środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Indeksy do wzięcia!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2008, 22:51

Informatyka, matematyka, socjologia, historia, stosunki międzynarodowe, rolnictwo, zarządzanie. Na tych kierunkach są jeszcze setki wolnych miejsc.

Wczoraj dodatkową rekrutację rozpoczął Lubelski Uniwersytet Przyrodniczy. I to od razu ze specjalną promocją. - Kandydaci, którzy nie dostali się na I rok studiów dziennych na naszej uczelni, mogą starać się o przyjęcie na pozostałe wolne miejsca bez żadnych dodatkowych opłat - mówi Elżbieta Binienda z Działu Organizacji Studiów UP. To oznacza nawet 100 zł oszczędności.
Po kilkadziesiąt wolnych miejsc jest na rolnictwie, technice rolniczej i leśnej, zootechnice oraz edukacji techniczno-informatycznej.
Propozycja uniwersytetu zainteresowała Marcina Szukałę z Łęcznej. Wcześniej złożył dokumenty na weterynarię, ale nie dostał się. - Może więc pójść na zootechnikę? - zastanawia się Marcin.
KUL i UMCS też mają jeszcze sporo indeksów do rozdania. - Uruchomiliśmy dodatkowy nabór - tłumaczy dr Wiesław Grzegorczyk z komisji rekrutacyjnej na UMCS. Obowiązują w niej takie zasady, jak w pierwszym naborze. Najpierw kandydaci muszą zarejestrować się w internetowym systemie.
UMCS prowadzi zapisy m.in. na filologię ukraińską, matematykę, filozofię, a także studia w filiach: filologię polską i slawistykę w Białej Podlaskiej czy historię w Radomiu i Białej Podlaskiej. - Na tę ostatnią już zgłosiła się Weronika Barczyńska z Radzynia Podlaskiego. - Chciałam studiować historię w Lublinie, ale mi nie poszło - przyznaje. - Skoro jest możliwość studiowania w Białej, to z niej skorzystam.
KUL może przyjąć jeszcze chętnych na informatykę, matematykę, ochronę środowiska czy filologię klasyczną. Można też zgłaszać się na ekonomię w filiach w Stalowej Woli i Tomaszowie Lubelskim, socjologię w Stalowej Woli czy stosunki międzynarodowe w Tomaszowie Lubelskim, a więc specjalności zazwyczaj oblegane przez kandydatów.
- My też mamy jeszcze wolne miejsca na ciekawych kierunkach. M.in. na inżynierii materiałowej, mechanice i budowie maszyn czy matematyce - wylicza Iwona Czajkowska-Deneka z Politechniki Lubelskiej. - Warto się zastanowić, bo to świetna okazja na indeks na darmowych studiach dziennych.

Prywatne też kuszą

Na studia płatne ciągle przyjmują uczelnie prywatne z całego regionu. Żeby przyciągnąć kandydatów, prześcigają się w bonusach. Np. lubelska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji ma promocję na wpisowe, które normalnie wynosi 400 zł. Ale każda osoba, która do czwartku wpłaci co najmniej 50 zł na konto Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, zapłaci tylko 100 zł wpisowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
iza
wtwe
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

iza
iza (12 sierpnia 2008 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie każda osoba, która wpłaci 50 zł na hospicjum, bo jak się okazuje - promocja dotyczy tylko kandydatów na studia I - go stopnia.
Rozwiń
wtwe
wtwe (12 sierpnia 2008 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
INFORMATYKA na KUL ha ha ha ha ..................
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!