Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 października 2011 r.
12:29
Edytuj ten wpis

Homilia abp. Stanisława Budzika, nowego metropoloty lubelskiego

0 1 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

SOBOTA 22 PAŹDZIERNIKA 2011

JE Ks. Stanisław Budzik
Metropolita Lubelski

Homilia w dniu ingresu do Archikatedry Lubelskiej – 22 X 2011 r.

"Szymonie, synu Jana, czy miłujesz mnie więcej aniżeli Ci?” Więcej niż wszyscy Apostołowie, więcej niż uczniowie i uczennice wędrujący za Mną po palestyńskiej ziemi, więcej niż tłumy zasłuchane w Moje słowo i podziwiające Moje cuda?
"Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham” – odpowiada trzy razy Piotr. Za każdym razem coraz ciszej. Za każdym razem coraz smutniej. Ma przecież świadomość swojej słabości. Pamięta, że trzy razy zaparł się Mistrza. Ale za każdym razem jest to odpowiedź płynąca z głębi serca i duszy. Pan Jezus ufa Piotrowi i powierza mu swoją owczarnię.
Podobne pytanie usłyszał 33 lata temu błogosławiony Jan Paweł II. "Karolu, arcybiskupie krakowski, czy miłujesz mnie więcej niż wszyscy kardynałowie? Czy miłujesz mnie tak, aby stanąć na czele mojego Kościoła i wprowadzić go w trzecie tysiąclecie chrześcijańskiej wiary? Karol, który miał zostać papieżem, nie zawahał się ani przez chwilę. "Panie, Ty wiesz wszystko, Ty wiesz, że Cię kocham! Dlatego z pokorą i zaufaniem przyjmuję Twoje wezwanie, aby paść Twoją świętą owczarnię.” Przyjął, mimo iż przeczuwał, że swoją większą miłość będzie musiał okupić cierpieniem i niezrozumieniem, bólem z powodu dramatów całej ludzkiej rodziny.
"Czy miłujesz Mnie więcej, aniżeli Ci?” Takie pytanie stawia nam Chrystus, gdy powierza nam kolejne zadanie na drodze naszego życia i powołania; gdy konfrontuje nas z nowym wyzwaniem, które trzeba podjąć. Każdy z nas winien odpowiedzieć z pokorą, ale i z determinacją Piotra: "Panie, Ty wszystko wiesz. Ty znasz moją nędzę i moje rany. Nic we mnie nie jest przed Tobą zakryte. A mimo to dzielisz się ze mną troską o świętość Twego Kościoła, o zbawienie moich sióstr i braci. Ty wiesz, że Cię kocham!
Drodzy Bracia i Siostry! Z głębokim wzruszeniem przekra-czam progi naszej pięknej Archikatedry, noszącej wezwanie św. Jana Chrzciciela i św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Podejmuję tym samym posługę pasterską w Archidiecezji Lubelskiej, zleconą mi przez Ojca Świętego Benedykta XVI.
Wzywam na pomoc św. Jana Chrzciciela, poprzednika Zbawiciela. Chcę się od niego wciąż uczyć, jak prostować ludzkie ścieżki na przyjście Pana, tak aby znalazł gospodę w naszych domach, zawładnął naszymi sercami, kształtował nasze czyny.
Razem ze św. Janem Ewangelistą staję pod krzyżem Chrystusa, aby zaczerpnąć mocy płynącej z tajemnicy odkupienia; aby razem z umiłowanym uczniem usłyszeć słowa Zbawiciela: ”Oto Matka Twoja” i aby tak jak on wziąć Maryję do siebie, do swego domu i do swego serca na niełatwą drogę realizacji powierzonej mi pasterskiej służby. Razem z wami wołam do Matki Bożej, czczonej w tej świątyni: "Od pół wieku w Twym spojrzeniu tkwi nadzieja, drzemie cud, Tyś otuchą w utrapieniu, gdy z ufnością błaga lud.”
Podjęcie posługi pasterza archidiecezji lubelskiej ułatwia mi świadomość, że nie jestem sam. Święty Augustyn, niezrównany mistrz słowa, pozostawił nam obszerną homilię o pasterzach. Czytaliśmy ją niedawno przez wiele dni w brewiarzu. Wielki Święty zrobił nam, pasterzom, solidny rachunek sumienia; przypomniał o ciążącej na nas odpowiedzialności.
A na początku uczynił interesujące rozróżnienie. Posłuchajmy: "Odkąd na moje barki złożono brzemię, z którego trzeba zdać niełatwy rachunek, nie opuszcza mnie troska o godne spełnienie tego urzędu. (…) Choć z jednej strony przeraża mnie, że jestem dla was, z drugiej pociesza mnie to, że jestem z wami. Dla was jestem biskupem, z wami chrześcijaninem: Vobis sum episcopus, vobiscum sum christianus. Tamto jest imieniem przyjętego obowiązku, to zaś imieniem łaski; tamto oznacza niebezpieczeństwo, to natomiast ratunek.”
Kochani Wierni Archidiecezji Lubelskiej! Miesz-kańcy Lublina oraz wszystkich wiosek i miast archidiecezji! Zwracam się do was słowami św. Augustyna: Dla was jestem biskupem, z wami jestem chrześcijaninem. Z wami, którzy na mocy chrztu i bierzmowania jesteście "plemieniem wybranym, królewskim kapłańskim, narodem świętym, ludem odkupionym”. Serdecznie was pozdrawiam i zachęcam, abyście podejmowali na co dzień odpowiedzialność za Kościół, który jest naszym domem. Abyście głosili słowem i życiem wszechmoc Tego, "który nas wyrwał z ciemności do swego przedziwnego światła”.
Naszym wspólnym zadaniem jest czynić Archidiecezję Lubelską domem i szkołą komunii. Tego sobie życzył bł. Jan Paweł II, którego liturgiczne wspomnienie dziś po raz pierwszy obchodzimy. To on podczas ostatniej swej pielgrzymki do Ojczyzny wzywał nas, abyśmy się stawali świadkami i narzędziami Bożego miłosierdzia. Niech więc nikt w domu Kościoła nie będzie osamotniony, wykluczony i zapomniany. Bądźmy okiem dostrzegającym różnorakie oblicza ubóstwa, bądźmy sercem, które współczuje i kocha, bądźmy bratersko wyciągniętą dłonią, która niesie skuteczną pomoc.
Niech nasze rodziny pozostaną szkołą miłości i wiary, przekazując kolejnym pokoleniom najcenniejsze wartości religijne i narodowe, w harmonijnej współpracy z nauczycielami i wychowawcami. Nie pozwólmy, aby podziały polityczne wtargnęły do wnętrza naszego domu, którym jest Kościół. Nie dajmy się podzielić i poróżnić, my, którzyśmy całą nadzieję złożyli w Chrystusie zmartwychwstałym. Nie mówmy, jak niegdyś mieszkańcy Koryntu: "Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa!”
Św. Paweł przypomniał nam w dzisiejszym czytaniu, że jedność wierzących zakotwiczona jest głęboko w tajemnicy jednego Boga w Trójcy Osób: "Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara i chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich”.
Taka jedność nie wznosi murów, ale buduje mosty. Taka jedność nie może stawiać politycznej granicy przykazaniu miłości bliźniego. Taka jedność otwiera nasze serce na wszystkich braci wierzących w Chrystusa i na wszystkie dzieci wzywające jednego Boga; także na tych, którzy Go jeszcze szukają.
Zwracam się do was, Drodzy Bracia Kapłani, tak licznie dzisiaj zgromadzeni. Vobis sum episcopus, vobiscum sum sacerdos – Dla was jestem biskupem, z wami jestem kapłanem. Nie da się bez waszej posługi budować kościelnej komunii. Rodzi się ona przecież z Eucharystycznej Ofiary. A wiemy, że nie ma Eucharystii bez kapłaństwa, tak jak nie ma kapłaństwa bez Eucharystii.
Modlę się za was słowami św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która mówiła: "Panie Jezu, który dałeś kapłanom moc przemieniania chleba i wina w Twoje Ciało i Twoją Krew, daj im moc przemiany ludzkich serc!” Zachęcam was słowami św. Pawła z dzisiejszego czytania, "abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność ducha dzięki więzi, jaką jest pokój”.
Niech waszym kapłańskim ideałem będzie Sługa Boży Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia. 65 lat temu wkraczał do tej świątyni jako nowy biskup lubelski. Jego wzorem "postawcie wszystko na Maryję”, by tak jak on oddać wszystko samemu Bogu – soli Deo. Trwajcie w jedności z waszym biskupem, budujcie kapłańską wspólnotę, wspierajcie się nawzajem w niełatwych dla kapłanów czasach, otwierajcie się jeszcze bardziej na ludzi świeckich, uwzględniając ich charyzmaty, tak aby o każdej z waszych wspólnot można było powiedzieć: "Patrzcie, jak oni się miłują!”
Drodzy Diakoni i Alumni! Odkrywajcie piękno kapłaństwa, tak entuzjastycznie opisane w dzisiejszym czytaniu przez proroka Izajasza: ”O jak są pełne wdzięku na górach stopy zwiastuna dobrej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie, który mówi do Syjonu: «Twój Bóg zaczął królować»”.
Drogie Siostry i Drodzy Bracia życia konsekrowanego! Niech wasze życie zanurzone w Bogu przypomina światu, że nasza ojczyzna jest w niebie; że Bóg jest celem, ku któremu wszystko zmierza; blaskiem, przy którym blednie wszelkie inne światło, pięknem, które samo zdolne jest zaspokoić wszystkie pragnienia ludzkiego serca.
Szanowni Parlamentarzyści, Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych! To wy dźwigacie na swoich barkach odpowiedzialność za ład społeczny i dobro wspólne. Razem pochylamy się nad tym dobrem i nad człowiekiem w jego godności dziecka Bożego i w jego potrzebach życiowych. Niech Was inspiruje mądrość Chrystusowej Ewangelii.
Lublin to miasto uniwersytetów i szkół wyższych, wykładowców i wielkiej rzeszy studentów. Zwracam się z pozdrowieniem do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i całego świata akademickiego. Dla was jestem biskupem – tak jak wy byłem studentem i wykładowcą. Tak jak wy jestem zatroskany o sprawy nauki, kształcenia i wychowania. Wiem, jak bardzo głęboko leżały te sprawy na sercu mojemu nieodżałowanemu poprzednikowi, Księdzu Arcybiskupowi Józefowi Życińskiemu.
Swoimi czynię słowa, jakie Ks. Abp Życiński skierował do ludzi młodych, poszukujących nie tylko wiedzy, ale i drogi życia. "Jako wasz Pasterz, życzę Wam serdecznie byście byli świadkami Bożego Piękna, odkrywanego (…) w świecie. Byście nie odrzucali Chrystusowej miłości, która wnosi w Wasze życie rys wielkości i poczucie sensu. Byście nigdy nie stali się niewolnikami materialnych konkretów, lecz potrafili odkrywać przedziwny świat Bożych wartości, które nie przynoszą wprawdzie wymier-nych korzyści, ale bez których życie ludzkie byłoby jedynie wegetacją. Nawet jeśli luksusową, to jednak tylko wegetacją."
Siostry i Bracia!
Wyszliśmy od pytania o miłość. Ona jest bowiem najważniejsza, bez niej wszystko traci kształt i barwę. Skuteczność naszych wysiłków zależy od miłości, jaką w nie inwestujemy. Pozwólcie, że na koniec z całą pokorą nawiążę do słów Ojca Świętego Benedykta XVI, jakie wypowiedział na początku swojej posługi. Odnoszą się do Ewangelii, którą dzisiaj odczytaliśmy. "Módlcie się za mnie – mówił Papież – abym nauczył się bardziej miłować Pana. Módlcie się za mnie, abym się nauczył bardziej miłować Jego trzodę – ciebie, Kościele święty, każdego z was z osobna i wszystkich razem. Módlcie się za mnie, abym nie uciekał z obawy przed wilkami”.
Ta ostatnia prośba wydawała się wówczas zaskakująca. Dzisiaj już się nie wydaje. Ani w odniesieniu do Ojca Świętego, ani w odniesieniu do nas. Mamy wręcz wrażenie, że całe stada drapieżnych wilków osaczają Chrystusową owczarnię. Ale nie możemy się lękać. Zapewnia nas przecież św. Paweł, że jeżeli Bóg z nami, to któż przeciwko nam? A błogosławiony, wkrótce zapewne i święty, Jan Paweł II woła do nas z nieba, tak jak wołał 33 lata temu z placu Świętego Piotra: "Non abbiate paura! Nie lękajcie się. Otwórzcie Chrystusowi drzwi!
Dlatego nie poddajemy się zwątpieniu. Nie lękamy się, bo Bóg jest miłością. Trwamy mocni w wierze i wyznajemy ze św. Piotrem: "Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham! Amen.
Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pan Bug / 23 października 2011 o 19:28
[color="#000080"]ŚW.(irnięta) WŁADZA czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Od pamiętnej kampanii wyborczej 2011 [color="#FF0000"]Św.[/color](irnięte) [color="#FF0000"]Usta ayakują wsztstkich bo nycz Im się nie podoba[/color].
Ostatnim po ArcyBudziku chcącym obudzić diecezję jest [color="#FF0000"]Ojcec Maciej Zięba [/color]- jak podaje Newsweek” z dn. 23.X.2011 r., art. „[color="#FF0000"]Palikot to fałszywy prorok[/color]”.
Samem Ojcu Ziębie wypada przypomnieć „Nie-boską Komedię” na stanowisku dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności i machlojki z 9 milionami na XXXV Lecie SOLIDARNOŚCI.
Jak zwykle [color="#FF0000"]Ojczulek Maciek Zięba zapomniał ocenić własnego Proroka – JEZUSA CHTYSTUSA[/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA ŚWIATA[/color]!
OD PONAD 2000 LAT [color="#FF0000"]ZAMIENIAJĄ JEDNO NA DRUGIE [/color]twierdząc że to CUDA, a cała Niebieska Św.(ita) uczy, że[color="#FF0000"] TO COŚ Z NICZEGO[/color]!... i tak lecąc [color="#FF0000"]Pieronkiem przez KSIĘGĘ [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA cudów od ch[/color]...ry! np. [color="#FF0000"]jak MAŃKA [/color](g)[color="#FF0000"]RUCHAŁA Z GOŁĘBIEM i [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIŁA ŚWIAT[/color]! Samo CIAŁO CHRYSTUSA będące [color="#FF0000"]wypiekiem mąki z wodą[/color], a to uczeń szkoły gastronomicznej pojmuje w ciągu kilku minut – księ[color="#FF0000"]ŻULKI z Axcelencjami muszą to studiować 5 lat, a komu nie wejdzie w Św.(irnięty) łeb to wali dalej do tytułu prof.[/color](anata) nauki...
[color="#FF0000"]Identycznie też wygląda KREW PAŃSKA[/color], poktórej strach siadać za kierownicę samochodu... [color="#FF0000"]Takich CUDÓW nawet JANUSZ PALIKOT nie wymyślił, bo jasno mówił, że produkuje wódę[/color],a nie [color="#FF0000"]STRONG KREW PAŃSKA[/color]!
Zamiaist pchac się do władzy to [color="#FF0000"]wypada przyjrzeć się dokładnie jaką Św.[/color](irniętą) [color="#FF0000"]jest się WŁADZĄ – CICHĄ [/color]bo zza KRAT KONFESJONAŁÓW....

Sam Boski Namiestnik - [color="#FF0000"]Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Celestino Migliore [/color]KULejny raz bełkotał - tym razem a katedrze nominując Kumpla Staska Budzika. Też nikt mu nie powiedział, że [color="#FF0000"]spaghetti trzeba najpierw połknąć, a potem dopiero gadać[/color]! Każdy [color="#FF0000"]normalny człowiek korzysta z tłumacza, a poczynając od ViceBoga Benka XVI rżną głupa na całego[/color]!

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak [color="#FF0000"]silna konKULencja dla IQ [/color]– poziom inteligencji mierzony w [color="#FF0000"]INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, [color="#FF0000"]pomiaru może dokonać każdy[/color]: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl,[color="#FF0000"] dwa [/color]Inbecyle,[color="#FF0000"] trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności – [color="#FF0000"]Św[/color].(irnięty)...

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi –[color="#FF0000"] Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać [/color]- , a [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Przeklęty Rząd R.P. czekają zaś Nieustanne ReKULekcje....

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]ŚW.(irnięta) WŁADZA czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu... rozwiń
Avatar
pan Bug / 23 października 2011 o 19:28
[color="#000080"]ŚW.(irnięta) WŁADZA czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Od pamiętnej kampanii wyborczej 2011 [color="#FF0000"]Św.[/color](irnięte) [color="#FF0000"]Usta ayakują wsztstkich bo nycz Im się nie podoba[/color].
Ostatnim po ArcyBudziku chcącym obudzić diecezję jest [color="#FF0000"]Ojcec Maciej Zięba [/color]- jak podaje Newsweek” z dn. 23.X.2011 r., art. „[color="#FF0000"]Palikot to fałszywy prorok[/color]”.
Samem Ojcu Ziębie wypada przypomnieć „Nie-boską Komedię” na stanowisku dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności i machlojki z 9 milionami na XXXV Lecie SOLIDARNOŚCI.
Jak zwykle [color="#FF0000"]Ojczulek Maciek Zięba zapomniał ocenić własnego Proroka – JEZUSA CHTYSTUSA[/color](z)[color="#FF0000"]BAWICIELA ŚWIATA[/color]!
OD PONAD 2000 LAT [color="#FF0000"]ZAMIENIAJĄ JEDNO NA DRUGIE [/color]twierdząc że to CUDA, a cała Niebieska Św.(ita) uczy, że[color="#FF0000"] TO COŚ Z NICZEGO[/color]!... i tak lecąc [color="#FF0000"]Pieronkiem przez KSIĘGĘ [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA cudów od ch[/color]...ry! np. [color="#FF0000"]jak MAŃKA [/color](g)[color="#FF0000"]RUCHAŁA Z GOŁĘBIEM i [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIŁA ŚWIAT[/color]! Samo CIAŁO CHRYSTUSA będące [color="#FF0000"]wypiekiem mąki z wodą[/color], a to uczeń szkoły gastronomicznej pojmuje w ciągu kilku minut – księ[color="#FF0000"]ŻULKI z Axcelencjami muszą to studiować 5 lat, a komu nie wejdzie w Św.(irnięty) łeb to wali dalej do tytułu prof.[/color](anata) nauki...
[color="#FF0000"]Identycznie też wygląda KREW PAŃSKA[/color], poktórej strach siadać za kierownicę samochodu... [color="#FF0000"]Takich CUDÓW nawet JANUSZ PALIKOT nie wymyślił, bo jasno mówił, że produkuje wódę[/color],a nie [color="#FF0000"]STRONG KREW PAŃSKA[/color]!
Zamiaist pchac się do władzy to [color="#FF0000"]wypada przyjrzeć się dokładnie jaką Św.[/color](irniętą) [color="#FF0000"]jest się WŁADZĄ – CICHĄ [/color]bo zza KRAT KONFESJONAŁÓW....

Sam Boski Namiestnik - [color="#FF0000"]Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Celestino Migliore [/color]KULejny raz bełkotał - tym razem a katedrze nominując Kumpla Staska Budzika. Też nikt mu nie powiedział, że [color="#FF0000"]spaghetti trzeba najpierw połknąć, a potem dopiero gadać[/color]! Każdy [color="#FF0000"]normalny człowiek korzysta z tłumacza, a poczynając od ViceBoga Benka XVI rżną głupa na całego[/color]!

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak [color="#FF0000"]silna konKULencja dla IQ [/color]– poziom inteligencji mierzony w [color="#FF0000"]INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, [color="#FF0000"]pomiaru może dokonać każdy[/color]: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl,[color="#FF0000"] dwa [/color]Inbecyle,[color="#FF0000"] trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności – [color="#FF0000"]Św[/color].(irnięty)...

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi –[color="#FF0000"] Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać [/color]- , a [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Przeklęty Rząd R.P. czekają zaś Nieustanne ReKULekcje....

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]
[color="#000080"]ŚW.(irnięta) WŁADZA czyli [color="#FF0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 328 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 198 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.