Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 kwietnia 2010 r.
20:29
Edytuj ten wpis

IKEA w Lublinie: Miasto chce przygotować miejsce dla sąsiadów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Miasto chce wydać pieniądze na budowę nowych ulic i podziemnych sieci, które umożliwią wielkie inwestycje na Bursakach i Rudniku, czyli w sąsiedztwie, gdzie powstanie IKEA. W przyszłym tygodniu nad tym projektem głosować mają miejscy radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za 60 milionów zł, jakie miasto chce wydać w ciągu najbliższych dwóch lat, ma być m.in. przedłużona ul. Stefczyka do ul. Do Dysa, a także zbudowany nowy odcinek ul. Do Dysa, dzięki któremu będzie można dojechać z al. Spółdzielczości Pracy do ul. Choiny.

Byłyby to połączenia alternatywne dla istniejącego, prowadzącego ul. Związkową. Wraz z budową ul. Stefczyka powstać mają nowe odcinki magistral (uzbrojenia terenu), do których będą mogły przyłączać się firmy inwestujące w wydzielonej dzięki temu strefie gospodarczej.

– Wielu inwestorów, z którymi rozmawiamy w sposób jednoznaczny mówi nam, że nie są zainteresowani specjalną strefą ekonomiczną na Felinie. Woleliby za to alternatywny obszar do inwestowania. Taki obszar chcemy im stworzyć – wyjaśnia Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina.

– To doskonałe miejsce, które już teraz jest dobrze skomunikowane, a będzie jeszcze lepiej, gdy powstanie obwodnica. Potrzeba tylko zbudować wspomniane ulice – dodaje.

Prezydent przedłożył już radnym projekt uchwały mówiącej, że w przyszłym roku w miejskiej kasie na ten cel zabezpieczone zostanie 35 mln zł, a w roku 2012 kolejne 25 mln zł. Przyjęcie takiej uchwały nie będzie jeszcze równoznaczne z zapisami w przyszłorocznym budżecie – bo ten dopiero powstanie – ale pozwoli już władzom Lublina starać się o unijną dotację, sięgającą 75 proc. kosztów. Jeśli taka dotacja zostanie przyznana, miasto przystąpi do budowy.

Dokumentacja już jest. – Projekty budowy ul. Do Dysa są już kompletne, w przypadku ul. Stefczyka pozostały nam tylko drobne korekty – informuje Żuk.

20 proc. funduszy miasto będzie musiało wydać na zakup gruntów niezbędnych do budowy nowych ulic.

Urzędnicy tłumaczą, że utworzenie takiej strefy to konieczność, wynikająca z przeprowadzonej kilka lat temu przebudowy al. Spółdzielczości Pracy. Ratusz, prosząc o dotację, jako jeden z argumentów wówczas podawał to, że taka droga pozwoli na nowe inwestycje.

Inwestorzy zainteresowani lokowaniem swych zakładów na terenie nowej strefy musieliby wcześniej kupić grunty od prywatnych właścicieli, tak jak tuż obok zrobiła to IKEA.

Sąsiedzi IKEI

W ramach tego samego projektu magistrat planuje też budowę kolejnego połączenia między al. Spółdzielczości Pracy i Choiny, które prowadziłoby przez ul. Nasutowską.
Ta ulica od północy zamykałaby nową strefę gospodarczą, a jej budowa planowana jest jako ostatnia. Tuż obok ul. Nasutowskiej budowę wielkiego centrum handlowego zapowiada koncern IKEA.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
w_połowie_pusto / 15 kwietnia 2010 o 17:54
Przynajmniej jedna poważniejsza inwestycja... ale to kropla w morzu potrzeb.
Avatar
fenomen / 15 kwietnia 2010 o 11:33
czyzby zblizaly sie wybory i zaczynaja sie obiecanki cacanki? nie wierze im jak psom bo znam ich dobrze...
Avatar
Alicja / 15 kwietnia 2010 o 10:05
właśnie znalazłam fajną stronkę dla tych co jak ja lubią ikea www.kupzikei.pl
polecam
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2010 o 09:29
Super Żuk na prezydenta!!!
Avatar
igor / 15 kwietnia 2010 o 09:17
Niech się miasto rozwija buduje drogi pod inwestycje ale niech również pamięta o drogach które wymagają remontu i to w centrum miasta. Brak parkingów na wielu osiedlach stanowi ogromny problem, a są miejsca na ich lokalizacje tylko brakuje chęci i jak zwykle pieniędzy na utwardzenie 300 m2 !!!. Paranoja jakaś !!! Po co nam kolejny budynek urzędu w centrum miasta?? Nie myślcie tylko o sobie, zacznijcie myśleć o nas, mieszkańcach !!!
Avatar
kaja / 15 kwietnia 2010 o 09:08
ja mieszkam przy ul Gozdzikowej, i od kilkunastu lat nie mozemy sie doprosić naprawy "ulicy" jak jedzie jeden samochód drugi musi zjechać w pole ulica Gożdzikowa ma może 2,5 m szerokości ,miasto tłumaczy że nie ma pieniędzy .Ale tam gdzie nikt nie mieszka są pieniądze na oświetlenie, chodniki,ulice przykład przedłużenie ulicy Bursaki .Kiedy władze miasta zaczną się liczyć z ludzmi???
Avatar
baz / 15 kwietnia 2010 o 08:18
tylko żeby pieniacze z jagodowej znowu nie zaczęli składać protestów bo wydaje im i się że mieszkają na wsi a nie w mieście i blokują rozwój tej części Lublina....
Avatar
Robbie / 15 kwietnia 2010 o 08:02
Świetne wiadomości - trzymam kciuki, by się udało.
Avatar
w_połowie_pusto / 15 kwietnia 2010 o 17:54
Przynajmniej jedna poważniejsza inwestycja... ale to kropla w morzu potrzeb.
Avatar
fenomen / 15 kwietnia 2010 o 11:33
czyzby zblizaly sie wybory i zaczynaja sie obiecanki cacanki? nie wierze im jak psom bo znam ich dobrze...
Avatar
Alicja / 15 kwietnia 2010 o 10:05
właśnie znalazłam fajną stronkę dla tych co jak ja lubią ikea www.kupzikei.pl
polecam
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2010 o 09:29
Super Żuk na prezydenta!!!
Avatar
igor / 15 kwietnia 2010 o 09:17
Niech się miasto rozwija buduje drogi pod inwestycje ale niech również pamięta o drogach które wymagają remontu i to w centrum miasta. Brak parkingów na wielu osiedlach stanowi ogromny problem, a są miejsca na ich lokalizacje tylko brakuje chęci i jak zwykle pieniędzy na utwardzenie 300 m2 !!!. Paranoja jakaś !!! Po co nam kolejny budynek urzędu w centrum miasta?? Nie myślcie tylko o sobie, zacznijcie myśleć o nas, mieszkańcach !!!
Avatar
kaja / 15 kwietnia 2010 o 09:08
ja mieszkam przy ul Gozdzikowej, i od kilkunastu lat nie mozemy sie doprosić naprawy "ulicy" jak jedzie jeden samochód drugi musi zjechać w pole ulica Gożdzikowa ma może 2,5 m szerokości ,miasto tłumaczy że nie ma pieniędzy .Ale tam gdzie nikt nie mieszka są pieniądze na oświetlenie, chodniki,ulice przykład przedłużenie ulicy Bursaki .Kiedy władze miasta zaczną się liczyć z ludzmi???
Avatar
baz / 15 kwietnia 2010 o 08:18
tylko żeby pieniacze z jagodowej znowu nie zaczęli składać protestów bo wydaje im i się że mieszkają na wsi a nie w mieście i blokują rozwój tej części Lublina....
Avatar
Robbie / 15 kwietnia 2010 o 08:02
Świetne wiadomości - trzymam kciuki, by się udało.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!