Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2011 r.
19:45
Edytuj ten wpis

IKEA w Lublinie: Do zakupów coraz bliżej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 100 A A
Siedziba główna IKEI w Älmhult w Szwecji (Sbotig / CC:BY 3.0)
Siedziba główna IKEI w Älmhult w Szwecji (Sbotig / CC:BY 3.0)

Miasto uzgadnia ze szwedzkim koncernem IKEA warunki budowy centrum handlowego przy al. Spółdzielczości Pracy. Na wtorkowym spotkaniu rozmawiano m.in. o szczegółach przeniesienia ogródków działkowych, które kolidują z inwestycją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook


Centrum handlowe ma powstać między al. Spółdzielczości Pracy a ul. Dłotlice oraz między ul. Nasutowską a granicą miasta. Ze 120 tys. mkw. powierzchni ponad jedną czwartą zająć ma wielki sklep IKEA, obok będą hipermarkety i galeria handlowa oraz ponad 4 tys. miejsc parkingowych. W samym tylko sklepie szwedzkiej sieci ma się znaleźć praca dla 250 osób.

Koncern ma już większość gruntów potrzebnych pod inwestycję. Ale nie wszystkie. Część ziemi, m.in. przy ul. Dłotlice, zajmują ogródki działkowe. Inwestor uzgodnił już z miastem, że wymieni z nim nieruchomości. Miasto da swoje grunty w pobliżu ul. Janowskiej, a IKEA na własny koszt przeniesie w to miejsce ogródki, odtworzy też niezbędne urządzenia i wypłaci działkowcom odszkodowania.

– Ten aspekt został właśnie zakończony – informuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina po wczorajszej turze rozmów.

Szwedzki koncern zbiera dokumenty niezbędne do otrzymania zgody na budowę centrum handlowego. Dotyczy to nie tylko przebudowy sieci, ale przede wszystkim przebiegających tuż obok dróg. IKEA będzie musiała zapewnić bezkolizyjny wjazd na swój teren z ruchliwej al. Spółdzielczości Pracy.

Inwestor ma zbudować dwie estakady nad tą aleją. Pierwsza z nich ma umożliwiać skręt w lewo do centrum handlowego kierowcom jadącym od strony centrum. Druga będzie wyprowadzać ruch sprzed sklepów w kierunku Lubartowa. Prawdopodobnie koncern przebuduje też ul. Nasutowską, łącząc ją z ul. Choiny.

Miasto musi jeszcze zmienić przeznaczenie niektórych gruntów w rejonie al. Spółdzielczości Pracy i Nasutowskiej. W tej chwili część terenu to strefa produkcji rolnej bez prawa zabudowy. – Kwestia planu jest na tyle zaawansowana, że niedługo będzie sfinalizowana – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Sam inwestor bardzo ostrożnie wypowiada się na temat swoich wizyt w Ratuszu. – Jesteśmy na etapie negocjacji – mówi Małgorzata Jezierska z polskiego oddziału koncernu IKEA.

Komentarze 100

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mig / 20 września 2011 o 00:05
Jestem lublinianinem z urodzenia i przekonania, ale umiem zważyć rzeczowe argumenty.
Kultura - i co, ESK przeszło koło nosa, bandyckim numerem moim zdaniem. Można się szczycić wydarzeniami kulturalnymi, ale wiecznie wymazane spray'em ściany budynków, niedorobiona starówka, dresy, pijaki śpiące na chodniku tuż przed wejściem na dworzec PKP czy PKP to już trochę słaba kultura. Z przemysłu niewiele zostało: Herbapol, Sipma, Lubella (której właścicielem jest Maspex i płaci podatki w Wadowicach), Aliplast. W strefie raczej stagnacja, Ball Packaging się wycofało ... Brakuje ikry i wsparcia u urzędników.

I nie jarajcie się tak, że w Lublinie podpisano Unię Polsko-Litewską. Całe obrady odbyły się w Bielsku Podlaskim, ale niedługo przed podpisaniem dokumentu była burza i piorun strzelił w zamek, gdzie odbywały się obrady. Pożar wyrządził na tyle duże szkody, że trzeba było przenieść się do Lublina. I tu podpisano akt unii, ale jak sami widzicie, dość przypadkowo.

Autostrada będzie od granicy do granicy, i to jest niezaprzeczalna zaleta bycia na trasie tej autostrady. A lubelska ekspresówka będzie się kończyła w polu, bo Warszawa ma Lublin w nosie i ekspresówkę w stronę Lublina będą robić wtedy, kiedy już nic innego do roboty nie będzie. A w drugą stronę ? No tak, S19 do ... Rzeszowa
Jestem lublinianinem z urodzenia i przekonania, ale umiem zważyć rzeczowe argumenty.
Kultura - i co, ESK przeszło koło nosa, bandyckim numerem moim zdaniem. Można się szczycić wydarzeniami kulturalnymi, ale wiecznie wymazane spray'em ściany budynków, niedorobiona starówka, dresy, pijaki śpiące na chodniku tuż przed wejściem na dworzec PKP czy PKP to już trochę słaba kultura. Z przemysłu niewiele zostało: Herbapol, Sipma, Lubella (której właścicielem jest Maspex i płaci podatki w Wadowicach), Aliplast. W strefie raczej stagnacja, B... rozwiń
Avatar
kamillo / 19 września 2011 o 10:42
Nie jestem Lubelakiem, studiuję tu tylko, ale z całym szacunkiem porównywanie Rzeszowa z Lublinem jest troszkę bez sensu. Lublin jest ponad 2 razy większy, lubelski Czechów + Wrotków = Rzeszów, są 2 tu 2 uniwersytety, Lublin jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Piękne Stare Miasto, wiele dzielnic było wcześniej odrębnymi miastami lub miejscowościami co Lublinowi daje niesamowity klimat.
Tak więc Rzeszowianie nie napinajcie się, niech nasze miasta się rozwijają i basta.
Avatar
darek / 9 czerwca 2011 o 20:32
Cały czas tylko Lublin i Rzeszów na ścianie wschodniej są jeszce Białystok,Kielce i Olsztyn.Tam też sie coś robi i rozwija.Nie zapominajcie o tym.
Avatar
lublin / 10 marca 2011 o 18:39
[quote name='lubelak' timestamp='1299756297' post='448757']
ale dzięki temu jest "klimat"
[/quote]
za wschodnia granica dworce kolejowe i autobusowe wygladaja o niebo lepiej niz w Polsce o Lublinie nie wspominajac

ikea zapewne szybciej powstanie w rzeszowie bo urzednicy tam szybciej pracuja i nie ma tyle nepotyzmu co w Lublinie
Avatar
Karr / 10 marca 2011 o 16:46
[quote name='Gość' timestamp='1299757010' post='448763']
Jaka wielokulturowość! Nasze autobusy z końca XX wieku brudne i odrapane a z innych miast?. Szkoda słów.
[/quote]
Phhii ty chyba sobie downie żartujesz mówiąc że nasze autobusy są średniowieczne ,chyba mówisz o busach dojeżdżających do Lublina ,chyba z domu nie wychodzisz jeżeli stwierdzasz taki fakt!! Wszystkie autobusy są wymieniane ślepy jesteś??
Avatar
Gość / 10 marca 2011 o 12:36
[quote name='lubelak' timestamp='1299756297' post='448757']
ale dzięki temu jest "klimat"
[/quote]
Jaka wielokulturowość! Nasze autobusy z końca XX wieku brudne i odrapane a z innych miast?. Szkoda słów.
Avatar
lubelak / 10 marca 2011 o 12:24
[quote name='Aug1784']
... a nie da sie ukryć, że centrum lublina zwłaszcza dworzeć PKSu wygląda jak z miast zza wschodniej granicy!
[/quote]

ale dzięki temu jest "klimat"
Avatar
Aug1784 / 10 marca 2011 o 11:52
[quote name='poznaniak' timestamp='1299753124' post='448724']
internauto wawa janina karolina -widac ze Lublin wam nie lezy opluwacie go z kilku stron jako poznaniak Lublin a Rzeszówto 1 i 2 liga .Otrzymanie funduszy z budzetu centralnego to w Koziej Wolce mozna wybudowac lotnisko autostrade i tak dalej .Historii i kultury Lublina dlugo nie otrzymacie takiej jak Lublin nawet za 200lat .Pojęcie inwestycji z budzetu centralnego to wystarczy Poparcie Lobing danej parti-co zrobi wasz prezio bez kasy centralnej ? .Pytam normalnych gdzie Rzeszow był za komuny poz nr 16 a Lublin 8-9 gospodarczo sportowo kultularnie nawet pozycja 6-7 minimum .Janina i inni internauci krytykuje budowe stadionu za 155 mil zlotych pytam wprost czy jaki region wyżucił by 70 milionów jaki UNIA EUROPEJSKA zapisała na STADION ,to dlaczego Rzeszówek z wioskami buduje wschodnią trybune za 35-40 milionow -Mielec - Tarnobrzeg czy tam juz wszystko zrobione.Człowiek myślacy jak Żuk dobrze ze chce budowac stadion z drogami dojazdowymi.Pytam was jakim sposobem Gdansk -Gdynia ma 6 stadionów Bałtyk ,Arka x2 Lechia x2 i Lotos gdynia.3 potęzne hale sportowo widowiskowe.Dziś Tusk ciągnie kase z polaków kiedyśodejdzie moze będzie rzadził kto inny itd.pozdrawiam mieszkanców Lublina i zycze sukcesów w zyciu gospodarczym naukowym inwestycyjnym kultularnym zdobycia ESK 2016
[/quote]

Jeżeli wchodzimy tutaj w kwestie finansowe to należy poruszyć również kwestie zadłużenia miasta, fakt Rzeszów miał kilka inwestycji centralnych z racji położenia na przecięciu szlaków N-S i E-W, ale biznes prywatny przyciąga kompetencja i pozytywne nastawienie urzędników do potenclanych inwestorów. Co do ESK 2016 fakt, Lublin ma duże szanse jej zdobycie. Jednak należy pamiętać, że samą kulturą człowiek nie żyje. jeżeli utrzymają się tendencje rozwojowe obu naszych miast, to Rzeszów stanie się Centrum przemysłu i gospodarki a Lublin pozostanie Centrum kuluralno naukowym kształcącym kadrę dla otaczających go miast (o ile utrzymany zostanie poziom kształcenia uczelni lubelskich), mając nadzieje na to, że nie będzie postępowwałą dalsza jego degradacja. Rzeszów rozwija infrastrukturę z uwagi na to, że posiada kilka inwestycji centralnych, pozyskuje sporo funduszy unijnych przy czym praktycznie nie zadłuża się. Co do utrzymania miasta widać jak wyglądają inne miasta woj. Lubelskiego, jest w miarę czysto, chodniki, budynki odremontowane, a nie da sie ukryć, że centrum lublina zwłaszcza dworzeć PKSu wygląda jak z miast zza wschodniej granicy!
[quote name='poznaniak' timestamp='1299753124' post='448724']
internauto wawa janina karolina -widac ze Lublin wam nie lezy opluwacie go z kilku stron jako poznaniak Lublin a Rzeszówto 1 i 2 liga .Otrzymanie funduszy z budzetu centralnego to w Koziej Wolce mozna wybudowac lotnisko autostrade i tak dalej .Historii i kultury Lublina dlugo nie otrzymacie takiej jak Lublin nawet za 200lat .Pojęcie inwestycji z budzetu centralnego to wystarczy Poparcie Lobing danej parti-co zrobi wasz prezio bez kasy centralnej ? .P... rozwiń
Avatar
lubelak / 10 marca 2011 o 11:48
A tak na marginesie to Palikot stał się teraz ikona tego miasta - najbardziej rozpoznawalnym obywatelem. Jak spotykam się z ludźmi z innych miast to często w trakcie rozmowy pojawia się tematy:
- "a co tam u Panie u Palikota ?"
- "a może byśmy Źołądkowej się napili ?"
Avatar
lubelak / 10 marca 2011 o 11:45
Jak Ruch Poparcia wygra wybory i Palikot zostanie premierem to też będzie kasę z budżetu centralnego do Lublina pompował ;-)
Avatar
mig / 20 września 2011 o 00:05
Jestem lublinianinem z urodzenia i przekonania, ale umiem zważyć rzeczowe argumenty.
Kultura - i co, ESK przeszło koło nosa, bandyckim numerem moim zdaniem. Można się szczycić wydarzeniami kulturalnymi, ale wiecznie wymazane spray'em ściany budynków, niedorobiona starówka, dresy, pijaki śpiące na chodniku tuż przed wejściem na dworzec PKP czy PKP to już trochę słaba kultura. Z przemysłu niewiele zostało: Herbapol, Sipma, Lubella (której właścicielem jest Maspex i płaci podatki w Wadowicach), Aliplast. W strefie raczej stagnacja, Ball Packaging się wycofało ... Brakuje ikry i wsparcia u urzędników.

I nie jarajcie się tak, że w Lublinie podpisano Unię Polsko-Litewską. Całe obrady odbyły się w Bielsku Podlaskim, ale niedługo przed podpisaniem dokumentu była burza i piorun strzelił w zamek, gdzie odbywały się obrady. Pożar wyrządził na tyle duże szkody, że trzeba było przenieść się do Lublina. I tu podpisano akt unii, ale jak sami widzicie, dość przypadkowo.

Autostrada będzie od granicy do granicy, i to jest niezaprzeczalna zaleta bycia na trasie tej autostrady. A lubelska ekspresówka będzie się kończyła w polu, bo Warszawa ma Lublin w nosie i ekspresówkę w stronę Lublina będą robić wtedy, kiedy już nic innego do roboty nie będzie. A w drugą stronę ? No tak, S19 do ... Rzeszowa
Jestem lublinianinem z urodzenia i przekonania, ale umiem zważyć rzeczowe argumenty.
Kultura - i co, ESK przeszło koło nosa, bandyckim numerem moim zdaniem. Można się szczycić wydarzeniami kulturalnymi, ale wiecznie wymazane spray'em ściany budynków, niedorobiona starówka, dresy, pijaki śpiące na chodniku tuż przed wejściem na dworzec PKP czy PKP to już trochę słaba kultura. Z przemysłu niewiele zostało: Herbapol, Sipma, Lubella (której właścicielem jest Maspex i płaci podatki w Wadowicach), Aliplast. W strefie raczej stagnacja, B... rozwiń
Avatar
kamillo / 19 września 2011 o 10:42
Nie jestem Lubelakiem, studiuję tu tylko, ale z całym szacunkiem porównywanie Rzeszowa z Lublinem jest troszkę bez sensu. Lublin jest ponad 2 razy większy, lubelski Czechów + Wrotków = Rzeszów, są 2 tu 2 uniwersytety, Lublin jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Piękne Stare Miasto, wiele dzielnic było wcześniej odrębnymi miastami lub miejscowościami co Lublinowi daje niesamowity klimat.
Tak więc Rzeszowianie nie napinajcie się, niech nasze miasta się rozwijają i basta.
Avatar
darek / 9 czerwca 2011 o 20:32
Cały czas tylko Lublin i Rzeszów na ścianie wschodniej są jeszce Białystok,Kielce i Olsztyn.Tam też sie coś robi i rozwija.Nie zapominajcie o tym.
Avatar
lublin / 10 marca 2011 o 18:39
[quote name='lubelak' timestamp='1299756297' post='448757']
ale dzięki temu jest "klimat"
[/quote]
za wschodnia granica dworce kolejowe i autobusowe wygladaja o niebo lepiej niz w Polsce o Lublinie nie wspominajac

ikea zapewne szybciej powstanie w rzeszowie bo urzednicy tam szybciej pracuja i nie ma tyle nepotyzmu co w Lublinie
Avatar
Karr / 10 marca 2011 o 16:46
[quote name='Gość' timestamp='1299757010' post='448763']
Jaka wielokulturowość! Nasze autobusy z końca XX wieku brudne i odrapane a z innych miast?. Szkoda słów.
[/quote]
Phhii ty chyba sobie downie żartujesz mówiąc że nasze autobusy są średniowieczne ,chyba mówisz o busach dojeżdżających do Lublina ,chyba z domu nie wychodzisz jeżeli stwierdzasz taki fakt!! Wszystkie autobusy są wymieniane ślepy jesteś??
Avatar
Gość / 10 marca 2011 o 12:36
[quote name='lubelak' timestamp='1299756297' post='448757']
ale dzięki temu jest "klimat"
[/quote]
Jaka wielokulturowość! Nasze autobusy z końca XX wieku brudne i odrapane a z innych miast?. Szkoda słów.
Avatar
lubelak / 10 marca 2011 o 12:24
[quote name='Aug1784']
... a nie da sie ukryć, że centrum lublina zwłaszcza dworzeć PKSu wygląda jak z miast zza wschodniej granicy!
[/quote]

ale dzięki temu jest "klimat"
Avatar
Aug1784 / 10 marca 2011 o 11:52
[quote name='poznaniak' timestamp='1299753124' post='448724']
internauto wawa janina karolina -widac ze Lublin wam nie lezy opluwacie go z kilku stron jako poznaniak Lublin a Rzeszówto 1 i 2 liga .Otrzymanie funduszy z budzetu centralnego to w Koziej Wolce mozna wybudowac lotnisko autostrade i tak dalej .Historii i kultury Lublina dlugo nie otrzymacie takiej jak Lublin nawet za 200lat .Pojęcie inwestycji z budzetu centralnego to wystarczy Poparcie Lobing danej parti-co zrobi wasz prezio bez kasy centralnej ? .Pytam normalnych gdzie Rzeszow był za komuny poz nr 16 a Lublin 8-9 gospodarczo sportowo kultularnie nawet pozycja 6-7 minimum .Janina i inni internauci krytykuje budowe stadionu za 155 mil zlotych pytam wprost czy jaki region wyżucił by 70 milionów jaki UNIA EUROPEJSKA zapisała na STADION ,to dlaczego Rzeszówek z wioskami buduje wschodnią trybune za 35-40 milionow -Mielec - Tarnobrzeg czy tam juz wszystko zrobione.Człowiek myślacy jak Żuk dobrze ze chce budowac stadion z drogami dojazdowymi.Pytam was jakim sposobem Gdansk -Gdynia ma 6 stadionów Bałtyk ,Arka x2 Lechia x2 i Lotos gdynia.3 potęzne hale sportowo widowiskowe.Dziś Tusk ciągnie kase z polaków kiedyśodejdzie moze będzie rzadził kto inny itd.pozdrawiam mieszkanców Lublina i zycze sukcesów w zyciu gospodarczym naukowym inwestycyjnym kultularnym zdobycia ESK 2016
[/quote]

Jeżeli wchodzimy tutaj w kwestie finansowe to należy poruszyć również kwestie zadłużenia miasta, fakt Rzeszów miał kilka inwestycji centralnych z racji położenia na przecięciu szlaków N-S i E-W, ale biznes prywatny przyciąga kompetencja i pozytywne nastawienie urzędników do potenclanych inwestorów. Co do ESK 2016 fakt, Lublin ma duże szanse jej zdobycie. Jednak należy pamiętać, że samą kulturą człowiek nie żyje. jeżeli utrzymają się tendencje rozwojowe obu naszych miast, to Rzeszów stanie się Centrum przemysłu i gospodarki a Lublin pozostanie Centrum kuluralno naukowym kształcącym kadrę dla otaczających go miast (o ile utrzymany zostanie poziom kształcenia uczelni lubelskich), mając nadzieje na to, że nie będzie postępowwałą dalsza jego degradacja. Rzeszów rozwija infrastrukturę z uwagi na to, że posiada kilka inwestycji centralnych, pozyskuje sporo funduszy unijnych przy czym praktycznie nie zadłuża się. Co do utrzymania miasta widać jak wyglądają inne miasta woj. Lubelskiego, jest w miarę czysto, chodniki, budynki odremontowane, a nie da sie ukryć, że centrum lublina zwłaszcza dworzeć PKSu wygląda jak z miast zza wschodniej granicy!
[quote name='poznaniak' timestamp='1299753124' post='448724']
internauto wawa janina karolina -widac ze Lublin wam nie lezy opluwacie go z kilku stron jako poznaniak Lublin a Rzeszówto 1 i 2 liga .Otrzymanie funduszy z budzetu centralnego to w Koziej Wolce mozna wybudowac lotnisko autostrade i tak dalej .Historii i kultury Lublina dlugo nie otrzymacie takiej jak Lublin nawet za 200lat .Pojęcie inwestycji z budzetu centralnego to wystarczy Poparcie Lobing danej parti-co zrobi wasz prezio bez kasy centralnej ? .P... rozwiń
Avatar
lubelak / 10 marca 2011 o 11:48
A tak na marginesie to Palikot stał się teraz ikona tego miasta - najbardziej rozpoznawalnym obywatelem. Jak spotykam się z ludźmi z innych miast to często w trakcie rozmowy pojawia się tematy:
- "a co tam u Panie u Palikota ?"
- "a może byśmy Źołądkowej się napili ?"
Avatar
lubelak / 10 marca 2011 o 11:45
Jak Ruch Poparcia wygra wybory i Palikot zostanie premierem to też będzie kasę z budżetu centralnego do Lublina pompował ;-)
Zobacz wszystkie komentarze 100

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 6 0

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 2

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 0

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej?

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej? 0 0

Prawie 340 tys. zł rozdzieliły władze Lublina na dotacje do wydarzeń kulturalnych. Ponad połowę puli zgarnęli organizatorzy dwóch festiwali. Wśród tych, którzy dostali okrągłe zero, jest Niepubliczna Biblioteka Fantastyczna im. Stanisława Lema i festiwal operowy na lubelskim Zamku

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na projekt budowlany. Obiekty mają powstać przy osiedlu wielorodzinnym Brzeska –Wyszyńskiego, które wciąż się rozbudowuje.

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach 0 0

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II to główne tematy XXII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Cykl koncertów w kościele p.w. Św. Rodziny rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do połowy października.

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak
30 czerwca 2018, 0:00

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak 2 1

Co Gdzie Kiedy. W dniach 30 czerwca - 1 lipca we Włodawie na Placu Targowym przy ul. Lubelskiej odbędzie się wielkie święto miasta - Dni Włodawy 2018. Obchody uświetni występ Beaty Kozidrak!

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie
9 listopada 2018, 19:00

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku słynny Garou obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji Kanadyjczyk rusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 9 listopada o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu w Lublinie [zdjęcia] 1 1

O zasadach bezpiecznego podróżowania przypominano na dworcu autobusowym w Lublinie. Dwugodzinną akcję z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowała zarządzająca obiektem spółka Lubelskie Dworce.

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK
25 czerwca 2018, 21:00

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK 1 0

W poniedziałek, wtorek i środę na Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) spektakl, który swoją premierę miał już dziewięć lat temu, ale nadal cieszy się wielkim uznaniem nie tylko lubelskiej publiczności.

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani
galeria

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani 45 9

Nocą wchodzili do mieszkań, wiązali swoje ofiary i okradali z kosztowności. Policjanci zatrzymali czterech Ukraińców.

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin 0 9

PIŁKARSKA III LIGA Leszek Bartnicki żegna się ze stanowiskiem prezesa Motoru Lublin. To efekt kolejnego nieudanego sezonu żółto-biało-niebieskich zakończonego kolejnym brakiem awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 21 10

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.