Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2011 r.
12:55
Edytuj ten wpis

Hetman: Palikot mówi bzdury, chce zaistnieć przed wyborami

Autor: Zdjęcie autora rp
0 6 A A
Krzysztof Hetman (Bartłomie Żurawski/archiwum)
Krzysztof Hetman (Bartłomie Żurawski/archiwum)

Janusz Palikot twierdzi, że kłopot z pieniędzmi na przebudowę placu przed Teatrem w Budowie może być dla marszałka województwa Krzysztofa Hetmana (PSL) pretekstem żeby w ogóle nie budować CSK.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni PiS stwierdzili w czwartek, że miasta nie stać na uporządkowanie placu przed Teatrem w Budowie oraz zrobienie tam podziemnego parkingu. Zablokowali zapisanie 25 mln zł na ten cel. Tymczasem bez parkingu nie jest możliwy odbiór nowoczesnego Centrum Spotkania Kultur, w które ma się zmienić Teatr w Budowie. Może przepaść unijne dofinansowanie. Hetman komentował: - Rzucają kłody pod nogi ludziom, którzy chcą zrobić porządek z tym syfem.

Tymczasem Janusz Palikot (jego fundacja dała pieniądze na nagrody w konkursie na projekt architektonicznych CSK - przyp. red.) stwierdził w niedzielę, że "okropna” decyzja radnych PiS może być dla marszałka Hetmana wymówką żeby nie robić inwestycji. Były poseł sugerował "ciche dogadanie” PSL z PiS.

- To było tylko i wyłączenie zagranie na poczet kampanii wyborczej. Siedzi teraz chłop w domu i się cieszy, bo znowu zaistnieje - tak mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Hetman. I dodał: - Jak w tym mieście ludzie mogą pozbyć się kompleksów i uwierzyć, że coś tu można zrobić skoro widzą, jak wokół bardzo prestiżowej i zaawansowanej inwestycji grupa radnych rzuca kłody pod nogi, a człowiek opowiada bzdury?



Nie wszystko stracone

Widać jednak szansę na uratowanie inwestycji. Miasto przekaże plac przed Teatrem w Budowie województwu, te wybuduje parking, za które później zapłacą władze Lublina – tak wstępnie umówili się prezydent Krzysztof Żuk (PO), Hetman i przewodniczący rady miejskiej Piotr Kowalczyk (PiS).

Teraz trzeba jeszcze przekonać do planu ratującego ważną inwestycję radnych PiS.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wyb. / 12 września 2011 o 14:53
[quote name='crx' timestamp='1315831320' post='531858']
Zróbta se łobore w cyntrum.To bydzie łatrakcja.Dobrze jest budować jak się ma piniondze,tylko czyje i czy rzyczywiście za darmo.............?
[/quote]
Pan Palikot ma rację. Tak wygląda naga prawda polityki liberałów z psl. Prawdziwy ludowiec do Z. Podkański a reszta to wideł.
Avatar
witold / 12 września 2011 o 14:52
----BARDZIEJ WIERZE PALIKOTOWI-----HETMAN TO POPULISTA.WODA SODOWA UDERZYLA MU DO GLOWY,JUZ NA PLAKATACH NAZYWA SIE -----HETMANEM LUBELSKIM.---WYDAJE MU SIE ZE JEST TAKI WIELKI,A JESZCZE NIC DLA LUBELSZCZYZNY NIE ZROBIL.----SKROMNOSCI TROCHE PANIE HETMAN.NAPRAWDE NIE JEST PAN HETMANEM LUBELSKIM TYLKO ZWYKLYM HETMANEM,KTOREMU DOPISALO SZCZSCIE.-----
Avatar
crx / 12 września 2011 o 14:42
Zróbta se łobore w cyntrum.To bydzie łatrakcja.Dobrze jest budować jak się ma piniondze,tylko czyje i czy rzyczywiście za darmo.............?
Avatar
kot w butach / 12 września 2011 o 14:22
Lubelszczyzna pod panowaniem P.S.L., stacza się do poziomu Polski X Wszyscy o tym wiedzą !!!
Avatar
krs / 12 września 2011 o 14:00
Brawo Panie Marszałku - wreszcie coś się zaczyna dziać na lubelszczyźnie dzięki takim ludziom jak Pan, a tym rzucającym kłody ludzie powinni podziękować na wyborach. A Palikot to tak śmieszny człowiek bez konkretnych pomysłów, że szkoda nim sobie głowy zaprzątać. Był w PO to czego nie działał? Guzik by zrobił. Panie Krzysztofie LUBELSZCZYZNA WSTAJE Z KOLAN jak Pan powiedział. 3mam kciuki
Avatar
marianoitaliano / 12 września 2011 o 13:59
To raczej HETMAN mówi bzdury - miał być koniec Polski B, a pod rządami Hetmana mamy jeszcze większy zaścianek. PKS Wschód dogorywa, lotnisko o POłowe mniejsze, najważniejsze inwestycje odsunięte w czasie(modernizacja linii do warszawy) albo w ogóle wykreślone(S19).

I pomyśleć, ze w tym całym marazmie w naszym województwie, Hetman jest przedstawicielem PARTII RZĄDZĄCEJ - nie opozycji
Avatar
wyb. / 12 września 2011 o 14:53
[quote name='crx' timestamp='1315831320' post='531858']
Zróbta se łobore w cyntrum.To bydzie łatrakcja.Dobrze jest budować jak się ma piniondze,tylko czyje i czy rzyczywiście za darmo.............?
[/quote]
Pan Palikot ma rację. Tak wygląda naga prawda polityki liberałów z psl. Prawdziwy ludowiec do Z. Podkański a reszta to wideł.
Avatar
witold / 12 września 2011 o 14:52
----BARDZIEJ WIERZE PALIKOTOWI-----HETMAN TO POPULISTA.WODA SODOWA UDERZYLA MU DO GLOWY,JUZ NA PLAKATACH NAZYWA SIE -----HETMANEM LUBELSKIM.---WYDAJE MU SIE ZE JEST TAKI WIELKI,A JESZCZE NIC DLA LUBELSZCZYZNY NIE ZROBIL.----SKROMNOSCI TROCHE PANIE HETMAN.NAPRAWDE NIE JEST PAN HETMANEM LUBELSKIM TYLKO ZWYKLYM HETMANEM,KTOREMU DOPISALO SZCZSCIE.-----
Avatar
crx / 12 września 2011 o 14:42
Zróbta se łobore w cyntrum.To bydzie łatrakcja.Dobrze jest budować jak się ma piniondze,tylko czyje i czy rzyczywiście za darmo.............?
Avatar
kot w butach / 12 września 2011 o 14:22
Lubelszczyzna pod panowaniem P.S.L., stacza się do poziomu Polski X Wszyscy o tym wiedzą !!!
Avatar
krs / 12 września 2011 o 14:00
Brawo Panie Marszałku - wreszcie coś się zaczyna dziać na lubelszczyźnie dzięki takim ludziom jak Pan, a tym rzucającym kłody ludzie powinni podziękować na wyborach. A Palikot to tak śmieszny człowiek bez konkretnych pomysłów, że szkoda nim sobie głowy zaprzątać. Był w PO to czego nie działał? Guzik by zrobił. Panie Krzysztofie LUBELSZCZYZNA WSTAJE Z KOLAN jak Pan powiedział. 3mam kciuki
Avatar
marianoitaliano / 12 września 2011 o 13:59
To raczej HETMAN mówi bzdury - miał być koniec Polski B, a pod rządami Hetmana mamy jeszcze większy zaścianek. PKS Wschód dogorywa, lotnisko o POłowe mniejsze, najważniejsze inwestycje odsunięte w czasie(modernizacja linii do warszawy) albo w ogóle wykreślone(S19).

I pomyśleć, ze w tym całym marazmie w naszym województwie, Hetman jest przedstawicielem PARTII RZĄDZĄCEJ - nie opozycji
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 0 0

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 2 3

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 2

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 13 7

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 9

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria
film

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 246 24

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!