środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Indiana Jones z Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2008, 20:31

Instytut Oceanologii PAN w Sopocie, poznański fizyk prof. Wojciech Nawrocik, a także lubelski archeolog prof. Andrzej Kokowski - to najlepsi popularyzatorzy nauki w Polsce według PAP i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W organizowanym od czterech lat plebiscycie o tytuł najlepszych popularyzatorów nauki ubiegają się naukowcy oraz instytucje badawcze i nienaukowe. Wczoraj poznaliśmy kolejnych laureatów.

- Jestem oszołomiony, że doceniono akurat moją pracę - mówi prof. Andrzej Kokowski z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie. - Niechętnie wiedzę siebie w roli Indiany Jonesa, a tak często postrzega się to, co robią archeolodzy. Dla mnie to ciężka praca, choć pełna ciekawych przeżyć.

Zdaniem Kokowskiego archeologię łatwo promować. - Bo nie ma sezonu, żebyśmy nie odkryli czegoś sensacyjnego, co przebije się do mediów.

- Działalność naukowa i popularyzatorska prof. Kokowskiego przenika się, ponieważ poszczególne projekty badawcze naukowiec prezentuje w postaci wystawy tematycznej, zawsze udokumentowanej efektownie wydanym i zredagowanym popularnie katalogiem - podkreśla prof. Henryk Gmiterek, dziekan Wydziału Humanistycznego UMSC, który rekomendował kandydaturę Kokowskiego do plebiscytu.

W dorobku archeologa są setki artykułów publicystycznych poświęconych archeologii, kilkadziesiąt wywiadów, 2 archeologiczne wystawy międzynarodowe, 7 wystaw krajowych oraz 6 filmów dokumentalnych. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
archeo_mann
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

archeo_mann
archeo_mann (11 grudnia 2008 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratulacje dla Jonasza od byłego studenta. Pamiętam początki Pana Profesora na UMCS...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!