Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2017 r.
7:42

Hojne premie dla urzędników. Kto dostał najwięcej i za co?

40 41 A A
Wojewoda Przemysław Czarnek dostał 10 tys. zł nagrody od premier. W lubelskim ratuszu najwyższą premię, 27 tys. zł, otrzymała skarbnik miasta Irena Szumlak. Drugą co do wysokości nagrodę w Urzędzie Marszałkowskim,13 tys. zł, dostała sekretarz województwa Anna Augustyniak
Wojewoda Przemysław Czarnek dostał 10 tys. zł nagrody od premier. W lubelskim ratuszu najwyższą premię, 27 tys. zł, otrzymała skarbnik miasta Irena Szumlak. Drugą co do wysokości nagrodę w Urzędzie Marszałkowskim,13 tys. zł, dostała sekretarz województwa Anna Augustyniak

5,5 mln zł otrzymali w ubiegłym roku w formie nagród pracownicy trzech lubelskich urzędów. Średnio najwięcej dostali urzędnicy wojewody. Także ci, którzy przepracowali zaledwie po kilka miesięcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zestawienie nagród przyznanych przez Lubelski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Urząd Miasta Lublin opublikowała w piątek Fundacja Wolności.

– Ale żadna z tych instytucji nie dostarczyła nam informacji o premiach, jakie otrzymali wszyscy pracownicy, a jedynie ci pełniący funkcje publiczne (czyli np. wydający decyzje w imieniu marszałka czy prezydenta – red.). Tkwimy więc w aurze tajemniczości. Szkoda, bo chcielibyśmy znać sukcesy wszystkich urzędników – ironizuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

W urzędzie wojewódzkim średnia nagroda wyniosła 2398 zł. Najwyższą, w wysokości 10 tys. zł, otrzymał wojewoda Przemysław Czarnek, a o tysiąc mniej jego zastępca Robert Gmitruczuk. – Te dwie nagrody zostały przyznane przez prezesa Rady Ministrów – wyjaśnia Andrzej Szarlip z biura wojewody.

8 tys. zł dodatkowo zarobił Marek Krakowski. Co ciekawe, w urzędzie pracował on jedynie od lutego do września ubiegłego roku na stanowisku zastępcy dyrektora Biura Organizacji i Kadr. To wystarczyło, by zasłużyć na nagrodę za „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, polegające na usprawnieniu procesu pracy”.

– Sam sobie nie przyznałem tych pieniędzy. Czas, który spędziłem w urzędzie, był niewątpliwie okresem bardzo silnej pracy związanej ze zmianą systemu wynagradzania i reorganizacją. Były dni, kiedy pracowałem do godz. 19 albo i dłużej – mówi nam Krakowski, który obecnie zajmuje dyrektorskie stanowisko w lubelskim oddziale Poczty Polskiej. Pełni także funkcję sekretarza struktur Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Największe kontrowersje budzi premia, jaką otrzymał Waldemar W. Pracę w urzędzie zaczął we wrześniu ubiegłego roku, kiedy został zastępcą dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Ze tą funkcją pożegnał się jednak w kontrowersyjnych okolicznościach. 18 stycznia złożył wniosek o odwołanie go ze stanowiska i rozwiązanie stosunku pracy. Było to dzień po tym, gdy został zatrzymany za kierownicą jadąc na podwójnym gazie. Okazało się, że miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co zdecydowało o tym, że były już urzędnik, a w przeszłości m.in. komendant Straży Miejskiej w Lublinie, dostał 3,5 tys. zł nagrody? W uzasadnieniu czytamy o „szczególnych osiągnięciach oraz dużym zaangażowaniu w wykonywanie obowiązków służbowych”. W piątek w urzędzie usłyszeliśmy, że komentarz w tej sprawie ze strony wojewody bądź rzecznika prasowego będzie możliwy dopiero dziś.

Wykaz nagród w Urzędzie Marszałkowskim

W zatrudniającym ponad 800 pracowników LUW suma nagród w ubiegłym roku wyniosła prawie 2 mln zł. Nieco więcej – 2,3 mln zł – na dodatkowe wypłaty wydano w Urzędzie Marszałkowskim, w którym pracuje ponad 1100 osób. – Ponad 1,4 mln zł została sfinansowana z budżetu projektów europejskich, natomiast 0,9 mln zł z budżetu województwa – informuje Tomasz Szostek, zastępca Dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego UMWL. Żaden z członków zarządu województwa nie otrzymał premii. Najwyższe nagrody przyznano skarbniczce województwa Elżbiecie Mocior (14 tys. zł) oraz sekretarz Annie Augustyniak (13 tys. zł).

Najbardziej okazałe były premie w Urzędzie Miasta Lublin. Będąca skarbnikiem miasta Irena Szumlak dostała 27 tys. Następni w kolejce byli zastępcy prezydenta Monika Lipińska i Artur Szymczyk (dostali po 22 tys. zł) oraz Krzysztof Komorski (20 tys. zł). Tyle samo otrzymał Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. Przeciętna nagroda w magistracie wyniosła natomiast 873 zł i była najniższa spośród wszystkich trzech urzędów.

Źródło danych: Gazeta Jawny Lublin

Wykaz nagród w Urzędzie Wojewódzkim

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 13 listopada 2017 o 22:10
undefined napisał:
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy  ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochodowym i FUS w moim przypadku 600 PLN/m-c. A podwyżka była 10 PLN przez 10 m-cy tj 100PLN/rok. A wydoili mnie na 7,2 tys/rok. Emerytów doją a glinę i zupaków oszczędzają.
 
  rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 19:26
Czyli księgowi z ZSL koszą największa kasę. I pomyśleć, ze ich partia nie przekracza progu wyborczego.
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 12:39
A za co te premię bo nie zapracowali na nie siedzieć i nic nie robić a premię i tak się weźmie
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 08:31
15 000zł to jest coś. Szkoda, że w pracy takiej jak kasjer, albo magazynier - czyli takiej jakich to teraz ofert najwięcej - takich nagród się nie przyznaje.
Avatar
rodzinny / 6 listopada 2017 o 20:40
undefined napisał:
Wstydu Pan nie ma panie prezydencie Zuk.  Oszukał Pan pracowników pomocy społecznej. Gdzie obiecane podwyżki?  27 tys zł dla skarbnik miasta?  Za co?  Kazał Pan oklaskiwac tą panią na zamku w ubiegłym roku bo zabezpieczyla podwyżki dla mopr.  Gdzie te pieniądze? Do dnia dzisiejszego ani złotówki zwykli pracownicy nie otrzymali.  Żadnych premi czy nagród. Dziadow z nas robicie a to my na was zapieprzamy. Do czasu.
 zgadza się, my w MOPS-ie też podwyżek nie widzieliśmy
 zgadza się, my w MOPS-ie też podwyżek nie widzieliśmy rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 19:52
Czy można zapytać - za jakie zasługi i osiągnięcia - były te nagrody ?? Chcielibyśmy to wiedzieć !
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 19:22
Jak władza ukradła emerytom 150 mld zł,zmniejszając wysokość o 1000 zł,to mają z czego sobie dawać.Największym złodziejem obywatela jest państwo! Jeżeli państwo nie przestrzega prawa wobec obywatela,to obywatel nie tylko nie będzie szanował państwa,ale ma prawo się zbuntować.To co opisano to przykład arogancji i lekcewazenia społeczeństwa!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 18:47
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochodowym i FUS w moim przypadku 600 PLN/m-c. A podwyżka była 10 PLN przez 10 m-cy tj 100PLN/rok. A wydoili mnie na 7,2 tys/rok. Emerytów doją a glinę i zupaków oszczędzają.
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochod... rozwiń
Avatar
jon / 6 listopada 2017 o 18:41
w urzedzie wojewódzkim (PIS) większosć dyrektorów dostało po 3500 nagrody wbrutto Zas w marszałkowskim (PSL-ZSL) dyrektorzy dostaja nagrody 3-4 razy wieksze. Czy wty nie umiecie czytac ze zrozumieniem moze warto podac jakie nagody dostali zwykli pracownicy by ukazac dysproporcje w nagradzaniu działaczy ZSL i PO
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 18:21
Wstydu Pan nie ma panie prezydencie Zuk. Oszukał Pan pracowników pomocy społecznej. Gdzie obiecane podwyżki? 27 tys zł dla skarbnik miasta? Za co? Kazał Pan oklaskiwac tą panią na zamku w ubiegłym roku bo zabezpieczyla podwyżki dla mopr. Gdzie te pieniądze? Do dnia dzisiejszego ani złotówki zwykli pracownicy nie otrzymali. Żadnych premi czy nagród. Dziadow z nas robicie a to my na was zapieprzamy. Do czasu.
Avatar
ja / 13 listopada 2017 o 22:10
undefined napisał:
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy  ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochodowym i FUS w moim przypadku 600 PLN/m-c. A podwyżka była 10 PLN przez 10 m-cy tj 100PLN/rok. A wydoili mnie na 7,2 tys/rok. Emerytów doją a glinę i zupaków oszczędzają.
 
  rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 19:26
Czyli księgowi z ZSL koszą największa kasę. I pomyśleć, ze ich partia nie przekracza progu wyborczego.
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 12:39
A za co te premię bo nie zapracowali na nie siedzieć i nic nie robić a premię i tak się weźmie
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 08:31
15 000zł to jest coś. Szkoda, że w pracy takiej jak kasjer, albo magazynier - czyli takiej jakich to teraz ofert najwięcej - takich nagród się nie przyznaje.
Avatar
rodzinny / 6 listopada 2017 o 20:40
undefined napisał:
Wstydu Pan nie ma panie prezydencie Zuk.  Oszukał Pan pracowników pomocy społecznej. Gdzie obiecane podwyżki?  27 tys zł dla skarbnik miasta?  Za co?  Kazał Pan oklaskiwac tą panią na zamku w ubiegłym roku bo zabezpieczyla podwyżki dla mopr.  Gdzie te pieniądze? Do dnia dzisiejszego ani złotówki zwykli pracownicy nie otrzymali.  Żadnych premi czy nagród. Dziadow z nas robicie a to my na was zapieprzamy. Do czasu.
 zgadza się, my w MOPS-ie też podwyżek nie widzieliśmy
 zgadza się, my w MOPS-ie też podwyżek nie widzieliśmy rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 19:52
Czy można zapytać - za jakie zasługi i osiągnięcia - były te nagrody ?? Chcielibyśmy to wiedzieć !
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 19:22
Jak władza ukradła emerytom 150 mld zł,zmniejszając wysokość o 1000 zł,to mają z czego sobie dawać.Największym złodziejem obywatela jest państwo! Jeżeli państwo nie przestrzega prawa wobec obywatela,to obywatel nie tylko nie będzie szanował państwa,ale ma prawo się zbuntować.To co opisano to przykład arogancji i lekcewazenia społeczeństwa!
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 18:47
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochodowym i FUS w moim przypadku 600 PLN/m-c. A podwyżka była 10 PLN przez 10 m-cy tj 100PLN/rok. A wydoili mnie na 7,2 tys/rok. Emerytów doją a glinę i zupaków oszczędzają.
Jedna POkraka napisała, że za PO pracownicy mieli kilka lat wstrzymane podqwyżki. Kto bracie "rzundzi" w Ratuszu, Kto w UMarszałkowskim ( wspólnik POkrak ) i z czym do ludzi. Natomiast martwię się o waloryzacje emerytur. W 2016 r cały czas gadano, że będzie w wysokości 0.84% a jak przyszedł marzec 2017 r to była tylko 0,43%. Czyli 2 x mniejsza. W tym roku wieść gminna niesie, że wzrost emerytur w 2018 r wyniesie 2,4%. Pożyjemy zobaczymy ile będzie konkretnie w marcu 2018r. Emeryci to goście. Skarb Państwa doi Ich co m-c pod.dochod... rozwiń
Avatar
jon / 6 listopada 2017 o 18:41
w urzedzie wojewódzkim (PIS) większosć dyrektorów dostało po 3500 nagrody wbrutto Zas w marszałkowskim (PSL-ZSL) dyrektorzy dostaja nagrody 3-4 razy wieksze. Czy wty nie umiecie czytac ze zrozumieniem moze warto podac jakie nagody dostali zwykli pracownicy by ukazac dysproporcje w nagradzaniu działaczy ZSL i PO
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 18:21
Wstydu Pan nie ma panie prezydencie Zuk. Oszukał Pan pracowników pomocy społecznej. Gdzie obiecane podwyżki? 27 tys zł dla skarbnik miasta? Za co? Kazał Pan oklaskiwac tą panią na zamku w ubiegłym roku bo zabezpieczyla podwyżki dla mopr. Gdzie te pieniądze? Do dnia dzisiejszego ani złotówki zwykli pracownicy nie otrzymali. Żadnych premi czy nagród. Dziadow z nas robicie a to my na was zapieprzamy. Do czasu.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 0 0

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 14 0

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 2 3

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 5 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 2 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 17 3

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 61 16

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach

Gala Polskiego Radia Lublin. Studio otrzymało imię Budki Suflera [zdjęcia]
galeria

Gala Polskiego Radia Lublin. Studio otrzymało imię Budki Suflera [zdjęcia] 0 4

W czwartek podczas uroczystej Gali Polskiego Radia Lublin Studiu Muzycznemu nadano imię Budki Suflera

Zakup nowych pociągów dla woj. lubelskiego pod znakiem zapytania

Zakup nowych pociągów dla woj. lubelskiego pod znakiem zapytania 2 9

Pod znakiem zapytania stanął w czwartek zakup 11 nowych, klimatyzowanych pociągów dla województwa lubelskiego. Jedyna oferta ich dostawy o 18 mln zł przekracza kwotę zarezerwowaną przez władze regionu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.