środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

IKEA w Lublinie na drodze do budowy drogi

  Edytuj ten wpis

Tak ma wyglądać IKEA w środku (Mat. inwestora)
Tak ma wyglądać IKEA w środku (Mat. inwestora)

Firma IKEA dostała zgodę na budowę dróg przy planowanym centrum handlowym. Ratusz wydał ostatnie zezwolenie. Możliwe, że już za miesiąc będzie można rozpocząć prace.

Szwedzi już raz dostali zgodę obejmującą nowy układ komunikacyjny. Wojewoda uchyliła jednak decyzję Ratusza i skierowała sprawę do ponownego rozpatrzenia. Inwestor musiał m.in. uzupełnić operat geodezyjny. Uporał się z tym w sierpniu. W piątek firma dostała zgodę na budowę części nowego układu drogowego. Decyzja obejmuje drogę nazywaną potocznie ulicą Dłotlice.

– Przebiegnie ona od skrzyżowania z ul. Nasutowską w kierunku północnym, do planowanego ronda i pętli autobusowej – wyjaśnia Joanna Bobowska, z biura prasowego urzędu miasta. – Ulica będzie miała nieco ponad 500 metrów długości i trzy pasy ruchu, w tym jeden do skrętu w lewo.

Powstaną też chodniki, a wzdłuż fragmentu nowego odcinka zbudowana zostanie ścieżka rowerowa. Zgoda na realizację drogi uprawomocni się po 28 dniach od publikacji stosownego ogłoszenia w prasie. Taki komunikat ma pojawić się w najbliższych dniach. Najbliższe tygodnie to czas, w którym przeciwnicy inwestycji mogą składać odwołania do wojewody.

Wczoraj IKEA dostała zgodę na budowę ul. Nasutowskiej. Oznacza to, że urzędnicy nie uwzględnili uwag mieszkańców. Właściciele działek w sąsiedztwie planowanego centrum IKEA protestują. Ich zdaniem nowe ulice przebiegną zbyt blisko ich domów. W niektórych miejscach nowa ul. Nasutowska ma również pobiec przez ich grunty. Właściciele działek mają dostać odszkodowania. W Ratuszu tłumaczą, że poprowadzenie dróg w inny sposób jest niemożliwe, ze względu na zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego.

Przebudowana ul. Nasutowska będzie miała ponad 700 metrów długości. Przebiegnie od al. Spółdzielczości Pracy do planowanego skrzyżowania ul. Dłotlice i dalej w kierunku ul. Stefczyka. Powstaną tam trzy pasy ruchu i zatoka autobusowa. Po obu stronach ulicy zaprojektowano chodniki, a po jednej stronie ścieżkę rowerową.

Centrum czeka na drogi

IKEA ma już pozwolenie na budowę samego centrum handlowego przy al. Spółdzielczości Pracy. Roboty miały ruszyć w sierpniu, ale przez brak zgody na budowę dróg, inwestor czeka do tej pory. Pierwotnie otwarcie kompleksu IKEA planowano na jesień przyszłego roku. Nie wiadomo, czy problemy z drogami spowodują przesunięcie tego terminu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 października 2013 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ulica Dłotlice z artykułu to nie potoczna nazwa. Ta nazwa bazuje na niepopartej uchwałą Rady Miasta manipulacją w ewidencji ulic. Jest to przykład jawnego złamania prawa przez gminę i ważnych urzedników ale co tam, w końcu to Lublin, miasto inspiracji. W ewidencji ulic nie mają prawa pojawiac skię nie istniejące ulice, tylko te realnie istniejace a jesli ktoś ma inną wizję to odsyłam do sprawy trzech ulic ze Śląska. Tam prawo obowiazuje , tutaj jak widać , nie.

Rozwiń
Gość
Gość (22 października 2013 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Smarujemy i jedziemy. Tą inwestycja i głównym Patronem powinny zajać się służby. Szkoda , ze dziennikarz robiący ten artykuł nie zapytał w ratuszu kto jest tym Patronem i dlaczego. Mogłoby sie zrobić dziwnie. Pamiętajcie to nie jest inwestycja za 650 milionów złotych. To jest miejsce, w którym mozna zgarnąć 650 milionów złotych a Agendy Antykorupcyjne śpią. Brawo. W końcu przy kazdym skrzyżowniu inwestuje sie w Lublinie takie pieniadze. Tak trzymać chłopaki.

Rozwiń
Gość
Gość (21 października 2013 o 23:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znalazłem stronę na której można zlokalizować KAŻDEGO po numerze telefonu. Wystarczy podać numer osoby którą chcemy namierzyć. [url]http://tnij.org/lokalizacjatelefonu[/url]
Rozwiń
Gość
Gość (21 października 2013 o 22:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tubtin i plany zagospodarowania przestrzennego - ale które ?? Oficjalne czy te które pasują w danej chwili ??

Właściwie to już samą swoją "ksywą" się kompromitujesz, pajacu.

Rozwiń
Antyżuk
Antyżuk (21 października 2013 o 21:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

*dróg miało być. I po raz kolejny w imieniu czytelników wyrażam gorące dowody wdzięczności dla DW za zamieszczenie wizualizacji. Dawno jej nie widziałem. Reklama dźwignią handlu.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!