czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Pierwszym punktem wizyty rządowej było złożenie hołdu  więźniom byłego obozu koncentracyjnego na Maj
Pierwszym punktem wizyty rządowej było złożenie hołdu więźniom byłego obozu koncentracyjnego na Maj

Z czym premier i jego współpracownicy przyjechali do Lublina? Z nadzieją na uruchomienie produkcji silników Volkswagena w Daewoo oraz nominacją dla Andrzeja Sidora na pełniącego obowiązki prokuratora okręgowego w Lublinie. Innych konkretów nie było.

Najbardziej rzeczowy z rządowej delegacji był podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Leśny, który odwiedził Daewoo Motor Polska. - Szansą na inwestycje w upadłych zakładach Daewoo jest program offsetowy związany z zakupem wielozadaniowego samolotu szkolno-bojowego oraz innego sprzętu dla polskiej armii. Fabryka już znajduje się na liście potencjalnych beneficjentów tego programu.
Poinformował także, że nadal trwają poszukiwania inwestora dla upadłego zakładu. Obecnie najbardziej zaawansowane rozmowy prowadzone są z grupą spółek, która zaopatruje Volkswagena w silniki. - Firma myśli o uruchomieniu w Lublinie odlewni bloków silnikowych - twierdzi M. Leśny.
Burzę wywołała wczoraj sprawa dopłat bezpośrednich dla rolników z państw ubiegających się o przyjęcie do Unii Europejskiej. - Nic nie słyszałem o tym, by kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder zaproponował zawieszenie negocjacji w sprawie tych dopłat. Dziś spotkam się z nim we Wrocławiu i poproszę o wyjaśnienie tej kwestii - zapowiedział premier Leszek Miller.
Szef rządu pytany o kontrakt regionalny dla Lubelszczyzny winę za ustalenie jego wysokości zwalił na były rząd Jerzego Buzka.
Dziennikarze chcieli się dowiedzieć, jaką decyzję podejmie minister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Janik w sprawie komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie inspektora Zbigniewa Głowackiego. - Dziś otrzymam pełny raport po kontroli. Wówczas podejmę decyzję. - Czy dymisja jest rozważana? - naciskali dziennikarze. - Nie mam w tej sprawie nic więcej do dodania - uciął krótko minister.
Bardziej konkretna była minister sprawiedliwości Barbara Piwnik. Pani minister powierzyła wczoraj Andrzejowi Sidorowi pełnienie obowiązków prokuratora okręgowego w Lublinie. Nie chciała jednak ujawnić, czy podjęła jakiekolwiek kroki w sprawie prokuratora krajowego Włodzimierza Blajerskiego (chodzi o zarzuty, jakie przed kilkoma tygodniami postawiła prokuratorowi "Polityka” - przyp. red). - Nadal czekam na fakty i dowody w jego sprawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!