Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2008 r.
16:34
Edytuj ten wpis

IKEA odkrywa karty (wideo)

0 5 A A

Najwcześniej za półtora roku ruszy budowa centrum handlowego IKEA przy al. Spółdzielczości Pracy. Zatrudnienie znajdzie tu 2500 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdecydowana większość będzie pracować w galerii handlowej z hipermarketem i sklepem z artykułami budowlanymi.

33 tys. mkw. powierzchni będzie mieć dwupoziomowy sklep sieci IKEA, który zatrudni 200 osób. Znajdzie się w nim m.in. restauracja, sklep ze szwedzką żywnością i plac zabaw dla dzieci.

Z kolei 76 tys. mkw. zajmie centrum handlowe. Obie części mają być gotowe równocześnie: w 2011 r.

- Nasz obiekt będzie podobny do galerii Port Łódź, która zostanie otwarta w IV kwartale 2009 r. - zapowiada Wojciech Dzwonkowski ze spółki Inter IKEA Center. Obok znajdzie się parking na 4200 aut. - I to będzie zdecydowanie największy parking w mieście - dodaje Andrzej Selwet.



Inwestor na własny koszt ma zbudować dwie estakady nad al. Spółdzielczości Pracy. Jedna umożliwi zjazd do centrum handlowego kierowcom jadącym od strony śródmieścia. Drugą będzie można wydostać się spod sklepów w lewo w stronę Lubartowa.

Będzie też trzeci dojazd: ul. Nasutowską, która ma być przedłużona do ul. Choiny. Przedłużenie tej ulicy mają wspólnie sfinansować IKEA i miasto, ale nie wiadomo jeszcze jak podzielą się kosztami. - Trwają negocjacje - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.

Szwedzi kupili już 30 ha ziemi, część gruntów muszą jeszcze odrolnić. Inwestycja pochłonie w sumie ok. 170 milionów euro.

IKEA to znana sieć sklepów z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz. Na świecie ma 279 sklepów w 36 krajach, a w tym roku ma otworzyć 23 nowe placówki. W zeszłym roku polskie sklepy tej sieci odwiedziło 65 mln klientów, o 16,5 proc. więcej niż rok wcześniej. (DRS)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aga81 / 15 lipca 2008 o 12:08
Co tam błędy chodzi o fakty...fajnie że w końcu u nas będzie tylko czego tak późno???????????nie można było wcześniej?Co się dziwić my zawsze mamy wszystko na końcu....
Avatar
radek r / 5 lipca 2008 o 06:04
Kolego;
jak już piszesz komentarze to mógłbyś sie postarać i zwracać uwagę na ortografię...
Chandlowa ? co to ma być ? jerzeli ?- przecież tego nie da sie przeczytać !

RR
Avatar
motor lublin / 5 lipca 2008 o 00:30
felicity bedzie wieksze gabarytowa jezreli chodzi o powierzchnie chandlowa a centrum ikea bedzie na zdecydowaniew wiekszej powierzchnie

felicity okolo 130 tys m2 pow chandlowej to bedzie naprawde duze CHR oby tez bylo ladne po ikei sie tego nie spodziewam morze blachy tego jestem pewien
Avatar
eldorado / 4 lipca 2008 o 23:36
Felicity bedzie mniejsze, 2 lub nawet 3 razy xD
Avatar
Gość / 4 lipca 2008 o 21:53
I tak Felicity będzie większe!!! He he he.
Avatar
aga81 / 15 lipca 2008 o 12:08
Co tam błędy chodzi o fakty...fajnie że w końcu u nas będzie tylko czego tak późno???????????nie można było wcześniej?Co się dziwić my zawsze mamy wszystko na końcu....
Avatar
radek r / 5 lipca 2008 o 06:04
Kolego;
jak już piszesz komentarze to mógłbyś sie postarać i zwracać uwagę na ortografię...
Chandlowa ? co to ma być ? jerzeli ?- przecież tego nie da sie przeczytać !

RR
Avatar
motor lublin / 5 lipca 2008 o 00:30
felicity bedzie wieksze gabarytowa jezreli chodzi o powierzchnie chandlowa a centrum ikea bedzie na zdecydowaniew wiekszej powierzchnie

felicity okolo 130 tys m2 pow chandlowej to bedzie naprawde duze CHR oby tez bylo ladne po ikei sie tego nie spodziewam morze blachy tego jestem pewien
Avatar
eldorado / 4 lipca 2008 o 23:36
Felicity bedzie mniejsze, 2 lub nawet 3 razy xD
Avatar
Gość / 4 lipca 2008 o 21:53
I tak Felicity będzie większe!!! He he he.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!