poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Lublin

Ile wydamy na świąteczne zakupy? Najdroższe i najtańsze sklepy w Lublinie (raport)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2013, 20:53

Najmniej za zakupy w Lublinie trzeba zapłacić w E.Leclercu, Carrefourze i Realu (dlahandlu.pl)
Najmniej za zakupy w Lublinie trzeba zapłacić w E.Leclercu, Carrefourze i Realu (dlahandlu.pl)

Najmniej za zakupy w Lublinie trzeba zapłacić w E.Leclercu, Carrefourze i Realu. Najdrożej jest w Żabce i sklepach Społem. Tak wynika z "Koszyka cenowego”, najnowszego raportu branżowego serwisu "dlahandlu.pl”.

Co roku na świąteczne produkty dla czterech osób wydajemy ok. 1 tys. zł. Zakupy to zazwyczaj kilkudniowa wyprawa do dużych marketów, np. Tesco czy Leclerca – mówi Paulina Łopało z Lublina. Inni wolą zakupy w mniejszych dyskontach. – Kupujemy zwykle w Lidlu lub Biedronce. Mięso zaś w osiedlowym sklepiku. W sumie, na jedzenie wydamy w tym roku ok. 350 złotych – szacuje Kamil Wójcik.

Jak nie pójść z torbami?

Ankieterzy portalu "dla handlu.pl” odwiedzili sklepy największych i najpopularniejszych sieci handlowych i do swoich koszyków włożyli 50 najpopularniejszych produktów, głównie żywnościowych, m.in. pieczywo, herbatę, masło, nabiał, makaron czy wędlinę. Na liście znalazły się również środki chemiczne, m.in. pasta do zębów, proszek do prania czy papier toaletowy.

W sumie, od 22 listopada do 13 grudnia odwiedzili 11 lubelskich placówek handlowych. Porównali ceny i opracowali raport. Wynika z niego, że za koszyk 50 produktów najtaniej zapłacimy w E.Leclercu (255,49 zł), Carrefourze (256,40 zł) oraz Realu (256,68 zł). Kolejne pozycje w rankingu zajęły: Lidl, Biedronka, Tesco, Stokrotka, Alma, Lewiatan, Społem oraz Żabka, gdzie za koszyk z 50 produktami zapłacimy najwięcej, bo 342,05 zł.

W porównaniu do raportu sierpniowego, ceny poszły w górę. Za najtańsze zakupy w Realu płaciliśmy wtedy 245,60 zł. – Ponadto, z naszych analiz wynika, że rok temu dyskonty oferowały niższe ceny niż obecnie, o co najmniej kilkanaście złotych – podkreśla Edyta Kochlewska, redaktor naczelna "dlahandlu.pl”.

Ceny produktów

Z ankiet wynika, że najtańszy chleb (2,82 zł) kupimy w E.Leclercu. Po herbatę Lipton warto wybrać się do Lewiatana, gdzie za opakowanie ze 100 torebkami zapłacimy 12,99 zł. Najdrożej Lipton kosztuje w Żabce – aż 19,98 zł.

Z kolei, czekolada mleczna Wedel dostępna jest w E.Leclercu za 2,48 zł, a w sklepach Społem już za 3,50 zł. Z raportu wynika, że margarynę Rama najlepiej kupić w Carrefourze (4,32 zł). Najtańsze produkty nabiałowe, m.in. serek wiejski i śmietana z Piątnicy oraz mleko Łowickie dostaniemy w E.Leclercu.

Również tutaj najmniej zapłacimy za mąkę pszenną poznańską (1,29 zł) oraz za 1 kg soli (0,65 zł). Ankieterzy radzą by makarony Lubelli za 2,99 zł kupować w E.Leclercu oraz Carrefourze. W Żabce kosztują one aż 4,80 zł. Jeżeli zaś chodzi o ziemniaki, to najmniej zapłacimy w Almie, bo tylko 0,99 zł. Polędwicę sopocką (450 g / 15,72 zł) najtaniej kupimy w E.Leclercu. Po pastę do zębów Colgate (5,29 zł) i mydło Dove (2,79) warto wybrać się z kolei do Almy.

Pełny raport o cenach produktów w Lublinie można znaleźć na stronie dlahandlu.pl.

(jotem)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
IDBlock
TM
mario
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

IDBlock
IDBlock (21 grudnia 2013 o 11:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pamiętajcie, żeby podczas świątecznych zakupów dobrze pilnować swoich portfeli, a karty zbliżeniowe najlepiej noście w specjalnym ochronnym etui, które ochroni je przed zeskanowaniem. Życzymy udanych i bezpiecznych świątecznych zakupów :)

-----

IDBlock

Rozwiń
TM
TM (20 grudnia 2013 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sponsoring żeby nie mówić o korupcji się szerzy, ktoś chciał mieć na wyjazd świąteczny. Leclerc na pierwszym miejscu 'śmiech' może i jakieś masło w mniejszym opakowaniu dadzą w promocji ale jakość dla nie których się nie liczy bo takich rzeczy to nawet psu bym nie dał. A może inny przykład gra planszowa leclerc 129,99 dziś kupiłem w biedronce za 27,99 więc dziękuję za jakoś oszczędność 10gr na kostce masła czy margaryny. A jak ktoś się oszukuje że 'przepłaca' za jakość to jego sprawa.

Rozwiń
mario
mario (20 grudnia 2013 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

o jakiej ty jakości mówisz w biedronce? chyba ci się coś pomieszało.

Rozwiń
mateusz
mateusz (20 grudnia 2013 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

po co sciemniac ze eclerc najtanszy?? totalna bzdura a jesli nawet to real czy ecwelek nie masz szan zeby jakoscia konkurowac z biedronka czy lidlem...

Rozwiń
CHRISTO
CHRISTO (20 grudnia 2013 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

BARDZO ŚMIESZNE.CHYBA TE ANKIETY SĄ SPONSOROWANE PRZEZ TE MARKETY PT.TYTUŁE REAL I LECLERK W ŻYCIU NIE CZYTAŁEM TAKICH BZDETÓW.NIESTETY NAJTAŃSZE SKLEPY TZW. DYSKONTOWE TO BIEDRONKA I LIDL , NAWET TESCO SIE REKLAMUJE NA NIEKTORYCH CENACH CYT. JAK W DYSKONCIE...I TYLE NA TYLE.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!