sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

„Igła” chce nadal wozić pacjentów

Dodano: 9 listopada 2003, 14:16
Autor: Ewa Stępień

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 już w pierwszym etapie konkursu na transport medyczny odrzucił Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Igła”. Firma czuje się pokrzywdzona taką decyzją.

Szpital uważa, że pogotowie złożyło nieprawdziwe oświadczenie o spełnianiu wszystkich warunków konkursowych, w tym dotyczących wyposażenia. NZOZ „Igła” twierdzi, że wszystko było prawdą i że szpital robi jej krzywdę takimi niepochlebnymi opiniami.
W ubiegłym tygodniu napisaliśmy, że szpital rozstrzygnął konkurs na transport medyczny. Wybrał firmę Transmed. Odrzucił Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego i NZOZ „Igła”. Odrzucenie WSPR argumentował wysoką ofertą cenową, a odrzucenie „Igły” poświadczeniem nieprawdy.
Po publikacji zadzwoniła do nas Anna Pawłowska-Misiuda, radca prawny NZOZ „Igła” zbulwersowana tym, co szpital jej zarzuca. – Tu się dzieją dziwne rzeczy – mówi. – Szpital twierdzi, że musiał odrzucić naszą ofertę, bo rzekomo przedstawiliśmy nieprawdziwe oświadczenie o posiadanym sprzęcie. Mamy 10 karetek, defibrylatory, respiratory, pompy infuzyjne, deski ortopedyczne, ssaki. Czyli wszystko co jest potrzebne do zajmowania się transportem medycznym. Sprzęt ma certyfikaty i odpowiada normom wymaganym przez fundusz zdrowia. Na wszystko mamy faktury zakupów.
„Igła” dodaje, że do tej pory szpital nie miał do niej żadnych zastrzeżeń. – Jeździmy w nim od 2,5 roku – dodaje Pawłowska-Misiuda. – Gdybyśmy nie spełniali wymogów, np. nie mieli wyposażenia nie powinien nas dopuścić do wożenia pacjentów. W sierpniu tego roku szpital nas kontrolował. Wszystko było w porządku.
„Igła” dostała od szpitala wypowiedzenie umowy, którą miała podpisaną do stycznia przyszłego roku. Radca prawny „Igły” dodaje, że nie wymieniono w nim żadnych poważnych zarzutów.

Co na to szpital?

Podtrzymujemy swoje decyzje i stanowisko co do prawidłowości naszego postępowania konkursowego – przekazał nam Tadeusz Kontek, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych SPSK nr 4. – Ponieważ ze sprawy robi się spirala śmierci, dziś poproszę o konsultację swojego prawnika.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24