Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2018 r.
17:59

Ile zarabiają piłkarze drużyny seniorów? Fundacja nie odpuszcza Motorowi

Autor: Zdjęcie autora drs
46 21 A A

Jest kolejne zagranie w rozgrywce między Motorem Lublin a Fundacją Wolności, która chce poznać koszty wynagrodzeń piłkarzy drużyny seniorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Fundacja domaga się zarówno informacji o miesięcznym koszcie wynagrodzeń wszystkich zawodników, jak również koszcie utrzymania najlepiej opłacanego piłkarza. Chce również wiedzieć, czy zawodnicy dostają również premie za wygraną, a jeśli tak, to jakie. Jak już informowaliśmy, Motor zażądał od Fundacji, by najpierw wykazała, że udzielenie tych informacji jest „szczególnie istotne dla interesu publicznego”.

Teraz piłka znowu jest po stronie Motoru, bo Fundacja przesłała dodatkowe uzasadnienie swojego wniosku. Tłumaczy w nim, że podatnikom należy się informacja o tym jak wydawane są ich pieniądze, skoro Motor jest spółką podległą samorządowi Lublina, który dofinansowuje klub z miejskiej kasy. Według fundacji podatnicy są w tej sytuacji pracodawcami, którzy powinni wiedzieć, jak wynagradzani są ich pracownicy, czyli piłkarze, przez pośrednika, którym jest klub.

Motor nie musi uznać tych argumentów, a w takim przypadku fundacja będzie miała prawo złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
A QQ / 16 maja 2018 o 22:26
+1
Kibole będą się napier..a nie kibicować... W Szarowoli, Lądku Zdroju czy po wsiach..  Po co im drużyna w wyższej lidze??  Pasożyty to motorka toczą..jak kornik drukarz Puszczę Białowieską.. Rozwiązać motorka, pasożyty padną z głodu ..
Avatar
WIWAT PIS!!! WIWAT PRAWDA! WIWAT DOBRO! / 16 maja 2018 o 22:17
+1
Lublinie obudź się!!! To źle, że komuś zleży na prawdzie??? Miasto wojewódzkie z drużyną w III lidze a stadionem z ekstraklsy czyli coś w stylu wieśniaka w walonkach, co w garnitur się wystroił.. Gdyby tu nie działy się finansowe cuda to Jacek Bąk prowadziłby z przyjaciółmi renomowaną szkółkę piłkarską... Lewakom jednak to dobrze...  Na każdym niemal stanowisku monarchię dziedziczną ustanowili  :-)
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 20:11
+1
pisiory z FW chcą zniszczyć Motor!!!
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 20:05
+1
ta fundacja to jest jak wrzód na ***, celowo chce upublicznić finanse motoru, aby potem wywołac jakies sztuczne zamieszanie.czepcie sie żuzla, czy piłkarek ręcznych mks perła.tam akurat się boicie sądzic bo te dyscypliny sa na przodku w tabelach ligowych i klasach rozrywkowych.tylko pamietajcie że jezeli zaszkodzicie motorowi to kibole wam pewnie tego tak nie odpuszczą!
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 19:09
+1
Jakby były wyniki to by nie było tych pytań. Dla mnie jako podatnika to istotna wiedza i mam gdzieś przyszłe negocjacje klubu z kolejnymi gwiazdorami kaleczącymi ten piękny sport, w dodatku za moje pieniądze.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 00:03
Miasto powinno wspierać żużel (lub inny sport, w którym osiągamy wyniki), a nie podwórkowych grajków z cukrowniczego klepiska.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 10:02
Może tak by rowniez ta pseudo fudacja przedstawiła swoje wpierw sprawozdania finansowe? kto co i ile wydaje, zarabia i itd?Czym sie konkrtnie zajmuje? Pierdzeniem w stołki?Kto to stworzył? może jakis zakompleksiony idiota z hamburga?
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 09:07
popieram postulaty, jeżeli trzeba to podpiszę się pod wnioskiem o udzielenie tej informacji, BRAWO Fundacja Wolności! rozgonić ten wiejski klub z Szarowoli
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 21:26
ta fundacja niestety zajmuje się bzdurami a nie poważnymi rzeczami, najważniejsze żeby media o niej pisały, taka sztuka dla sztuki
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 21:24
ale już o zarobki piłkarek ręcznych to nie zapytają - banda populistów na której czele stoi koleś który jeszcze kilka lat temu startował na radnego miejskiego z listy PiS
Avatar
Gość / 6 dni temu o 00:03
Miasto powinno wspierać żużel (lub inny sport, w którym osiągamy wyniki), a nie podwórkowych grajków z cukrowniczego klepiska.
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 10:02
Może tak by rowniez ta pseudo fudacja przedstawiła swoje wpierw sprawozdania finansowe? kto co i ile wydaje, zarabia i itd?Czym sie konkrtnie zajmuje? Pierdzeniem w stołki?Kto to stworzył? może jakis zakompleksiony idiota z hamburga?
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 09:07
popieram postulaty, jeżeli trzeba to podpiszę się pod wnioskiem o udzielenie tej informacji, BRAWO Fundacja Wolności! rozgonić ten wiejski klub z Szarowoli
Avatar
A QQ / 16 maja 2018 o 22:26
+1
Kibole będą się napier..a nie kibicować... W Szarowoli, Lądku Zdroju czy po wsiach..  Po co im drużyna w wyższej lidze??  Pasożyty to motorka toczą..jak kornik drukarz Puszczę Białowieską.. Rozwiązać motorka, pasożyty padną z głodu ..
Avatar
WIWAT PIS!!! WIWAT PRAWDA! WIWAT DOBRO! / 16 maja 2018 o 22:17
+1
Lublinie obudź się!!! To źle, że komuś zleży na prawdzie??? Miasto wojewódzkie z drużyną w III lidze a stadionem z ekstraklsy czyli coś w stylu wieśniaka w walonkach, co w garnitur się wystroił.. Gdyby tu nie działy się finansowe cuda to Jacek Bąk prowadziłby z przyjaciółmi renomowaną szkółkę piłkarską... Lewakom jednak to dobrze...  Na każdym niemal stanowisku monarchię dziedziczną ustanowili  :-)
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 22:02
-1
ODWALCIE SIĘ OD MOTORU PASOŻYTY Z FUNDACJI WOLNOŚCI!!!
Avatar
Tyko motur / 16 maja 2018 o 21:27
-1
Bylem w ZOMO, byłem w ORMO tera jezdem za platformo.
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 21:26
ta fundacja niestety zajmuje się bzdurami a nie poważnymi rzeczami, najważniejsze żeby media o niej pisały, taka sztuka dla sztuki
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 21:24
ale już o zarobki piłkarek ręcznych to nie zapytają - banda populistów na której czele stoi koleś który jeszcze kilka lat temu startował na radnego miejskiego z listy PiS
Avatar
Gość / 16 maja 2018 o 21:21
Ciekawe Czy Fundacja Wolności aka zbrojne ramię PiS przyjrzy się w końcu zarobkom lubelskich PiSiewiczów???
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!