Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 października 2007 r.
19:00
Edytuj ten wpis

Im Palikot kota pogoni

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 62 A A

Czarne chmury zbierają się nad głowami dyrektorów państwowych urzędów i agencji, Radia Lublin i TVP Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władzę w kraju przejmuje PO, a jej lokalny lider Janusz Palikot zapowiada personalne trzęsienie ziemi w województwie.

Przed dwoma laty obejmujący władzę PiS obsadził swoimi ludźmi m.in. Zakłady Azotowe Puławy, Lubelskie Zakłady Energetyczne, FS Holding, skarbówkę i media publiczne. Platforma, która teraz wygrała wybory, bierze na pierwszy ogień radio i telewizję.
- Mariusz Deckert (prezes Radia Lublin związany z PIS, nieprawomocnie skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu za próbę korupcji - dop. red.) nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych - mówi poseł Janusz Palikot. Powód do niepokoju ma również Tomasz Rakowski, bo Palikot wyrokuje: - Lubelska telewizja za jego rządów nie była tak upolityczniona jak ogólnopolska, ale preferowała PiS.
- Obiektywnej oceny nie tylko się nie boję, ale jej po prostu potrzebuję. Podobnie, jak potrzebuje jej każdy szef firmy zarządzającej majątkiem publicznym - odpowiada Tomasz Rakowski.
W najlepszej sytuacji jest wojewoda Wojciech Żukowski z PiS. Został posłem i nie musi obawiać się o przyszłość. Z państwowego świecznika zniknie jednak wicewojewoda i członek lubelskich władz PiS Grzegorz Jawor. A także Zbigniew Załoga, dyrektor generalny lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, który na czas służby zawiesił swoje członkostwo w PiS.
Palikot nie chce zdradzić, kto będzie nowym wojewodą. - To w miarę silna, niezależna osoba z PO i z Lublina - mówi. - Jednak jej nazwisko padnie dopiero po konsultacjach partyjnych i z ewentualnym koalicjantem.
Zmiany mogą czekać też samorząd województwa, w którym rządzi koalicja PiS-PO. - W przyszłym tygodniu chcę poważnie porozmawiać z władzami PiS - nie ukrywa Palikot. - Wygraliśmy wybory parlamentarne i trzeba skorygować naszą pozycję w Urzędzie Marszałkowskim. Będę negocjował zmianę umowy koalicyjnej.
Co zadowoliłoby Palikota: marszałek z PO, czy tylko nowy członek zarządu województwa? Poseł nie zdradza szczegółów.

- Nie widzę powodu renegocjacji umowy koalicyjnej - komentuje Piotr Kowalczyk, wiceprezes lubelskiego PiS. - Ja bym oddzielał interes partyjny od interesu regionu. A w interesie regionu jest zachowanie koalicji PiS-PO.
Tymczasem nowo wybrany poseł PSL Edward Wojtas zapowiada. - Trudno będzie o koalicję PO-PSL, jeśli nie nastąpią zmiany w Urzędzie Marszałkowskim.
PSL nie rządzi nim już od roku i marzy mu się powrót na stanowiska. Teraz w zarządzie województwa PiS ma dwóch a PO trzech ludzi.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pikus / 8 lutego 2008 o 18:17
[Jeszcze sie doczekacie k.... z PO,ze na kolanach bedziecie blagac PIS .Aby wrucil.
Avatar
zniecierpliwiony / 13 stycznia 2008 o 17:38
a zmiany w ARi MR , kiedy nastąpią
Avatar
Gosc / 27 grudnia 2007 o 15:09
zwolennik PO napisał:
prawdziwe oblicze PO to profesjonalizm, który był przez pis olewany na rzecz np. kmiotków z samoobrony; nie dziw się ludziom, że mają dość - sam niedługo opowiem szeroko o działaniach niektórych pisowczyków, tylko czekam na wyniki z sądowych sal; a będzie co poczytać i czego posłuchać, sam się zdziwisz

Ten profesjonalizm PO (czytaj: Porozumienie Obłudników) jest najbardziej widoczny w prowadzeniu obrad sejmu prazez marszałkow PO,
żenujące! Fascynująca jest wizja Polski pana Palikota z penisem i pupą w godle.No ale czego sie nie robi dla popularnosci , co niektórzy podpisali ponoć nawet pakt z czartem w tym celu.Powodzenia.Alle luja i do przodu!!
brad sejmu prazez marszałkow PO,
żenujące! Fascynująca jest wizja Polski pana Palikota z penisem i pupą w godle.No ale czego sie nie robi dla popularnosci , co niektórzy podpisali ponoć nawet pakt z czartem w tym celu.Powodzenia.Alle luja i do przodu!! rozwiń
Avatar
Oda / 13 grudnia 2007 o 06:24
platforma jest bardzo podla i podstepna co innego mowi a co innego robi,wystarczy przyjrzec sie poczynaniom zakreconej Julii.BEDA szukac roznych rzeczy aby pozbyc sie kontroli nad ich machlojkami.JAK JULIA porzadzi to i Sawicka bedzie oczyszczona zostanie jedynie ofiara PIS-u.Zostana wolni KRAUZE,STOKLOSA i inni.Takze co robi Palikot to male piwo,ale bedzie ryl caly czas.TAK ROBI NAROD WYBRANY-ktory nie wymawia r.Jestem tym wszystkim oburzona.
Avatar
kaczorek / 26 października 2007 o 17:39
pakujcie się szybko,komuszki spod znaku pisu
Avatar
stary / 26 października 2007 o 13:33
Długo byłem nie związany z żadną opcją w tak politycznym resorcie jak skarbówka. Dzisiejsza ekipa też nie jest lepsza. Dajmy jej trochę czasu na skostnienie i utrwalenie tzw. układów i będziemy mieli to samo. Niestety nadal w US-ach więcej polityli odsuwania osób nie wspierającyhc (mimo wysokich kwalifikacji) i zero zarządzania, menadżerstwa i logistyki. Eksperymenty trwające już drugi rok, nie przemyślane zmiany, strach i niepewność pracowników. Koncentracja na medialności Urzędów (konkursy, spotkania, wycieczki dzieci do urzędów !!!. A kto zajmuje się pracą, zarządzaniem i usprawnieniami starej niewłaściwej struktury ?. Wszystko robione pod publiczkę - aby było nas widać i słychać. Firma opiera się na zarządzaniu a nie napolityce, tę zostawmy w sejmie. Jak wielu z nas miałam nadzieję, że będę pracować zarządzanej izbie a nie w kolejnym odłamie bałąganu sejmowego. Wielka szkoda Panowie Naczelnicy i Dyrektorzy. Dzisiaj można już podsumować waszą pracę. U mnie wychodzi bilans ujemny.
Długo byłem nie związany z żadną opcją w tak politycznym resorcie jak skarbówka. Dzisiejsza ekipa też nie jest lepsza. Dajmy jej trochę czasu na skostnienie i utrwalenie tzw. układów i będziemy mieli to samo. Niestety nadal w US-ach więcej polityli odsuwania osób nie wspierającyhc (mimo wysokich kwalifikacji) i zero zarządzania, menadżerstwa i logistyki. Eksperymenty trwające już drugi rok, nie przemyślane zmiany, strach i niepewność pracowników. Koncentracja na medialności Urzędów (konkursy, spotkania, wycieczki dzieci do urzędów !!!. A kto... rozwiń
Avatar
izis / 26 października 2007 o 08:06
gajowy na gejowy
Avatar
kronika / 26 października 2007 o 08:03
Polskie Obseje
Avatar
kronika / 26 października 2007 o 08:01
A miało być jak w "M jak miłość" Miały być cuda ala Coperfild Nic nie będzie, bo Wałęsa promuje terror Bo biskup broni "cnoty" dobrowolnie zgwałconej Bo instynkta kwriożercze mają swoje prawa I Tusk nad tym wszystkim Miłościwie zapanuje
Avatar
VATówka / 26 października 2007 o 06:56
Drogi Kolego PIT-robolu, z przykrością stwierdzam, że należysz do osób ze starego establishmentu dotkniętego zmianami i ze zmian niezadowolonego. Tak się składa, że ja jestem naprawdę zwykłym "robolem" i nie sprawują żadnej funkcji. Należę więc do rzeszy 90% pracowników skarbówki proszę zatem o nie wyrażanie się do mnie per "wy" bo nie wiem czy owo "wy" to ja odpowiedzialna za zmiany, czy "wy" w kontekście "wy" towarzyszko. Nie jestem dla Ciebie ani towarzyszką - tych poszukaj sobie wśród kolegów z dawnej klasy albo otoczenia niedoszłego posła Grzegorza K., ani nie miałam żadnego wpływu na zmiany. Ale zapewniam, że wśród "dołów" IS czy US-ów panuje przekonanie o zasadności dokonanych zmian, rozumiem że tego nie słyszysz bo gdzież niedawna elita miałaby się pospolitować z plebsem. Takie podejście serwowaliście "wy" nam wszystkim od lat, ale to już koniec. Niestety ale już nie wrócicie na stołki, ani za PiS ani za PO - bo wszyscy wami gardzą tak samo jak wcześniej się "was" bali. Nie pozdrawiam.
Drogi Kolego PIT-robolu, z przykrością stwierdzam, że należysz do osób ze starego establishmentu dotkniętego zmianami i ze zmian niezadowolonego. Tak się składa, że ja jestem naprawdę zwykłym "robolem" i nie sprawują żadnej funkcji. Należę więc do rzeszy 90% pracowników skarbówki proszę zatem o nie wyrażanie się do mnie per "wy" bo nie wiem czy owo "wy" to ja odpowiedzialna za zmiany, czy "wy" w kontekście "wy" towarzyszko. Nie jestem dla Ciebie ani towarzyszką - tych poszukaj sobie wśród kol... rozwiń
Avatar
pikus / 8 lutego 2008 o 18:17
[Jeszcze sie doczekacie k.... z PO,ze na kolanach bedziecie blagac PIS .Aby wrucil.
Avatar
zniecierpliwiony / 13 stycznia 2008 o 17:38
a zmiany w ARi MR , kiedy nastąpią
Avatar
Gosc / 27 grudnia 2007 o 15:09
zwolennik PO napisał:
prawdziwe oblicze PO to profesjonalizm, który był przez pis olewany na rzecz np. kmiotków z samoobrony; nie dziw się ludziom, że mają dość - sam niedługo opowiem szeroko o działaniach niektórych pisowczyków, tylko czekam na wyniki z sądowych sal; a będzie co poczytać i czego posłuchać, sam się zdziwisz

Ten profesjonalizm PO (czytaj: Porozumienie Obłudników) jest najbardziej widoczny w prowadzeniu obrad sejmu prazez marszałkow PO,
żenujące! Fascynująca jest wizja Polski pana Palikota z penisem i pupą w godle.No ale czego sie nie robi dla popularnosci , co niektórzy podpisali ponoć nawet pakt z czartem w tym celu.Powodzenia.Alle luja i do przodu!!
brad sejmu prazez marszałkow PO,
żenujące! Fascynująca jest wizja Polski pana Palikota z penisem i pupą w godle.No ale czego sie nie robi dla popularnosci , co niektórzy podpisali ponoć nawet pakt z czartem w tym celu.Powodzenia.Alle luja i do przodu!! rozwiń
Avatar
Oda / 13 grudnia 2007 o 06:24
platforma jest bardzo podla i podstepna co innego mowi a co innego robi,wystarczy przyjrzec sie poczynaniom zakreconej Julii.BEDA szukac roznych rzeczy aby pozbyc sie kontroli nad ich machlojkami.JAK JULIA porzadzi to i Sawicka bedzie oczyszczona zostanie jedynie ofiara PIS-u.Zostana wolni KRAUZE,STOKLOSA i inni.Takze co robi Palikot to male piwo,ale bedzie ryl caly czas.TAK ROBI NAROD WYBRANY-ktory nie wymawia r.Jestem tym wszystkim oburzona.
Avatar
kaczorek / 26 października 2007 o 17:39
pakujcie się szybko,komuszki spod znaku pisu
Avatar
stary / 26 października 2007 o 13:33
Długo byłem nie związany z żadną opcją w tak politycznym resorcie jak skarbówka. Dzisiejsza ekipa też nie jest lepsza. Dajmy jej trochę czasu na skostnienie i utrwalenie tzw. układów i będziemy mieli to samo. Niestety nadal w US-ach więcej polityli odsuwania osób nie wspierającyhc (mimo wysokich kwalifikacji) i zero zarządzania, menadżerstwa i logistyki. Eksperymenty trwające już drugi rok, nie przemyślane zmiany, strach i niepewność pracowników. Koncentracja na medialności Urzędów (konkursy, spotkania, wycieczki dzieci do urzędów !!!. A kto zajmuje się pracą, zarządzaniem i usprawnieniami starej niewłaściwej struktury ?. Wszystko robione pod publiczkę - aby było nas widać i słychać. Firma opiera się na zarządzaniu a nie napolityce, tę zostawmy w sejmie. Jak wielu z nas miałam nadzieję, że będę pracować zarządzanej izbie a nie w kolejnym odłamie bałąganu sejmowego. Wielka szkoda Panowie Naczelnicy i Dyrektorzy. Dzisiaj można już podsumować waszą pracę. U mnie wychodzi bilans ujemny.
Długo byłem nie związany z żadną opcją w tak politycznym resorcie jak skarbówka. Dzisiejsza ekipa też nie jest lepsza. Dajmy jej trochę czasu na skostnienie i utrwalenie tzw. układów i będziemy mieli to samo. Niestety nadal w US-ach więcej polityli odsuwania osób nie wspierającyhc (mimo wysokich kwalifikacji) i zero zarządzania, menadżerstwa i logistyki. Eksperymenty trwające już drugi rok, nie przemyślane zmiany, strach i niepewność pracowników. Koncentracja na medialności Urzędów (konkursy, spotkania, wycieczki dzieci do urzędów !!!. A kto... rozwiń
Avatar
izis / 26 października 2007 o 08:06
gajowy na gejowy
Avatar
kronika / 26 października 2007 o 08:03
Polskie Obseje
Avatar
kronika / 26 października 2007 o 08:01
A miało być jak w "M jak miłość" Miały być cuda ala Coperfild Nic nie będzie, bo Wałęsa promuje terror Bo biskup broni "cnoty" dobrowolnie zgwałconej Bo instynkta kwriożercze mają swoje prawa I Tusk nad tym wszystkim Miłościwie zapanuje
Avatar
VATówka / 26 października 2007 o 06:56
Drogi Kolego PIT-robolu, z przykrością stwierdzam, że należysz do osób ze starego establishmentu dotkniętego zmianami i ze zmian niezadowolonego. Tak się składa, że ja jestem naprawdę zwykłym "robolem" i nie sprawują żadnej funkcji. Należę więc do rzeszy 90% pracowników skarbówki proszę zatem o nie wyrażanie się do mnie per "wy" bo nie wiem czy owo "wy" to ja odpowiedzialna za zmiany, czy "wy" w kontekście "wy" towarzyszko. Nie jestem dla Ciebie ani towarzyszką - tych poszukaj sobie wśród kolegów z dawnej klasy albo otoczenia niedoszłego posła Grzegorza K., ani nie miałam żadnego wpływu na zmiany. Ale zapewniam, że wśród "dołów" IS czy US-ów panuje przekonanie o zasadności dokonanych zmian, rozumiem że tego nie słyszysz bo gdzież niedawna elita miałaby się pospolitować z plebsem. Takie podejście serwowaliście "wy" nam wszystkim od lat, ale to już koniec. Niestety ale już nie wrócicie na stołki, ani za PiS ani za PO - bo wszyscy wami gardzą tak samo jak wcześniej się "was" bali. Nie pozdrawiam.
Drogi Kolego PIT-robolu, z przykrością stwierdzam, że należysz do osób ze starego establishmentu dotkniętego zmianami i ze zmian niezadowolonego. Tak się składa, że ja jestem naprawdę zwykłym "robolem" i nie sprawują żadnej funkcji. Należę więc do rzeszy 90% pracowników skarbówki proszę zatem o nie wyrażanie się do mnie per "wy" bo nie wiem czy owo "wy" to ja odpowiedzialna za zmiany, czy "wy" w kontekście "wy" towarzyszko. Nie jestem dla Ciebie ani towarzyszką - tych poszukaj sobie wśród kol... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 2 2

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 2 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 2

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 107 7

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 79 9

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 2 6

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)