poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Homoseksualna panorama Lublina na festiwalu Transeuropa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 maja 2011, 18:25

Plakat promujący festiwal Transeuropa (mat. organizatora)
Plakat promujący festiwal Transeuropa (mat. organizatora)

Wystawa "Miasto Miłości” ma przedstawiać "wieloseksualną geografię i historię Lublina”. Budzi kontrowersje, choć otwarcie dopiero w poniedziałek.

Wystawa to część rozpoczętego wczoraj w Lublinie festiwalu Transeuropa. Pojawi się na niej tylko jeden obraz – za to o wymiarach 3 x 5 metrów. Na tyle kontrowersyjny, że lubelska agencja reklamowa odmówiła jego wydrukowania.

– Ze względu na treści w nim zawarte, które są bardzo obraźliwe. Obraźliwe dla każdego w Lublinie – mówi Janusz Babicz, współwłaściciel agencji "Maik”. – Obraz dotyczy obiektów, które spłynęły krwią, a teraz są przedstawiane w kontrowersyjnym kontekście, m.in. Zamku Lubelskiego.

Jak mówi inna osoba, która widziała obraz, są na nim nie tylko obiekty charakterystyczne dla miasta, ale też twarze osób z życia publicznego i homoseksualiści.

– Są tam rozpoznawalne osoby, ale nie w taki sposób, by ktoś mógł poczuć się urażony – wyjaśnia Szymon Pietrasiewicz, współorganizator festiwalu Transeuropa. – Obraz dotyczy homoseksualizmu wpisanego w architektoniczny kontekst Lublina.

Udostępnij na Facebook

Autorem grafiki jest absolwent filozofii, który kryje się pod pseudonimem "Jej Performatywność”. Organizatorzy festiwalu nie zdradzają, o kogo chodzi. Zapowiadają jedynie, że dzieło to "fantazyjna panorama Lublina ilustrująca jego wieloseksualną geografię i historię”.

Wystawa zostanie otwarta w poniedziałek w siedzibie Stowarzyszenia Homo Faber w Lublinie. – My tylko użyczamy miejsce – ucina Alicja Kawka z Homo Faber. – Nie wiem, co zostanie przedstawione na wystawie.

Organizatorzy festiwalu nie chcą pokazać grafiki. – Zapraszamy w poniedziałek – zachęca Pietrasiewicz. – Na otwarcie wystawy i na debatę na temat wolności w sztuce, która wpisuje się w kontekst tej pracy.

Głównym organizatorem festiwalu Transeuropa jest organizacja European Alternatives. Pieniądze daje m.in. Unia Europejska. Festiwal lubelski współfinansuje Urząd Miasta. – Miasto przekazało 8 tys. zł, które zostały przeznaczone na konkretny cel: wystawę fotografii poświęconą osobom wykluczonym i album z tej wystawy – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik lubelskiego UM.

Obrazu Ratusz nie komentuje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
leon zawodowiec
filip
rychu
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

leon zawodowiec
leon zawodowiec (6 maja 2011 o 22:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Zniesmaczony' timestamp='1304665801' post='474308']
I ZNOWU RÓŻNI HOMO-NIE WIADOMO BĘDĄ CHCIELI NAS ZAINTERESOWAĆ TYM, ŻE SĄ DUMNI, ŻE WZAJEMNIE WKŁADAJĄ SOBIE SWOJE CZŁONKI DO ODBYTU! fuuuu!
[/quote]
co za różnica gdzie !
Rozwiń
filip
filip (6 maja 2011 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po przeczytaniu programu czuję niesmak z powodu udziału pracowników KUL w tej imprezie. Jej cele i wydźwięk są jednoznaczne. Moim zdaniem, pracownicy KUL nie powinni mieć z tym nic wspólnego.
Rozwiń
rychu
rychu (6 maja 2011 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kazik pozwole sobie byc prymitywem... PIER..L SIE PED..E!!!
Rozwiń
monika
monika (6 maja 2011 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kazik124' timestamp='1304670288' post='474340']Droga Moniko dziękuję za propozycje spółkowania z Tobą ale nie skorzystam z twojej oferty [/quote]- rozumiem teraz dlaczego nie widzisz różnicy pomiędzy seksem homoseksualistów, a seksem analnym pary heteroseksualnej. Ty jak widać nie odróżniasz nawet zwierząt od ludzi, zatem jak możesz zauważyć różnicę w czymkolwiek innym. Nawet Twój dowcip sięga dna.
Rozwiń
PATRON
PATRON (6 maja 2011 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A oto przykład "tolerancji i wolności w tym przypadku rozrywkowo-medialnej naszych prześladowanych fizycznie i werbalnie odwiecznych przyjaciół". http://www.youtube.com/watch?v=JA6vRC1xW_c
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!