Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2009 r.
19:59
Edytuj ten wpis

IKEA w Lublinie będzie dopiero w 2012 r.

0 9 A A

Centrum handlowe IKEA w Lublinie przyjmie pierwszych klientów w 2012 roku, zapowiada szwedzki koncern. To rok później, niż zapowiadano. W tej chwili firma pracuje nad projektem inwestycji. Budowa powinna ruszyć w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według zapowiedzi skandynawskiego giganta, centrum przy al. Spółdzielczości Pracy ma być największym we wschodniej Polsce. IKEA wykupiła już 28 ha gruntów pod nową inwestycję.

– Obecnie trwają prace koncepcyjne i projektowe – mówi Aleksandra Sikora, rzecznik IKEA Polska. – Nie ma jeszcze dokładnego terminu otwarcia centrum, ale przewidujemy, że nastąpi to w 2012 roku.

Potwierdzają to oficjalne informacje, opublikowane przez firmę. Do tej pory zapowiadano, że lubelska IKEA zacznie handlować za dwa lata. Przedstawiciele firmy nie wyjaśniają, dlaczego termin otwarcia uległ zmianie.

Wiadomo już, że kompleks zajmie 120 tys. mkw. Jego główną częścią będzie sklep IKEA. – Zajmiemy minimum 33 tys. mkw. – dodaje Sikora.

Lubelski sklep ma zatrudniać ok. 250 osób. Firma przyjęła już do pracy kilkunastu dekoratorów i projektantów.

Centrum przy al. Spółdzielczości Pracy to nie tylko meble. Ze sklepem IKEA mają sąsiadować hipermarkety: spożywczy i budowlany. Będą też znane marki z branży sportowej i elektronicznej.

W sumie, wokół meblowego giganta ulokuje się 200 innych najemców. Klienci nie powinni mieć problemu z zaparkowaniem. Na terenie centrum powstanie 4200 miejsc postojowych.

Z zapowiedzi koncernu wynika, że przy Spółdzielczości Pracy znajdzie się miejsce dla części rozrywkowej. Chodzi przede wszystkim o multipleks. Nie wiadomo jednak, który z krajowych operatorów pojawi się w Lublinie.

Nowoczesne kino ma pomóc w rywalizacji z pobliską Galerią Olimp. Jej przedstawiciele nie boją się jednak odpływu klientów.

– Dla nas deklaracje firmy IKEA to nadal sfera obietnic – mówi Marek Gędek, dyrektor marketingu w Olimpie IV. – Podobnych zapowiedzi padało już sporo. Trzeba czekać i obserwować rozwój wydarzeń.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji z branży kinowej, właściciel Olimpu nie ogranicza się do obserwacji. Transhurt chciałby otworzyć multipleks u siebie. Rozpoczął w tej sprawie negocjacje z jednym z największych krajowych operatorów.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inzynier / 3 grudnia 2009 o 20:47
A ciekawe gdzie oni chca w Olimpie teraz to multikino upchnac,chyba ze w tych wiezowcach co maja powstac?
Avatar
motor lublin / 3 grudnia 2009 o 11:56
Dajce IMAX do Lbn
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 11:33
Brakuje w Lublinie i okolicach sklepu Ikea. Razem z ich sposobem myślenia, podejścia do klienta i oczywiście wyśmienitą restauracją. Zaraz pewnie się odezwą sceptyczni przeciwnicy ... tylko proszę zerknąć dlaczego rodzime firmy handlujące meblami właśnie idą śladami Ikei.
Avatar
mzl / 3 grudnia 2009 o 10:43
a co brakuje ci szwedzkiego mięsa z 1982 roku??? restauracja w Ikei to jedno wielkioe g.......!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 08:45
Żyje w tym mieście od ponad 20 lat. Nie przypominam sobie sytuacji aby jakaś obiecana budowa, inwestycja, itp. została ukończona w terminie.
Avatar
Ananas / 3 grudnia 2009 o 00:59
Najbardziej mnie interesuje z tego ich stołówka ...

A tak naprawdę to jaki Multiplex tam będzie...
Jeśli drugie CinemaCity to czy będzie miało więcej sal niż 8 (polityka firmy jest taka, że kino niszowe, ambitne puszczają dopiero od 9wiątej sali... itd.. nie będę tu wypisywał co i jak)
Czy postanie prawdziwy IMAX kto wie ten wie kto nie wie niech szuka w googlach...

Chciał bym po prostu to wiedzieć...
Avatar
VS / 3 grudnia 2009 o 00:53
To nie wina Lublina,że firma ma obsuwe. W Łodzi od kupienia działki pod budowe IKEA do realizacji inwestycji minęło prawie 10 lat. Przestańcie narzekać!
Avatar
Wątpiący / 2 grudnia 2009 o 21:57
A może w 2021 roku? Niewielka różnica - zamiana miejscami dwóch cyfr.
Avatar
haryski / 2 grudnia 2009 o 21:45
Gdy czytam prase zawsze w Lublinie sory b. czesto terminy te sa przesuwane obiecanki obiecanki wielka szkoda ze sa przesowane terminy inwestycyjne .
Avatar
inzynier / 3 grudnia 2009 o 20:47
A ciekawe gdzie oni chca w Olimpie teraz to multikino upchnac,chyba ze w tych wiezowcach co maja powstac?
Avatar
motor lublin / 3 grudnia 2009 o 11:56
Dajce IMAX do Lbn
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 11:33
Brakuje w Lublinie i okolicach sklepu Ikea. Razem z ich sposobem myślenia, podejścia do klienta i oczywiście wyśmienitą restauracją. Zaraz pewnie się odezwą sceptyczni przeciwnicy ... tylko proszę zerknąć dlaczego rodzime firmy handlujące meblami właśnie idą śladami Ikei.
Avatar
mzl / 3 grudnia 2009 o 10:43
a co brakuje ci szwedzkiego mięsa z 1982 roku??? restauracja w Ikei to jedno wielkioe g.......!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 08:45
Żyje w tym mieście od ponad 20 lat. Nie przypominam sobie sytuacji aby jakaś obiecana budowa, inwestycja, itp. została ukończona w terminie.
Avatar
Ananas / 3 grudnia 2009 o 00:59
Najbardziej mnie interesuje z tego ich stołówka ...

A tak naprawdę to jaki Multiplex tam będzie...
Jeśli drugie CinemaCity to czy będzie miało więcej sal niż 8 (polityka firmy jest taka, że kino niszowe, ambitne puszczają dopiero od 9wiątej sali... itd.. nie będę tu wypisywał co i jak)
Czy postanie prawdziwy IMAX kto wie ten wie kto nie wie niech szuka w googlach...

Chciał bym po prostu to wiedzieć...
Avatar
VS / 3 grudnia 2009 o 00:53
To nie wina Lublina,że firma ma obsuwe. W Łodzi od kupienia działki pod budowe IKEA do realizacji inwestycji minęło prawie 10 lat. Przestańcie narzekać!
Avatar
Wątpiący / 2 grudnia 2009 o 21:57
A może w 2021 roku? Niewielka różnica - zamiana miejscami dwóch cyfr.
Avatar
haryski / 2 grudnia 2009 o 21:45
Gdy czytam prase zawsze w Lublinie sory b. czesto terminy te sa przesuwane obiecanki obiecanki wielka szkoda ze sa przesowane terminy inwestycyjne .
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 42

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!