piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

I z duchem Twoim. Enter

  Edytuj ten wpis

Nie musisz wychodzić z domu, by pomodlić się w swoim kościele. Wystarczy, że włączysz komputer i uruchomisz Internet. Taką możliwość mają wierni jednej z lubelskich parafii. Kolejny proboszcz już się szykuje.

Mszę przez Internet mogą oglądać wierni z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie. To właśnie stamtąd transmitowana jest każda msza - od poniedziałku do niedzieli, od rana do wieczora. - Kamera jest ustawiona wprost na ołtarz - tłumaczy ksiądz z tej parafii. - Dlatego ktoś, kto będzie chciał uczestniczyć w nabożeństwie, wszystko zobaczy. Warunek jest jeden: musi mieć dostęp do komputera i Internetu.
Pomysł emitowania mszy przez Internet podchwycił także proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie. - To idealne rozwiązanie. Zwłaszcza dla tych wiernych, którzy na przykład z powodu choroby nie mogą przyjść do kościoła - mówi ksiądz Jerzy Ważny, proboszcz tej parafii.
Sprawę w swoje ręce wziął już administrator strony internetowej parafii Sylwester Tułajew. - Na początek chciałbym, żeby wierni mieli chociaż możliwość słuchania mszy przez Internet. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie monitoringu do kościoła, a dzięki temu oglądania nabożeństwa niedzielnego. O godzinie 9.30 lub 11 - tłumaczy Sylwester Tułajew.
O mszę internetową dopominają się także obecni i byli parafianie z kościoła św. Andrzeja Boboli. - Dostałem sygnał z Włoch, że jest zapotrzebowanie na bliższy kontakt z parafią. Jak się okazało, napisał to pan, który kiedyś chodził do naszego kościoła. Teraz odwiedza naszą stronę i chętnie uczestniczyłby we mszy. Tak jak za dawnych lat - opowiada Tułajew.
Parafia św. Andrzeja Boboli pomyślała też o wiernych, którzy chcieliby przyjąć komunię podczas takiej internetowej mszy. - Teraz do chorych parafian chodzą szafarze - mówi ksiądz. - Więc ze zgraniem ich wizyt z niedzielną mszą świętą nie byłoby problemu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!