Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2015 r.
13:01

Ilu osób jeździ rowerami po Lublinie? Najczęściej używane trasy

0 14 A A
Rowerzyści w mieście zostali policzeni. Ulica Narutowicza i Bernardyńska nie są popularne. Ale jeśli ci rowerzyści jadą na Most Kultury – trafią w tłum. Doliczono się tam w ciągu godziny 213 cyklistów (fot. AS)
Rowerzyści w mieście zostali policzeni. Ulica Narutowicza i Bernardyńska nie są popularne. Ale jeśli ci rowerzyści jadą na Most Kultury – trafią w tłum. Doliczono się tam w ciągu godziny 213 cyklistów (fot. AS)

Kilka tysięcy rowerzystów przejeżdża w sobotę ścieżką nad Bystrzycą. 23 osoby w godzinę śmigają deptakiem i przez Bramę Krakowską. Są pory, gdy wszyscy rowerzyści jadą przez centrum chodnikiem a nie jezdnią. Miasto zbadało ruch rowerowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Chcieliśmy wiedzieć jakie jest natężenie ruchu w najważniejszych punktach miasta. Zarówno na drogach rowerowych, pasach, ale i miejscach gdzie nie ma takiej infrastruktury – wyjaśnia Aleksander Wiącek, asystent prezydenta ds. polityki rowerowej. - W przyszłości będziemy mogli zrobić podobne badania i porównać je – dodaje.

Badania w 21 miejscach prowadzono w zeszłym miesiącu (między wtorkiem, a czwartkiem) przy dobrych warunkach atmosferycznych. W przypadku deszczu lub spadku temperatury były przekładane. W weekend badano ruch na trasie rekreacyjnej wzdłuż Bystrzycy.

Ilu chodnikiem?

Aż 139 rowerzystów odnotowano przy al. Unii Lubelskiej, w okolicach Tarasów Zamkowych. - To pokazuje, że droga rowerowa na tej ulicy się sprawdziła. Rowerzystów jest mnóstwo – komentuje Wiącek.

Rekordowy wynik padł na Moście Kultury, a dokładniej na skrzyżowaniu trasy rekreacyjnej wzdłuż Bystrzycy z trasą w ul. Zamojskiej i rowerzystami jadącymi do ronda pod Galą. Tu było ich 213 w ciągu godziny. Sporo również na al. Jana Pawła II przy przystanku os. Górki). W godzinę przejechało 173.

Z kolei na Krakowskim Przedmieściu (przy stacji roweru miejskiego) odnotowano 86 cyklistów. I tu jest problem, bo w zależności od godziny co drugi cyklista a nawet wszyscy liczeni - jechali chodnikiem.

- To jasny sygnał, że trzeba coś z tym zrobić i w jakiś sposób zachęcić rowerzystów do korzystania z ulicy – tłumaczy Wiącek. Jak tłumaczy mogłaby w tym pomóc kampania informacyjna, ale i np. ograniczenie prędkości na ulicy.

Tysiące na ścieżce

Bardzo duże natężenie ruchu odnotowano także na ścieżce rekreacyjnej wzdłuż Bystrzycy. Punkt pomiarowy znajdował się za wiaduktem kolejowym (rejon skrzyżowania z ul. Janowską).

 sobotę od godz. 8 do 22 przejechało tamtędy 2241 rowerzystów w kierunku zalewu, a w drugą stronę 2330. - Tu mamy spore natężenie na małej szerokości trasy. To pokazuje, że droga w przyszłości wymaga przebudowy lub rozbudowy – ocenia Wiącek. Jest także pomysł jak zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów w tym miejscu, którzy często jeżdżą obok siebie zamiast gęsiego, albo wjeżdżają na pas pieszych. - Chcemy namalować linię przerywaną na drodze rowerowej. To nie jest rozwiązanie idealne, ale stosowane bardzo często na drogach rowerowych na świecie – mówi Wiącek.

Problem z cyklistą

W pomiarach uwzględniono także rowerzystów jadących ze Starego Miasta na deptak i w drugą stronę. W Bramie Krakowskiej w ciągu godziny odnotowano 23 cyklistów. Rowerzyści na deptaku i Starym Mieście to znany od dawna problem. Jak go rozwiązać? - Myślę, że wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Zielonej może pomóc – ocenia asystent prezydenta.

Badania natężenia pomogą ulepszyć ruch rowerzystów w mieście. - Szczegółowe dane opracujemy i udostępnimy. Na pewno poddamy je analizie, wyciągniemy wnioski i będziemy się starali podejmować działania – tłumaczy Aleksander Wiącek.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam / 19 czerwca 2015 o 11:03

a jakie obciążenie rowerowe jest na wojciechowskiej i zbożowej ? pewnie zero

Na Zbożowej zrobili teraz nową sygnalizację dla tych "wszystkich" rowerzystów, likwidując zieloną strzałkę w prawo. TOTALNA bzdura!

Avatar
Paweł / 19 czerwca 2015 o 08:35

Czy ktoś mierzy prędkość z jaką jeżdżą rowerzyści....??? Zapraszam policję lub SM aby od czasu do czasu takie badania przeprowadziła !!! Dotyczy to głównie al. JPII od skrzyżowania z Filaretów - obok stacji paliw Lukoil, aż do ul. Krochmalnej !!!!

A czy jest tam jakies ograniczenie? chyba można tam i spacerowo jechac i bardzo szybko.

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 00:02
To są ważne tematy.Tym żyją mieszkańcy Lublina.....
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 23:02
R f f. Rgg
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 22:18
Chyba "Ile" albo "jak dużo"? ILU?
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 21:25
a jakie obciążenie rowerowe jest na wojciechowskiej i zbożowej ? pewnie zero
Avatar
Porozumienie Rowerowe / 18 czerwca 2015 o 18:51

350 tysięcy + 50 tysięcy studentów razem jakieś 400 tysięcy.

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 17:39
GDZIE SĄ TE DARMOZJADY ZA SRAŻY MIEJSKIEJ JEŻELI TYLU PEDAŁOWICZÓW JEŹDZI DEPTAKIEM - TAM JEST ZAKAZ JAZDY ROWEREM , DLACZEGO NA JEZDNIACH, PRZY KTÓRYCH SĄ ZBUDOWANE ŚCIEŻKI ROWEROWE NIE ZAKAZANO JAZDY ROWEREM - OSTATNIO TAKI NIEDOROZWÓJ ROWEROWY HOLOWAŁ MNIE OD ROMANTYCZNEJ DO JANA PAWŁA - MIASTO TO NIE ŁĄKA U OJCA ZA STODOŁĄ
Avatar
Klapouszasty / 18 czerwca 2015 o 14:37

Czy ktoś mierzy prędkość z jaką jeżdżą rowerzyści....??? Zapraszam policję lub SM aby od czasu do czasu takie badania przeprowadziła !!!


Nie ma czegoś takiego jak ograniczenie prędkości na ścieżce rowerowej. Nie ma również obowiązku montowania licznika na rowerze, więc w czym problem...?
Na ulicach czasem spotyka się rowerzystów tamujących ruch poruszając się wolniej niż pieszy, z takimi coś należałoby zrobić.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 14:23
A jak się jedzie wytyczoną ścieżka rowerową i przecina droge podporządkowaną to wyjeżdzający kierowcy spoglądają tylko w lewo. W prawo to raczej nie. Jakoś edukacja na kursach prawo jazdy pewnie w ogóle nie uwzglęniała tras rowerowych.Pamiętam że zawsze zwracano uwage na tramwaje :)
Avatar
Adam / 19 czerwca 2015 o 11:03

a jakie obciążenie rowerowe jest na wojciechowskiej i zbożowej ? pewnie zero

Na Zbożowej zrobili teraz nową sygnalizację dla tych "wszystkich" rowerzystów, likwidując zieloną strzałkę w prawo. TOTALNA bzdura!

Avatar
Paweł / 19 czerwca 2015 o 08:35

Czy ktoś mierzy prędkość z jaką jeżdżą rowerzyści....??? Zapraszam policję lub SM aby od czasu do czasu takie badania przeprowadziła !!! Dotyczy to głównie al. JPII od skrzyżowania z Filaretów - obok stacji paliw Lukoil, aż do ul. Krochmalnej !!!!

A czy jest tam jakies ograniczenie? chyba można tam i spacerowo jechac i bardzo szybko.

Avatar
Gość / 19 czerwca 2015 o 00:02
To są ważne tematy.Tym żyją mieszkańcy Lublina.....
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 23:02
R f f. Rgg
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 22:18
Chyba "Ile" albo "jak dużo"? ILU?
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 21:25
a jakie obciążenie rowerowe jest na wojciechowskiej i zbożowej ? pewnie zero
Avatar
Porozumienie Rowerowe / 18 czerwca 2015 o 18:51

350 tysięcy + 50 tysięcy studentów razem jakieś 400 tysięcy.

Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 17:39
GDZIE SĄ TE DARMOZJADY ZA SRAŻY MIEJSKIEJ JEŻELI TYLU PEDAŁOWICZÓW JEŹDZI DEPTAKIEM - TAM JEST ZAKAZ JAZDY ROWEREM , DLACZEGO NA JEZDNIACH, PRZY KTÓRYCH SĄ ZBUDOWANE ŚCIEŻKI ROWEROWE NIE ZAKAZANO JAZDY ROWEREM - OSTATNIO TAKI NIEDOROZWÓJ ROWEROWY HOLOWAŁ MNIE OD ROMANTYCZNEJ DO JANA PAWŁA - MIASTO TO NIE ŁĄKA U OJCA ZA STODOŁĄ
Avatar
Klapouszasty / 18 czerwca 2015 o 14:37

Czy ktoś mierzy prędkość z jaką jeżdżą rowerzyści....??? Zapraszam policję lub SM aby od czasu do czasu takie badania przeprowadziła !!!


Nie ma czegoś takiego jak ograniczenie prędkości na ścieżce rowerowej. Nie ma również obowiązku montowania licznika na rowerze, więc w czym problem...?
Na ulicach czasem spotyka się rowerzystów tamujących ruch poruszając się wolniej niż pieszy, z takimi coś należałoby zrobić.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2015 o 14:23
A jak się jedzie wytyczoną ścieżka rowerową i przecina droge podporządkowaną to wyjeżdzający kierowcy spoglądają tylko w lewo. W prawo to raczej nie. Jakoś edukacja na kursach prawo jazdy pewnie w ogóle nie uwzglęniała tras rowerowych.Pamiętam że zawsze zwracano uwage na tramwaje :)
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 62 8

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 4 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 17

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!