Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2009 r.
21:41
Edytuj ten wpis

Ile wzięli bracia Cugowscy za koncert na WOŚP

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 47 A A

5 tys. zł zapłacił wrocławski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za występ braci Cugowskich. - To tylko zwrot kosztów - tłumaczy zespół.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koncert lubelskiego zespołu Bracia był jedną z dwóch głównych atrakcji wrocławskiego finału WOŚP. W weekend Polskę obiegły informacje o tym, że artyści wcale nie będą grali za darmo. W piątek "Gazeta Wrocławska” napisała, że Wojciech i Piotr Cugowscy zażyczyli sobie za występ 11 tys. złotych. Nie tylko im sztab we Wrocławiu musiał zapłacić.

Twórca orkiestry zareagował od razu. - Nie róbcie, Szanowni Artyści, wiochy i nie łamcie zasad, które są z nami od wielu, wielu lat - ostrzegł Jurek Owsiak na oficjalnej stronie internetowej WOŚP. Muzyków grających za pieniądze gromił też muzyk Zbigniew Hołdys. - To oznacza, że na widok umierającego na raka dziecka ktoś mówi "za 30 tys. pomogę” - mówił w TVN 24. A Owsiak stracił cierpliwość i przytoczył przed tłumem dziennikarzy słowa, którymi Hołdys nazwał sięgających po kasę artystów: "To są zdemoralizowane ch...”.

O zespołach, które chcą pieniędzy, pisała też "Rzeczpospolita”. - Cugowscy zeszli z 17 na 10 tys. zł - mówił "Rz” Mirosław Walczak z wrocławskiego sztabu WOŚP.

- My nie bierzemy pieniędzy, te informacje są nieprawdziwe. Wydaliśmy w tej sprawie oświadczenie - zarzeka się Marcin Szpitun, menedżer zespołu.
- Dostaliśmy tylko zwrot kosztów, które musieliśmy ponieść. To nie jest ta kwota, która pojawia się w mediach, ale znacznie niższa. Jaka? To już sprawa zespołu.
W oświadczeniu czytamy m.in.: "Choć w koncertach WOŚP bierzemy udział od kilku lat, nigdy nie domagaliśmy się wynagrodzenia od WOŚP; otrzymujemy jedynie zwrot kosztów od organizatorów poszczególnych koncertów. (…) Występy artystów są nieodłączną częścią WOŚP, a połączenie muzyki i dobroczynności jednym z jej podstawowych założeń. Dlatego próby jej zdeprecjonowania, poprzez obrażanie artystów biorących udział w Orkiestrze (…) uważamy za wyjątkowo podłe”.

- Cugowscy wystawili mi fakturę na 5 tys. zł. Gdyby pan chciał wynająć ten zespół na koncert, to musiałby pan zapłacić około 25 tys. zł - informuje Maciej Szewczyk, szef wrocławskiego sztabu akcji. I zapewnia, że wyłożył tylko pieniądze na koszty. - Ani złotówka nie poszła do artystów z pieniędzy fundacji. To były pieniądze od sponsorów - zapewnia Marcin Owczarek, organizator koncertu.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 12:43
Skoro mieli grać za darmo dla chorych dzieci, to ja się pytam na co WOŚP zbiera te pieniądze?
Avatar
Gość / 20 maja 2009 o 21:53
[quote name='Aniela' date='20.01.2009, 15:11:09' post='86069']





Twoja ortografia mnie dobija
Avatar
MOP / 14 lutego 2009 o 16:37
och jak ich nie lubie i tego wycia
Avatar
Krysia / 13 lutego 2009 o 19:25
Ale co Wy tu wygadujecie??? Popatrzcie sami na siebie...przeciez zaden z was nie chcial byc pracowac za darmo. I nie powinniscie ich obrazac, wyzywac od jakich tylko mozna..bo to troche nie fair. Gdyby chociaz ktos z was sie pofatygowal zeby wejsc na ich stronę i przeczytac oswiadczenie w sprawie WOSP. Byc moze nie wszystkim podoba sie ich muzyka, ale to nie powod zeby ich tak traktowac...to sa zwykli ludzie, ktorzy zajmuja sie tym co lubia. A to ze sa synami "slawnego" Cugowskiego to nic nie oznacza. Gdy po raz pierwszy ich uslyszalam w programie BAR nawet nie zwrocilam uwagi na ich nazwisko...z reszta jak wiekszosc ich fanow. Wiec skonczcie te glupie osądy... bo w ten sposob udowadniacie jak naprawde jestescie zalosni. Zobaczcie sami zespol FEEL chcial podobno nie mala kase za koncert na WOSP, wiec dlaczego nie napiszecie czegos o tym mwlasnie zespole. Dlaczego BRACIA maja byc poszkodowani skoro wiekszosc zespolow takze domagalo sie zaplaty za koncert. A zarowno pan Holdys jak i pan Owsiak mogli zachowac swoje zdanie dla siebie zamiast wyrazac sie w taki sposob o mlodszych od siebie artystach. To ze nie lubie jakiegos zespolu to nie pozwala mi mowic takich zeczy o nim bo to troche nie fair. Sami pomyslcie o tym..... najlepiej niech kazdy zapomni o tej sprawie bo im wiecej poruszania tego tematu tym coraz gorsze rzeczy wygadujecie i zaczynacie sami siebie wyzywac....... Oczywiscie mozecie tutaj wypowiadac sie, ale zeby to byly kulturalne wypowiedzi....
Ale co Wy tu wygadujecie??? Popatrzcie sami na siebie...przeciez zaden z was nie chcial byc pracowac za darmo. I nie powinniscie ich obrazac, wyzywac od jakich tylko mozna..bo to troche nie fair. Gdyby chociaz ktos z was sie pofatygowal zeby wejsc na ich stronę i przeczytac oswiadczenie w sprawie WOSP. Byc moze nie wszystkim podoba sie ich muzyka, ale to nie powod zeby ich tak traktowac...to sa zwykli ludzie, ktorzy zajmuja sie tym co lubia. A to ze sa synami "slawnego" Cugowskiego to nic nie oznacza. Gdy po raz pierwszy ich uslysz... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2009 o 23:40
owsiak przez caly rok zyje w swietnych warunkach za nasze pieniadze... tego nie widzicie?
Avatar
Gość / 21 stycznia 2009 o 09:32
Lublin przeprasza za Braci i ich ewentualnych fanów!
Avatar
Art / 16 stycznia 2009 o 00:17
lublinianka napisał:
Bracia Cugowscy ! Nie wstyd Wam ! Jesteście tacy biedni!Ludzie naprawdę biedni wrzucali do puszek i to wcale nie małe sumki w WY jeden koncert gratis nie podarowaliście! Wstyd przynieśliście miastu!!!!


Zamiast od razu ferować wyroki, może warto posłuchać samych zainteresowanych?
Zapraszam na :
....

pozdr,
Art
Avatar
??? / 15 stycznia 2009 o 17:10
Już rozumiem:w biednym Lublinie,gdzie sporo ludzi zarabia nędzne grosze za codzienną harówę, wkurzeni mieszkańcy wyżywają się na Bogu ducha winnych artystach,że występują i chcą za to jakieś pieniądze-jak słyszę -na zwrot poniesionych kosztów!Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
Avatar
luiza / 15 stycznia 2009 o 15:13
ANO WŁAŚNIE.........CAŁE NASZE SZCZĘŚCIE.....,że mamy i BRACI i JESZCZE LEPSZYCH i jeszcze inne wspaniałe dobrodziejstwa......
Avatar
ja / 14 stycznia 2009 o 20:50
Na szcescie mamy w Lublinie kilka lepszych zespołów!
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 12:43
Skoro mieli grać za darmo dla chorych dzieci, to ja się pytam na co WOŚP zbiera te pieniądze?
Avatar
Gość / 20 maja 2009 o 21:53
[quote name='Aniela' date='20.01.2009, 15:11:09' post='86069']





Twoja ortografia mnie dobija
Avatar
MOP / 14 lutego 2009 o 16:37
och jak ich nie lubie i tego wycia
Avatar
Krysia / 13 lutego 2009 o 19:25
Ale co Wy tu wygadujecie??? Popatrzcie sami na siebie...przeciez zaden z was nie chcial byc pracowac za darmo. I nie powinniscie ich obrazac, wyzywac od jakich tylko mozna..bo to troche nie fair. Gdyby chociaz ktos z was sie pofatygowal zeby wejsc na ich stronę i przeczytac oswiadczenie w sprawie WOSP. Byc moze nie wszystkim podoba sie ich muzyka, ale to nie powod zeby ich tak traktowac...to sa zwykli ludzie, ktorzy zajmuja sie tym co lubia. A to ze sa synami "slawnego" Cugowskiego to nic nie oznacza. Gdy po raz pierwszy ich uslyszalam w programie BAR nawet nie zwrocilam uwagi na ich nazwisko...z reszta jak wiekszosc ich fanow. Wiec skonczcie te glupie osądy... bo w ten sposob udowadniacie jak naprawde jestescie zalosni. Zobaczcie sami zespol FEEL chcial podobno nie mala kase za koncert na WOSP, wiec dlaczego nie napiszecie czegos o tym mwlasnie zespole. Dlaczego BRACIA maja byc poszkodowani skoro wiekszosc zespolow takze domagalo sie zaplaty za koncert. A zarowno pan Holdys jak i pan Owsiak mogli zachowac swoje zdanie dla siebie zamiast wyrazac sie w taki sposob o mlodszych od siebie artystach. To ze nie lubie jakiegos zespolu to nie pozwala mi mowic takich zeczy o nim bo to troche nie fair. Sami pomyslcie o tym..... najlepiej niech kazdy zapomni o tej sprawie bo im wiecej poruszania tego tematu tym coraz gorsze rzeczy wygadujecie i zaczynacie sami siebie wyzywac....... Oczywiscie mozecie tutaj wypowiadac sie, ale zeby to byly kulturalne wypowiedzi....
Ale co Wy tu wygadujecie??? Popatrzcie sami na siebie...przeciez zaden z was nie chcial byc pracowac za darmo. I nie powinniscie ich obrazac, wyzywac od jakich tylko mozna..bo to troche nie fair. Gdyby chociaz ktos z was sie pofatygowal zeby wejsc na ich stronę i przeczytac oswiadczenie w sprawie WOSP. Byc moze nie wszystkim podoba sie ich muzyka, ale to nie powod zeby ich tak traktowac...to sa zwykli ludzie, ktorzy zajmuja sie tym co lubia. A to ze sa synami "slawnego" Cugowskiego to nic nie oznacza. Gdy po raz pierwszy ich uslysz... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2009 o 23:40
owsiak przez caly rok zyje w swietnych warunkach za nasze pieniadze... tego nie widzicie?
Avatar
Gość / 21 stycznia 2009 o 09:32
Lublin przeprasza za Braci i ich ewentualnych fanów!
Avatar
Art / 16 stycznia 2009 o 00:17
lublinianka napisał:
Bracia Cugowscy ! Nie wstyd Wam ! Jesteście tacy biedni!Ludzie naprawdę biedni wrzucali do puszek i to wcale nie małe sumki w WY jeden koncert gratis nie podarowaliście! Wstyd przynieśliście miastu!!!!


Zamiast od razu ferować wyroki, może warto posłuchać samych zainteresowanych?
Zapraszam na :
....

pozdr,
Art
Avatar
??? / 15 stycznia 2009 o 17:10
Już rozumiem:w biednym Lublinie,gdzie sporo ludzi zarabia nędzne grosze za codzienną harówę, wkurzeni mieszkańcy wyżywają się na Bogu ducha winnych artystach,że występują i chcą za to jakieś pieniądze-jak słyszę -na zwrot poniesionych kosztów!Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
Avatar
luiza / 15 stycznia 2009 o 15:13
ANO WŁAŚNIE.........CAŁE NASZE SZCZĘŚCIE.....,że mamy i BRACI i JESZCZE LEPSZYCH i jeszcze inne wspaniałe dobrodziejstwa......
Avatar
ja / 14 stycznia 2009 o 20:50
Na szcescie mamy w Lublinie kilka lepszych zespołów!
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 0 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 0 6

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 0 28

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 0 5

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 0 7

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 3

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 9

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 7

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 5

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 5