Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2008 r.
18:58
Edytuj ten wpis

Hipermarket rezygnuje z usług MPK

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Klienci sklepu skarżyli się, że kierowcy nie stawali na przystankach, jeździli niepunktualnie i byli niemili dla pasażerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dlatego miejski przewoźnik stracił umowę na obsługę dwóch linii autobusowych dla klientów hipermarketu Carrefour.

Po Lublinie od chwili otwarcie hipermarketu Tesco jeżdżą bezpłatne autobusy wożące klientów na zakupy. Za kursy płacą sklepy. Na taką formę walki o klienta zdecydowały się oprócz Tesco Carrefour oraz Leclerc.

- Klienci skarżyli się, że stali na przystanku, a autobus mijał ich, nie zatrzymując się. Informowali też, że kierowcy byli niemili - wylicza Jolanta Woś z Carrefoura przy Witosa. - Autobusy jeździły niepunktualnie. Sama musiałam kiedyś czekać na przystanku 15 minut, a w tym czasie część osób zrezygnowała z kursu - dodaje.

Szefowie marketu słali pisemne skargi do MPK. - Przewoźnik odpowiadał, że rozmawiał z kierowcami i że takie sytuacje się nie powtórzą. Ale się powtarzały. Dlatego z końcem kwietnia rozwiązaliśmy umowę ze spółką - wyjaśnia Woś.

- Dostaliśmy tylko dwie skargi i to po dniu, w którym Carrefour wypowiedział nam umowę - mówi Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK.

Problemy sklepu z przewoźnikiem ujawnił "Kurier Lubelski”. Od początku maja linię obsługuje prywatny przewoźnik, który zażądał mniejszej zapłaty i oferuje Carrefourowi lepsze warunki.

Ale, jak ustaliliśmy, MPK ośmieszyło się nawet na samym końcu współpracy ze sklepem. Spółka okłamała pasażerów, że bezpłatne linie CA1 i CA2 zostają zlikwidowane z dniem 1 maja. Taką informację MPK zamieściło na swojej stronie internetowej i rozesłało do mediów. To wywołało zamieszanie wśród pasażerów, którzy nie wiedzieli, że autobusy nadal kursują.

- Formalnie te linie nie były zlikwidowane, zmienił się tylko obsługujący je przewoźnik - zapewnia Anna Kamińska-Smarzewska, kierownik Biura Transportu Drogowego. - To jest zdanie pani Smarzewskiej. W obrębie MPK linie zostały zlikwidowane - upiera się Wojnarowicz.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ook / 12 lutego 2011 o 13:45
I tak te autobusy jeżdżą.!
Avatar
ali / 8 maja 2008 o 10:09
I bardzo dobrze. Szkoda tylko, że jedynie firma prywatna może wyrazić sprzeciw w sposób bolesny dla MPK. Żenująca jakość usług, chamscy kierowcy, spóźniające się albo W OGÓLE nie przyjeżdżające autobusy. Totalna olewka ludzi. Na cholerę kupuję bilet miesięczny, jeżeli co chwila spóźniam się do pracy, bo ZNOWU nie przyjechał autobus. Nawet już głupio szefowi tłumaczyć, więc muszę wychodzić kilkadziesiąt minut wcześniej. Bo taką profeska mamy komjunikację.
Avatar
mąciwoda / 8 maja 2008 o 00:34
Może dyrekcja MPK wreszcie zlikwiduje możliwość kupowania biletów MPK u kierowców. Jako pasażer mam dość ciągłych opóźnień w kursowaniu pojazdów przez to, że jakaś paniusia albo jakiś pan nie potrafi kupić sobie biletu w kiosku i w dodatku nie umie dać kierowcy wyliczonej kwoty tylko czeka na resztę dodatkowo opóźniając odjazd.
Avatar
Gość / 7 maja 2008 o 22:13
Ale jaja napisał:
Jest takie powiedzenie, że ryba śmierdzi od głowy. Jest tam jakaś głowa ?.

no jest, a nie czuc? ;-)
Avatar
pasażer / 7 maja 2008 o 20:19
Kierowców z autobusów bezpłatnych szlag trafia na myśl, że nikt u nich nie kupuje biletów, a koledzy z płatnych linii potrafią sobie "dozbierać" na "resztach" z biletów miesięcznie nawet kilkaset złotych! Zwróćcie uwagę, że np kupując u kierowcy bilet studencki, płacąc złotówką, rzadko kiedy można otrzymać reszte.. Ziarnko do ziarnka... i w miesiącu dodatkowo się samemu uzbiera premię!
Avatar
kass / 7 maja 2008 o 19:49
No przecież MPK dobrze podało, że likwiduje linie CE.
Jak hipermarket chce wozić, to niech sam z prywatnym przewoźnikiem zadba o rozkłady.
Avatar
Ale jaja / 7 maja 2008 o 19:32
Jest takie powiedzenie, że ryba śmierdzi od głowy. Jest tam jakaś głowa ?.
Avatar
ook / 12 lutego 2011 o 13:45
I tak te autobusy jeżdżą.!
Avatar
ali / 8 maja 2008 o 10:09
I bardzo dobrze. Szkoda tylko, że jedynie firma prywatna może wyrazić sprzeciw w sposób bolesny dla MPK. Żenująca jakość usług, chamscy kierowcy, spóźniające się albo W OGÓLE nie przyjeżdżające autobusy. Totalna olewka ludzi. Na cholerę kupuję bilet miesięczny, jeżeli co chwila spóźniam się do pracy, bo ZNOWU nie przyjechał autobus. Nawet już głupio szefowi tłumaczyć, więc muszę wychodzić kilkadziesiąt minut wcześniej. Bo taką profeska mamy komjunikację.
Avatar
mąciwoda / 8 maja 2008 o 00:34
Może dyrekcja MPK wreszcie zlikwiduje możliwość kupowania biletów MPK u kierowców. Jako pasażer mam dość ciągłych opóźnień w kursowaniu pojazdów przez to, że jakaś paniusia albo jakiś pan nie potrafi kupić sobie biletu w kiosku i w dodatku nie umie dać kierowcy wyliczonej kwoty tylko czeka na resztę dodatkowo opóźniając odjazd.
Avatar
Gość / 7 maja 2008 o 22:13
Ale jaja napisał:
Jest takie powiedzenie, że ryba śmierdzi od głowy. Jest tam jakaś głowa ?.

no jest, a nie czuc? ;-)
Avatar
pasażer / 7 maja 2008 o 20:19
Kierowców z autobusów bezpłatnych szlag trafia na myśl, że nikt u nich nie kupuje biletów, a koledzy z płatnych linii potrafią sobie "dozbierać" na "resztach" z biletów miesięcznie nawet kilkaset złotych! Zwróćcie uwagę, że np kupując u kierowcy bilet studencki, płacąc złotówką, rzadko kiedy można otrzymać reszte.. Ziarnko do ziarnka... i w miesiącu dodatkowo się samemu uzbiera premię!
Avatar
kass / 7 maja 2008 o 19:49
No przecież MPK dobrze podało, że likwiduje linie CE.
Jak hipermarket chce wozić, to niech sam z prywatnym przewoźnikiem zadba o rozkłady.
Avatar
Ale jaja / 7 maja 2008 o 19:32
Jest takie powiedzenie, że ryba śmierdzi od głowy. Jest tam jakaś głowa ?.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 9

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3