środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Od dziś jesteście pracownikami Urzędu Miasta. Będziecie brali pieniądze kiedy i my, czyli 27. - powiedział burmistrz Annopola Czesław Sendrowicz do 50 bezrobotnych zatrudnionych przy robotach publicznych.
Mężczyźni dostali pracę z projektu "Powódź” refundowanego na kwotę 180 tys. zł przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Wyrejestrowali ich na miejscu

O godz. 13 sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Annopolu pełna mężczyzn w wieku produkcyjnym, w większości ludzie poniżej 35 roku życia. Przyszli skreślić się z listy bezrobotnych Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku, przedstawiciele pośredniaka, by nie narażać ludzi na koszty, ułatwili im załatwienie formalności i przyjechali do Annopola. Po wyrejestrowaniu pięćdziesięciu byłych bezrobotnych podpisało umowy o pracę z Urzędem Miasta. Zostali zatrudnieni przy robotach publicznych w ramach programu "Powódź”. Złożona z nich grupa interwencyjna przez 3,5 miesiąca będzie usuwać skutki powodzi. Zajmie się odbudową wałów przeciwpowodziowych, czyszczeniem przepustów i rowów melioracyjnych.

Burmistrz zna wszystkich

Przy wyczytywaniu listy nazwisk nowo przyjętych do pracy widać było że burmistrz zna ich dobrze, od lat ścierają progi urzędu szukając zatrudnienia. Janusz R. rolnik - to już po żniwach? Marcin S., zapaśnik - w pracy trudno mu będzie dorównać, Stanisław K., artysta malarz - sala żartowała że pędzel zamieni na łopatę.
Przy naborze ludzi do pracy brana była pod uwagę trudna sytuacja materialna rodzin, długość stażu bezrobocia i niski poziom wykształcenia. Trzydziestoletni Grzegorz Fila pierwszy podpisał pierwszą w swoim życiu umowę o pracę. - Dziesięć lat jestem bez pracy. Zaraz po wojsku na bezrobocie poszedłem - mówi. Żona nie pracuje i dziecko mamy na utrzymaniu. Dorywczo się robi przy budowach. Żyje się z dnia na dzień, z renty mamy - mówi.
Wyjątkiem nie jest też Janusz Rytwiński: - Od 7 lat jestem bez pracy - mówi. - Zaraz po ukończeniu szkoły zaczęło się bezrobocie. Dorywczo u rolników pracuję. Mam uprawnienia do prowadzenia maszyn rolniczych. Mam żonę i dzieci.
Koordynatorem projektu "Powódź” jest Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku. - Jest to jedyny projekt z dodatkowego funduszu pracy jaki realizujemy w rym roku - mówi Andrzej Tybulczuk, kierownik PUP w Kraśniku. - W Annopolu jest największe bezrobocie w powiecie. Na liście bezrobotnych zarejestrowanym jest 920 osób. Stopa bezrobocia w Annopolu sięga prawie 25 proc. przy średniej powiatowej 13,1.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!