wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Ile zapłaciło PSL za wynajęcie sali w CSK? Hetman pokazuje faktury

Dodano: 21 marca 2017, 07:34

– Cieszę się, że PiS tak bardzo martwi się o budżet samorządu województwa i PSL – napisał europoseł Krzysztof Hetman. – Poseł Hetman nie jest już marszałkiem, więc niech nie wyręcza obecnego marszałka – odpowiada Andrzej Pruszkowski
– Cieszę się, że PiS tak bardzo martwi się o budżet samorządu województwa i PSL – napisał europoseł Krzysztof Hetman. – Poseł Hetman nie jest już marszałkiem, więc niech nie wyręcza obecnego marszałka – odpowiada Andrzej Pruszkowski

O koszt wydarzeń, jakie w obiektach należących do samorządu województwa organizowało Polskie Stronnictwo Ludowe pyta marszałka województwa szef sejmikowego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedzi za pośrednictwem mediów społecznościowych udzielił mu prezes lubelskich struktur PSL.

Przed tygodniem podczas sesji sejmiku radny Andrzej Pruszkowski złożył zapytania do zarządu województwa. Pyta w nich m.in. o kwoty, jakie PSL zapłaciło za wynajem sali operowej Centrum Spotkania Kultur na organizowany 7 stycznia Koncert Noworoczny oraz pomieszczeń w Lubelskim Centrum Konferencyjnym na spotkanie inaugurujące działalność Ruchu Obrony Polskiej Samorządności w województwie lubelskim, które odbyło się 4 lutego. Zarówno CSK, jak i LCK podlegają marszałkowi województwa. Szef klubu PiS prosi o dostarczenie kopii rachunków, faktur lub innych dokumentów potwierdzających koszty organizacji wydarzeń.

Pruszkowskiemu na razie odpowiedział prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL, poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman. W niedzielę wieczorem faktury opublikował na swoim profilu na Facebooku.

– Cieszę się, że PiS tak bardzo martwi się o budżet samorządu województwa i Polskiego Stronnictwa Ludowego – napisał.

Z załączonych dokumentów wynika, że CSK otrzymało 15 tys. zł brutto za udostępnienie sali i 300 zł brutto za najem miejsc parkingowych. Koncert został sfinansowany ze środków PSL.

Z kolei LCK zapłacono niecałe 3,5 tys. zł brutto. Jak wyjaśnia Hetman, pierwotnie w centrum konferencyjnym miała odbyć się narada związana z korzystaniem z dotacji unijnych, ale w związku z sygnałami od samorządowców zaniepokojonych planami zmian w ordynacji wyborczej, zadecydował o zmianie tematu spotkania i sposobu jego finansowania. Dlatego faktura została wystawiona na jego biuro poselskie, ale ostatecznie za wynajem pomieszczeń zapłacił z własnej kieszeni.

Co na to Andrzej Pruszkowski? – Będę komentował odpowiedź przygotowaną przez właściwy organ. Poseł Hetman nie jest już marszałkiem województwa, więc niech pozwoli obecnemu marszałkowi wykonywać swoje obowiązki, a nie wyręcza go w tej roli – mówi nam polityk PiS.

Odpowiedź na zapytanie radnego zadane podczas sesji powinna być udzielona w ciągu 14 dni.

Faktury za wynajęcie pomieszczeń w CSK i LCK

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(365) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 czerwca 2017 o 06:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobry przykład z 1920 roku,tylko go odświeżyć i wprowadzić w życie! Od razu zginie polityczna czołówka jako zdrajcy ojczyzny!n Ale do kraju wróci porządek i autorytety.Skończy się wybór "maliniaków"!
Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2017 o 06:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prawdą jest,że psl to banda faryzeuszy i przekrętów , a hetman to zwykły ***k nie mający pojęcia o wsi i rolnictwie. ale nie upoważnia to pis-owców z woj.lubelskiego do nic nie robienia.jest tak dużo problemów i zapóźnień,że nie czas składać pytania w sprawach oczywistych na forum publicznym,a tylko wziąć się do solidnej roboty.przykładem jest "pływak" pruszkowski,którego praca jest skoncentrowana jest ustawianiu siebie w odpowiedniej pozycji by dostawać coraz lukratywniejsze stołki. tak dla przykładu jeszcze kobieta :ewa sprawka-obrotowa przy pomocy swojego mężusia zawsze ma stołek i fuchy społeczne,ale płatne.i tak po kolei.idźcie w teren i pokażcie co robicie,a nie tylko podstawiacie gęby pod kamery i mikrofony?! nie piszę o innych np.po ,bo to zwyczajne śmietnisko,a ludzie im wierzą i za co?, chyba za to że okradli emerytów równo o 1000 zł i to rękami tzw.rządu solidarnościowego! tak to solidarnościowcy wprowadzili emerytów w skrajną biedę! jaka to solidarność?chyba złodziejska?
Rozwiń
Gość
Gość (24 marca 2017 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W styczniu 1920 roku, kiedy premierem był W. WITOS, weszła w życie ustawa, na podstawie której każdy urzędnik państwowy (od 21 roku życia) mógł zostać rozstrzelany za "przestępstwa popełnione z chęci zysku". Kwotą, która mogła zdecydować o surowej karze było 2 tysiące marek polskich, czyli niecałe 60 dolarów amerykańskich. - "Za zło wyrządzone krajowi"
Rozwiń
Gość
Gość (21 marca 2017 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
#27do1
Rozwiń
Gość
Gość (21 marca 2017 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo PSL, tak trzymać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (365)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!