niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Inkubator Przedsiębiorczości powstaje w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2014, 08:15
Autor: (kp)

W przyszłym roku w Lublinie ruszy Inkubator Przedsiębiorczości, który buduje Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny. Inwestycja jest realizowana dzięki dotacji z RPO Województwa Lubelskiego.

- Działalność inkubatora ma na celu poprawę konkurencyjności oraz innowacyjności Lubelszczyzny poprzez wspieranie tworzenia i rozwoju przedsiębiorstw opartych na wiedzy, innowacjach i nowych technologiach - mówi Piotr Kowalewski, dyrektor działu rozwoju przedsiębiorczości w Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny.

- Inkubator jest przede wszystkim szansą dla nowo powstałych przedsiębiorstw o dużym potencjale wzrostu, tworzących nowe miejsca pracy i istotnych z punktu widzenia rozwoju gospodarczego regionu. Inkubator oferuje powierzchnię biurową również dla przedsiębiorstw istniejących, które charakteryzują się innowacyjnością lub planują wdrożenie innowacji.

Inkubator będzie wspierał rozwój przedsiębiorstw w takich branżach, jak energetyka odnawialna, poprawa efektywności energetycznej, ekobudownictwo oraz ICT. Przy tym wsparciu do 2020 r. ma powstać co najmniej 30 nowych przedsiębiorstw. m.in. w branży efektywności energetycznej, ekobudownictwa i ICT.
  Edytuj ten wpis
Rafał
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rafał
Rafał (26 sierpnia 2014 o 10:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na terenie Lublina od niedawna funkcjonuje Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych, także coraz więcej Inkubatorów Przedsiębiorczości się pojawia. Mam nadzieję, że wpłynie to na rozwój biznesu na Lubelszczyźnie i ludzie przestaną stąd uciekać do Warszawy...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!