Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2016 r.
8:51

Hity i Kity 2015 roku wybrane. Wygrał Wizz Air i poseł PiS

0 34 A A
Zwycięzcy naszego plebiscytu:  Baza Wizz Air na lotnisku Lublin i Jerzy Bielecki, który pojechał służbowym autem starostwa po zaświadczenie o wyborze na posła
Zwycięzcy naszego plebiscytu: Baza Wizz Air na lotnisku Lublin i Jerzy Bielecki, który pojechał służbowym autem starostwa po zaświadczenie o wyborze na posła

Internauci zdecydowali, że Hitem 2015 roku było otwarcie bazy operacyjnej Wizz Air w Porcie Lotniczym Lublin, a największym Kitem podróż byłego starosty do Warszawy służbowym autem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sondzie na naszej stronie internetowej zapytaliśmy internautów, jakie wydarzenia w ubiegłym roku były według nich najważniejsze, a za co należałoby się wstydzić. Przez dwa tygodnie czytelnicy oddali ponad 2 tys. głosów. W głosowaniu na Hit 2015 roku 28 proc. głosujących wybrało bazę Wizz Air na lubelskim lotnisku, drugie miejsce zajęło oddanie do użytku mostu przez Wisłę w Kamieniu (16 proc.), a trzecie otwarcie basenów Aqua Lublin (12 proc.).

W kategorii Kity 2015 czytelnicy najbardziej zdegustowani byli podróżą Jerzego Bieleckego. Pojechał on służbowym autem starostwa po zaświadczenie o wyborze na posła, mimo że nie był już starostą janowskim. – Jechałem jako pasażer – przekonywał nas Jerzy Bielecki. – Dysponentem auta była pani redaktor z lokalnej gazety – tłumaczył. Wydarzenie to zdobyło 20 proc. głosów. Na drugim miejscu ex aequo uplasowały się „Miękkie lądowanie byłej posłanki Magdaleny Gąsior-Marek” i „Drożdżówki zakazane w szkołach” (po 18 proc.).

Magdalena Gąsior-Marek po nieudanych dla niej wyborach parlamentarnych, wróciła do pracy w Urzędzie Marszałkowskim. Co ciekawe była posłanka wcale tego nie planowała. Zdanie jednak zmieniła, gdy okazało się, że nie będzie szeregowym urzędnikiem, ale jednym z dyrektorów. Urząd nie ogłaszał konkursu na to stanowisko.

8 proc. w tej kategorii otrzymał inny polityk PO - Stanisław Żmijan, który jadąc samochodem przekroczył prędkość o 53 km/h i stracił prawo jazdy. Z takim samym wynikiem głosowanie zakończyła „wyborcza szopka kandydatów PSL”, którzy jesienią tuż przed wyborami, w błysku fleszy, przecinali wstęgę na wyremontowanej drodze powiatowej z Lublina w kierunku Majdanu Krasienińskiego (warto dodać, że drogą tą kierowcy jeździli już od wakacji). 8 proc. głosów dostała też porażka PZL-Świdnik w walce o kontrakt na dostawę śmigłowców dla polskiej armii.

Sonda: Głosowanie na HIT 2015 roku

Liczba głosów: 973
28.47%
1. Baza Wizz Air na lotnisku
16.03%
2. Oddanie do użytku mostu przez Wisłę w Kamieniu
11.82%
5. Otwarcie basenów Aqua Lublin
9.97%
7. Kontrakty Ursusa w Afryce
7.61%
3. Obalenie muru lubelskiego i otwarcie placu Teatralnego przy CSK
6.99%
8. Grupa Azoty zbuduje w Puławach elektrownię
6.47%
10. Młodzi lubelscy muzycy zagrali z U2
5.24%
4. Pociąg Dart jeździ do Lublina
3.8%
6. Przejęcie Bogdanki przez energetyczną grupę Enea
3.6%
9. Obrona pracy magisterskiej na polu bitwy

Sonda: Głosowanie na KIT 2015 roku

Liczba głosów: 1309
20.32%
3. Jerzy Bielecki pojechał służbowym autem starostwa po zaświadczenie o wyborze na posła
18.49%
8. Drożdżówki w szkołach zakazane
18.33%
1. Miękkie lądowanie byłej posłanki Magdaleny Gąsior-Marek
8.02%
2. Poseł Stanisław Żmijan traci prawo jazdy
7.94%
4. Wyborcza szopka kandydatów PSL
7.87%
5. PZL-Świdnik przegrywa walkę o kontrakt dla armii
7.33%
7. Pustki na koncercie Boba Geldofa i Biohazard na Arenie Lublin
5.81%
9. Napaść na Wieniawie zmyślona
3.36%
6. Umowa na budowę biurowca dla Urzędu Miasta Lublin unieważniona
2.52%
10. Były burmistrz Kraśnika skazany

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 08:00
NOMINACJA NA KIT LUB HIT ROKU: POWOŁANIE ŻONY REDAKTORA NACZELNEGO DZIENNIKA WSCHODNIEGO BEATY BIAŁEJ-WIEJAK NA ZASTĘPCĘ DYREKTORA DEPARTAMENTU PROMOCJI I TURYSTYKI UM BEZ KONKURSU.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 14:49

Hitem również jest "bogata" infrastruktura oraz ilość połączeń kolejowych z Lublina! Do CHEŁMA, ZAMOŚCIA I RZESZOWA jest po prostu rewelacja!

Do Krakowa przez Warszawę :) witamy w POlsce :)

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 13:33

Hitem również jest "bogata" infrastruktura oraz ilość połączeń kolejowych z Lublina! Do CHEŁMA, ZAMOŚCIA I RZESZOWA jest po prostu rewelacja!

Avatar
wicek / 25 stycznia 2016 o 13:28

A ten samochód z Janowa już wrócił z Warszawy,czy p. starosta dalej korzysta?????

w Szwecji SWego czasu jechała pani minister autobusem miejskim i zapomniała swojej stałej karty i skorzystała ze służbowej i jak wyszło nazajutrz na jaw od razu poddała się do dymisji;bielecki przynosi pecha ; nie przetrwał jednej kadencji nie przetrwa i tej; rzeczywiście zasłużył na kit roku już lepiej jakby się nie tłumaczył; no ręce opadają

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 13:09
HIT 2015: Włodzimierz Karpiński - PO ("ch... tam z Polską wschodnią") startował do Sejmu z Lublina z hasłem: "Dotrzymałem słowa". GRATULACJE DLA JEGO WYBORCÓW, którzy mam nadzieję nigdy ch** nigdy nie byli !
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 12:19

A gdzie marszałek z busiarzami ???

 Co dalej z kursami do Rzeszowa i Krakowa ?

Dlaczego dalej jeżdżą busy na trasach ponad 3 godzinnych bez przerwy , WC i autobusów z drogimi biletami .

Tylko Polski Bus !!!

A gdzie marszałek z busiarzami ???

 Co dalej z kursami do Rzeszowa i Krakowa ?

Dlaczego dalej jeżdżą busy na trasach ponad 3 godzinnych bez przerwy , WC i autobusów z drogimi biletami .

Tylko Polski Bus !... rozwiń

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 12:19
Za rządów po-psl zgineło wiecej polskich generałów niż podczas CAŁEJ DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ! Ruscy i niemcy z pewnością się z tego nie smucą.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 12:16
8 lat w Sejmie MGM to kit dekady.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 11:13
platfusy łżą jak z nut. STANDARD. Afera madrycka wymysłem mediów. 6.01 Sąd stwierdził: „Nie doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 11:09

W ciągu tylko jednego roku (2012) Bartosz Arłukowicz pobrał z kasy państwa na przejazdy prywatnym samochodem w celach służbowych 27 tys. zł. Sławomir Nowak - były minister transportu - na ten cel pobrał 20 tys. zł, a Radosław Sikorski - szef MSZ - 19 tys. zł. Problem w tym, że przysługiwały im - jako członkom - rządu służbowe limuzyny, którymi w celach służbowych mogli podróżować praktycznie wszędzie.

Chodzi cie o aferę madrycką posłów PiS? O fałszowanie kilometrówek? Bo wymienieni przez ciebie zacni posłowie mieli prawo do przejazdów, jak każdy inny poseł. Gdyby było inaczej to obecnie sprawujący władzę powinni skierować sprawę do sądu inaczej sami stają się winni przestępstwa. Urzędnik państwowy wiedząc o przestępstwie ma obowiązek zgłosić to odpowiednim organom. Tylko nie sugeruj, że prezydent, premier, marszałkowie dopuszczają się tak kryminalnego zachowania. Wymienionych panów przecież już nie chroni immunitet!

Chodzi cie o aferę madrycką posłów PiS? O fałszowanie kilometrówek? Bo wymienieni przez ciebie zacni posłowie mieli prawo do przejazdów, jak każdy inny poseł. Gdyby było inaczej to obecnie sprawujący władzę powinni skierować sprawę do sądu inaczej sami stają się winni przestępstwa. Urzędnik państwowy wiedząc o przestępstwie ma obowiązek zgłosić to odpowiednim organom. Tylko nie sugeruj, że prezydent, premier, marszałkowie dopuszczają się tak kryminalnego zachowania. Wymienionych panów przecież już nie chroni immunitet!

rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 08:00
NOMINACJA NA KIT LUB HIT ROKU: POWOŁANIE ŻONY REDAKTORA NACZELNEGO DZIENNIKA WSCHODNIEGO BEATY BIAŁEJ-WIEJAK NA ZASTĘPCĘ DYREKTORA DEPARTAMENTU PROMOCJI I TURYSTYKI UM BEZ KONKURSU.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 14:49

Hitem również jest "bogata" infrastruktura oraz ilość połączeń kolejowych z Lublina! Do CHEŁMA, ZAMOŚCIA I RZESZOWA jest po prostu rewelacja!

Do Krakowa przez Warszawę :) witamy w POlsce :)

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 13:33

Hitem również jest "bogata" infrastruktura oraz ilość połączeń kolejowych z Lublina! Do CHEŁMA, ZAMOŚCIA I RZESZOWA jest po prostu rewelacja!

Avatar
wicek / 25 stycznia 2016 o 13:28

A ten samochód z Janowa już wrócił z Warszawy,czy p. starosta dalej korzysta?????

w Szwecji SWego czasu jechała pani minister autobusem miejskim i zapomniała swojej stałej karty i skorzystała ze służbowej i jak wyszło nazajutrz na jaw od razu poddała się do dymisji;bielecki przynosi pecha ; nie przetrwał jednej kadencji nie przetrwa i tej; rzeczywiście zasłużył na kit roku już lepiej jakby się nie tłumaczył; no ręce opadają

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 13:09
HIT 2015: Włodzimierz Karpiński - PO ("ch... tam z Polską wschodnią") startował do Sejmu z Lublina z hasłem: "Dotrzymałem słowa". GRATULACJE DLA JEGO WYBORCÓW, którzy mam nadzieję nigdy ch** nigdy nie byli !
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 12:19

A gdzie marszałek z busiarzami ???

 Co dalej z kursami do Rzeszowa i Krakowa ?

Dlaczego dalej jeżdżą busy na trasach ponad 3 godzinnych bez przerwy , WC i autobusów z drogimi biletami .

Tylko Polski Bus !!!

A gdzie marszałek z busiarzami ???

 Co dalej z kursami do Rzeszowa i Krakowa ?

Dlaczego dalej jeżdżą busy na trasach ponad 3 godzinnych bez przerwy , WC i autobusów z drogimi biletami .

Tylko Polski Bus !... rozwiń

Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 12:19
Za rządów po-psl zgineło wiecej polskich generałów niż podczas CAŁEJ DRUGIEJ WOJNY SWIATOWEJ! Ruscy i niemcy z pewnością się z tego nie smucą.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 12:16
8 lat w Sejmie MGM to kit dekady.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 11:13
platfusy łżą jak z nut. STANDARD. Afera madrycka wymysłem mediów. 6.01 Sąd stwierdził: „Nie doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”
Avatar
Gość / 25 stycznia 2016 o 11:09

W ciągu tylko jednego roku (2012) Bartosz Arłukowicz pobrał z kasy państwa na przejazdy prywatnym samochodem w celach służbowych 27 tys. zł. Sławomir Nowak - były minister transportu - na ten cel pobrał 20 tys. zł, a Radosław Sikorski - szef MSZ - 19 tys. zł. Problem w tym, że przysługiwały im - jako członkom - rządu służbowe limuzyny, którymi w celach służbowych mogli podróżować praktycznie wszędzie.

Chodzi cie o aferę madrycką posłów PiS? O fałszowanie kilometrówek? Bo wymienieni przez ciebie zacni posłowie mieli prawo do przejazdów, jak każdy inny poseł. Gdyby było inaczej to obecnie sprawujący władzę powinni skierować sprawę do sądu inaczej sami stają się winni przestępstwa. Urzędnik państwowy wiedząc o przestępstwie ma obowiązek zgłosić to odpowiednim organom. Tylko nie sugeruj, że prezydent, premier, marszałkowie dopuszczają się tak kryminalnego zachowania. Wymienionych panów przecież już nie chroni immunitet!

Chodzi cie o aferę madrycką posłów PiS? O fałszowanie kilometrówek? Bo wymienieni przez ciebie zacni posłowie mieli prawo do przejazdów, jak każdy inny poseł. Gdyby było inaczej to obecnie sprawujący władzę powinni skierować sprawę do sądu inaczej sami stają się winni przestępstwa. Urzędnik państwowy wiedząc o przestępstwie ma obowiązek zgłosić to odpowiednim organom. Tylko nie sugeruj, że prezydent, premier, marszałkowie dopuszczają się tak kryminalnego zachowania. Wymienionych panów przecież już nie chroni immunitet!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!