolności, po Jesieni Ludów, która przyniosła wolność wielu narodom, jesteśmy świadkami brutalnego naruszania świętej zasady poszanowania praw człowieka – powiedział Wujec i wspomniał o sytuacji w syryjskim Aleppo. – Łamie się tam podstawowe prawo, prawo do życia.

Deptanie demokracji

W dalszej części przemówienia działacz „Solidarności” w mocnych słowach odniósł się do sytuacji w Polsce. – W Sejmie RP (w piątek-red.) podeptano wszelkie demokratyczne procedury, po to, aby na siłę uchwalić prawo budżetowe, wcześniej pogwałcono konstytucję, trybunał konstytucyjny, prawo obywateli do organizowania zgromadzeń, prawo do informacji publicznej. Proces odbierania obywatelom przyrodzonych praw nasila się.

Po wystąpieniu laureatów ponownie na scenie pojawił się prof. Rzepliński. Wygłosił wykład pt. „Wolność człowieka i wolność osobista w judykatach Trybunału Konstytucyjnego”.

To było ostatnie jego publiczne wystąpienie podczas pełnienia funkcji prezesa TK. – W naszej konstytucji słowo wolność jest przez ustawodawcę użyta w 81 przypadkach. Choćby z tego względu można powiedzieć, że nasza ustawa ustaw jest przesycona wolnością.

Gdy uroczystość dobiegła końca, dziennikarzom udało się porozmawiać z prezesem Rzeplińskim nt. bieżących wydarzeń, Dopytywany o zamieszanie podczas piątkowego głosowania nad ustawą budżetową, Rzepliński odpowiedział – Poseł Szczerba napisał na kartce „Wolne Media” i co w tym złego? Jarosław Kaczyński przyszedł z iPadem i trzymał go dobre kilka minut, nikt mu tam ani kamieniem nie rzucał, ani wędką z góry nie ściągał. Poseł Szczerba powiedziałby, co miał powiedzieć, przyszedłby następny poseł i nic by się nie stało.

Utrudnienia dla dziennikarzy

Profesor Rzepliński odniósł się także do samych pomysłów ograniczeń dla pracowników mediów. – Kiedy dziennikarz chce zrobić relację, to nie będzie czytał dokumentu, który ma 150 stron lub więcej, chce się tego dowiedzieć od posła sprawozdawcy, bo zakładamy, że ten wszystko przeczytał i zrozumiał. Warto pytać projektodawców, posłów zarówno większości jak i mniejszości, co oni sami rozumieją poprzez te przepisy – mówił.

Według profesora te sprawy powinny być uzgodnione z dziennikarzami. – Wszystko może być nowe, pod warunkiem, że zostanie to uzgodnione i przedyskutowane z dziennikarzami i nie będzie polegało na tym, że od nowa redakcje będą uzyskiwały akredytację. Jeżeli na tym miałyby polegać nowe zasady, mające usprawnić komunikację między parlamentarzystami a dziennikarzami, to nie byłoby żadne ułatwienie tylko utrudnienie.

Prezes TK powiedział także, że głos zabrany w tej sprawie przez Prezydenta Andrzeja Dudę jest niewystarczający. – Oczekiwałbym czegoś więcej. To jest jego godzina.

Prof. Andrzej Rzepliński: Oczekiwałbym na coś więcej niż oświadczenie pana prezydenta

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 18:04
+1
Może pan Wujec wymieni choćby jedną zasadę, która rzekomo została złamana w Sejmie. A co z blokadą mównicy? Czy to nie jest złamanie zasady! Czy nie ma pan Wujec skojarzeń ze szlacheckim warcholstwrm, które za nic miało dobro Rzeczypospolitej stawiając przed nim własne dobro? Nie? To bardzo szkoda. Nie wiem też, czego oczekuje p. Rzepliński. Od dawna tego nie wiem i chyba niewielu wie. Szkoda, że ten " obrońca demokracji " z równym zapałem nie protestował, gdy wybierano, wbrew Konstytucji, sędziego TK " na zapas ", by za wszelką cenę mieć dalej wpływ na rządy w Polsce, na przekór społeczeństwu pragnącemu zmian. To był początek nowej polsko - polskiej wojny i pan, panie Rzepliński osobiście za to odpowiada. Nie jestem bezkrytycznym wielbicielem PiS-u, ale umiem patrzeć, myśleć i wyciągać wnioski. I wiem, że to właśnie pan, że swą pychą, egoizmem i próżnością ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się w Sejmie i na warszawskich ulicach.
Może pan Wujec wymieni choćby jedną zasadę, która rzekomo została złamana w Sejmie. A co z blokadą mównicy? Czy to nie jest złamanie zasady! Czy nie ma pan Wujec skojarzeń ze szlacheckim warcholstwrm, które za nic miało dobro Rzeczypospolitej stawiając przed nim własne dobro? Nie? To bardzo szkoda. Nie wiem też, czego oczekuje p. Rzepliński. Od dawna tego nie wiem i chyba niewielu wie. Szkoda, że ten " obrońca demokracji " z równym zapałem nie protestował, gdy wybierano, wbrew Konstytucji, sędziego TK " na zapas &... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 16:22
+1
Dziwne, że Rzepliński i przeciwnicy paraliżowania tRYBUNAŁU kONST. UPRAWNIENIAMI sEJMU + prezydenckiej marionetki ustanowionymi dla ułatwiianioe jego prascy nie potępili odkrycia prezessimusa potrzeby analogicznej do marksistowskiej dyktatury legislacji prawa większości arytmetycznej do wykorzystywania prawa w celach sprzecznych z jego przeznaczeniem., Powinien wniolskować o odebranie dyplomów prawniczych Dudzie, Szydło, Piotrowiczowi, Ziobrze i reszcie kamaryli prezessimusa oraz jemu samemu za legislowanie pawulonowego prawa podobnie jak powinny być odebrane dyplomy lekarskie pracownikom pogotowia wykorzystującym swą wiedzę dla określania śmiertelnych dawedk Pawulonu dla swych pacjentów.
Dziwne, że Rzepliński i przeciwnicy paraliżowania tRYBUNAŁU kONST. UPRAWNIENIAMI sEJMU + prezydenckiej marionetki ustanowionymi dla ułatwiianioe jego prascy nie potępili odkrycia prezessimusa potrzeby analogicznej do marksistowskiej dyktatury legislacji prawa większości arytmetycznej do wykorzystywania prawa w celach sprzecznych z jego przeznaczeniem., Powinien wniolskować o odebranie dyplomów prawniczych Dudzie, Szydło, Piotrowiczowi, Ziobrze i reszcie kamaryli prezessimusa oraz jemu samemu za legislowanie pawulonowego prawa podobnie jak po... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:07
W wywiadzie z sierpnia 1989 roku ktoś powiedział: "Dla mnie Związek Radziecki jest w Polsce nieobecny." Czy miał rację? Dziś już wiemy, że nie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:01
O kim mowa? "komunistka, redaktor w gazecie syna innego komunisty Ozjasza Szechtera; córka działaczki Komunistycznej Partii Pracy , 1946-49 pracownik URZĘDU BEZPIECZEŃSTWA w Łódzi, szef Biura Kadr Radiokomitetu"
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 23:26
...niedomyta tłuszcza musi się dowartościować obrażając Pana Wujca! A nie lepiej byłoby poświęcić ten czas na umycie włosów, ogolenie się lub podgolenie, na wyczyszczenie paznokci i kilkukrotne umycie zębów? Zadbajcie o higienę osobistą abyście nie zasmradzali świata.... dajcie przykład własnym dzieciom!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:36
lajno , falszywiec on mowi o lamaniu demokracji , zaprzedany do bandy zlodzieji - niech PiS rozliczy dzialaczy solidaruchow [ Wujec , Frasymiuk , Walesa ] dziadu pod piec grzac stare dupsko a nie polityka we lbie
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 22:52
Rzepliński pod koniec prezesury TK sam łamał konstytucję.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 21:54
Rzeplińskisłusznie bronił TK przed pawulonowym stosowaniem prawa Sejmu przez kamarylę prezessimusa ale niepotrzebnie wdaje się w gloryfikację fałszywych autorytetów weteranów Gazety Wyborczej. W laudacji Wujców zachwycał się jak Wujec przywdziewał komżę ministranta w biłgorajskiej wsi a przyszła Wujcowa (Okrent)( z żydowskiej rodziny opcji komunistycznej chronila się przed zagładą za Uralem w mundurku pionierki. Jak na osiedlu Stegny Wujcowie we siatkach na zakupy rpod maskującą pietruszką rozprowadzali dziesiątki tysięcy ewgzemplarzy prasy podziemnej a w ich mieszkaniu i na klatce schodowej razem zgromadami SBków kłębili się konspiratorzy nie mieszczący się w mieszkaniu Kuroniów a ich nadmiar znajdował ujście do mieszkania Macierewicza. SBcy jechali z Wujcową do szkołym a po lekcjach odjeżdżali za nią do domu. Nic nie wspomniano o Józefie Światło vel Izaaku Fleischfarbie ani pułkowniku Kuklińskim. Za to Wujec wspomniał, że ma na piersi odznakę od Kaczyńskiego i krawat Mazowieckiego
Rzeplińskisłusznie bronił TK przed pawulonowym stosowaniem prawa Sejmu przez kamarylę prezessimusa ale niepotrzebnie wdaje się w gloryfikację fałszywych autorytetów weteranów Gazety Wyborczej. W laudacji Wujców zachwycał się jak Wujec przywdziewał komżę ministranta w biłgorajskiej wsi a przyszła Wujcowa (Okrent)( z żydowskiej rodziny opcji komunistycznej chronila się przed zagładą za Uralem w mundurku pionierki. Jak na osiedlu Stegny Wujcowie we siatkach na zakupy rpod maskującą pietruszką rozprowadzali dziesiątki tysięcy ewgzemplarzy prasy ... rozwiń
Avatar
gienia / 18 grudnia 2016 o 21:21
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wujec , to wy styropianowi oszuści sprzedaliście polski majątek narodowy za grosze obcemu kapitałowi i jeszcze śmiesz się pokazywać publicznie i mówić o demokracji !!! Zrobiliście z Polaków niewolników i wypędziliście za granicę 2 mln młodych ludzi . Kiedyś na ulicach obrywałem pałą do Zomo i wdychałem gaz. Teraz stanął bym po stronie Zomo i takich jak ty pałował
no właśnie, gdzie te moje 100 milonów, barany jedne
Avatar
hghgh / 18 grudnia 2016 o 21:20
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
heniu pochodzisz z biłgorajskich pól.coś zrobił dla tej biednej Polski?
nie miał czasu dbać o innych, zajęty był dbaniem o siebie jak wałęsa
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:07
W wywiadzie z sierpnia 1989 roku ktoś powiedział: "Dla mnie Związek Radziecki jest w Polsce nieobecny." Czy miał rację? Dziś już wiemy, że nie.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 12:01
O kim mowa? "komunistka, redaktor w gazecie syna innego komunisty Ozjasza Szechtera; córka działaczki Komunistycznej Partii Pracy , 1946-49 pracownik URZĘDU BEZPIECZEŃSTWA w Łódzi, szef Biura Kadr Radiokomitetu"
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 23:26
...niedomyta tłuszcza musi się dowartościować obrażając Pana Wujca! A nie lepiej byłoby poświęcić ten czas na umycie włosów, ogolenie się lub podgolenie, na wyczyszczenie paznokci i kilkukrotne umycie zębów? Zadbajcie o higienę osobistą abyście nie zasmradzali świata.... dajcie przykład własnym dzieciom!
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:36
lajno , falszywiec on mowi o lamaniu demokracji , zaprzedany do bandy zlodzieji - niech PiS rozliczy dzialaczy solidaruchow [ Wujec , Frasymiuk , Walesa ] dziadu pod piec grzac stare dupsko a nie polityka we lbie
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 22:52
Rzepliński pod koniec prezesury TK sam łamał konstytucję.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 21:54
Rzeplińskisłusznie bronił TK przed pawulonowym stosowaniem prawa Sejmu przez kamarylę prezessimusa ale niepotrzebnie wdaje się w gloryfikację fałszywych autorytetów weteranów Gazety Wyborczej. W laudacji Wujców zachwycał się jak Wujec przywdziewał komżę ministranta w biłgorajskiej wsi a przyszła Wujcowa (Okrent)( z żydowskiej rodziny opcji komunistycznej chronila się przed zagładą za Uralem w mundurku pionierki. Jak na osiedlu Stegny Wujcowie we siatkach na zakupy rpod maskującą pietruszką rozprowadzali dziesiątki tysięcy ewgzemplarzy prasy podziemnej a w ich mieszkaniu i na klatce schodowej razem zgromadami SBków kłębili się konspiratorzy nie mieszczący się w mieszkaniu Kuroniów a ich nadmiar znajdował ujście do mieszkania Macierewicza. SBcy jechali z Wujcową do szkołym a po lekcjach odjeżdżali za nią do domu. Nic nie wspomniano o Józefie Światło vel Izaaku Fleischfarbie ani pułkowniku Kuklińskim. Za to Wujec wspomniał, że ma na piersi odznakę od Kaczyńskiego i krawat Mazowieckiego
Rzeplińskisłusznie bronił TK przed pawulonowym stosowaniem prawa Sejmu przez kamarylę prezessimusa ale niepotrzebnie wdaje się w gloryfikację fałszywych autorytetów weteranów Gazety Wyborczej. W laudacji Wujców zachwycał się jak Wujec przywdziewał komżę ministranta w biłgorajskiej wsi a przyszła Wujcowa (Okrent)( z żydowskiej rodziny opcji komunistycznej chronila się przed zagładą za Uralem w mundurku pionierki. Jak na osiedlu Stegny Wujcowie we siatkach na zakupy rpod maskującą pietruszką rozprowadzali dziesiątki tysięcy ewgzemplarzy prasy ... rozwiń
Avatar
gienia / 18 grudnia 2016 o 21:21
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wujec , to wy styropianowi oszuści sprzedaliście polski majątek narodowy za grosze obcemu kapitałowi i jeszcze śmiesz się pokazywać publicznie i mówić o demokracji !!! Zrobiliście z Polaków niewolników i wypędziliście za granicę 2 mln młodych ludzi . Kiedyś na ulicach obrywałem pałą do Zomo i wdychałem gaz. Teraz stanął bym po stronie Zomo i takich jak ty pałował
no właśnie, gdzie te moje 100 milonów, barany jedne
Avatar
hghgh / 18 grudnia 2016 o 21:20
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
heniu pochodzisz z biłgorajskich pól.coś zrobił dla tej biednej Polski?
nie miał czasu dbać o innych, zajęty był dbaniem o siebie jak wałęsa
Avatar
bbbbb / 18 grudnia 2016 o 21:19
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To zwykle łajno z pod Bilgoraja, slepak rozjechal ludzi na przejsciu, wymgslil i sponsorowal palikota , ambra,, to czlowiek zero, ludzie w Bilgoraju go nienawidzo, zwykly sprzedawczyk
widocznie on miał pomroczność jasną, bo to u solidaruchów z lat 80 ta choroba jest dziedziczna
Avatar
tellchar / 18 grudnia 2016 o 18:46
Piotrowicz i Kryże z PiSu też byli w PZPR. I co z tego wynika?
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dachowanie busa w Żyrzynie. Sześć osób przewiezionych do szpitala

Dachowanie busa w Żyrzynie. Sześć osób przewiezionych do szpitala 1 0

Są utrudnienia na drodze krajowej nr 17. W Żyrzynie bus wjechał do rowu i dachował. Do szpitala zostało przewiezionych 6 osób.

Zaginął 23-letni Jarosław Kowalik. Rodzina prosi o pomoc w odnalezieniu syna
PILNE

Zaginął 23-letni Jarosław Kowalik. Rodzina prosi o pomoc w odnalezieniu syna 28 1

Trwają poszukiwania Jarosława Kowalika, mieszkańca powiatu puławskiego. W miniony piątek rano 23-latek wyjechał z domu w miejscowości Stok (gmina Końskowola) i do tej pory nie skontaktował się z rodziną.

Ornitolog podczas badań utknął na bagnach. Pomogli mu policjanci i strażacy

Ornitolog podczas badań utknął na bagnach. Pomogli mu policjanci i strażacy 1 2

Jeden z mężczyzn z grupy ornitologów prawdopodobnie zasłabł na bagnach, przewrócił się i nie mógł się samodzielnie wydostać. Do zdarzenia doszło wczoraj wczesnym rankiem w miejscowości Żłobek (powiat włodawski). Na szczęście w porę przyszła pomoc.

Kolizje z udziałem rowerzystów. Wśród potrąconych osób jest 12-latka

Kolizje z udziałem rowerzystów. Wśród potrąconych osób jest 12-latka 0 3

Na szczęście 12-letnia rowerzystka, która została wczoraj potracona przez samochód w Skrobowie (powiat lubartowski) nie odniosła groźnych obrażeń. Dziewczyna nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w nissana. W kolejnym zdarzeniu został poszkodowany 11-latek.

Nightskating Lublin 2018. Rolkarze przejechali przez miasto
ZDJĘCIA
galeria

Nightskating Lublin 2018. Rolkarze przejechali przez miasto 8 3

To był kolejny już nocny przejazd rolkarzy przez Lublin. Trasa liczyła 27,5 km. Wczoraj zanim osoby jeżdżące na rolkach ruszyły w trasę ćwiczyły hamowanie przed Centrum Spotkania Kultur.

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD?

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD? 1 6

Na początku stycznia padła obietnica, że w tym roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego zatrudni w swoim bialskim wydziale 100 osób. Jak na razie pracuje tu 29 osób.

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało
Uwaga! TVN
film

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało 47 5

Trzyletniego Karola zabija nie choroba, ale jego własne ciało. Śmiertelnym wrogiem chłopca jest jego kręgosłup, który naciska na serce, płuca, tchawicę. Karol to jeden z kilkuset ludzi na świecie, którzy chorują na bardzo rzadką chorobę genetyczną - zespół Bealsa. Ratunkiem dla niego jest nowatorska operacja w USA.

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać
film

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać 0 0

Jeszcze tylko w niedzielę będziemy cieszyć się pogodą spod znaku słonecznego wyżu. Od poniedziałku chmur będzie przybywać. Czeka nas porcja deszczu i burz, które zostaną z nami co najmniej do czwartku.

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika 0 4

Mieszkańców kilku bloków przy ulicy Kopernika zaniepokoiła zapowiedź likwidacji miejsc postojowych. Okazuje się, że to decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci 28 8

Po 30 latach pracy i wychowaniu 19 dzieci na emeryturę przechodzi Danuta Ulidowicz, najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Marzy tylko o tym, żeby rano po przebudzeniu nigdzie nie musieć gnać i zwiedzić kilka wspaniałych miejsc. Szanse na zrealizowanie planów są jednak niewielkie, bo jej dzieci już przygotowują grafik, kogo odwiedzi w pierwszej kolejności.

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek 1 1

Przy ul. Staszica trwa porządkowanie terenu na tyłach pałacu Potockich. Inwestor wyburzył charakterystyczny mur i gospodarcze budynki. Zanim zacznie w ich miejscu stawiać nowy budynek będzie tu znów można parkować

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 3

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 7 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Grażyna Torbicka wśród Ambasadorów Województwa Lubelskiego. „Jestem zaszczycona”
WIDEO, ZDJĘCIA
galeria
film

Grażyna Torbicka wśród Ambasadorów Województwa Lubelskiego. „Jestem zaszczycona” 50 9

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.