sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Instruktorzy w najdroższym hotelu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2008, 10:39
Autor: Rafał Panas

Bałagan w przetargach i umowach oraz setki tysięcy nieprawidłowo wydanych pieniędzy - to wyniki kontroli w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

Kontrolerzy marszałka województwa prześwietlali Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny, na którym szkoliło się 27 instruktorów teatralnych. Znaleźli nieprawidłowości niemal w każdym szczególe przedsięwzięcia. Wczoraj czytaliśmy protokół pokontrolny.

WOK nie zorganizował przetargu na wybór pracowników administracyjnych i koordynatora projektu. Osoby pracujące przy projekcie jednocześnie brały pieniądze za pracę w WOK. Wybrano droższy hotel, a jedzenie serwowała restauracja, która nie spełniała wymogów. Najpierw zorganizowano przetargi, a dopiero później podpisano umowę na ich przygotowanie. To tylko część wpadek.

- Złożyłam wyjaśnienia i czekam na zalecenia pokontrolne - mówi Janina Biegalska, szefowa Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. - Nie uczestniczyłam w przygotowaniu IKK. Realizację kursu nadzorował Wojewódzki Urząd Pracy i po majowej kontroli nie miał zastrzeżeń. Cała dokumentacja jest teraz u prokuratorów, czekamy na ich opinię: złamano prawo, czy nie.

Kontrola obciążyła przede wszystkim poprzednika Biegalskiej - Józefa Obroślaka oraz koordynatora projektu.

Projekt, obliczony na 800 tys. złotych, był dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Unia może cofnąć większą część własnego wkładu.
- Jesteśmy zainteresowani spokojnym i pełnym wyjaśnieniem sprawy - mówi dyrektor Biegalska. I zapewnia: Wykonam zalecenia pokontrolne.

Ale to nie wszystkie nieprawidłowości. Podczas organizacji 80 Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym WOK zapłacił za 1650 noclegów, śniadań, obiadów i kolacji. Według kontrolerów uzasadnienie w dokumentach miało tylko 905. - Przedstawiliśmy już marszałkowi do zbadania wszystkie listy obecności - zapewnia Biegalska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
instruktor
abc
bigota
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

instruktor
instruktor (14 stycznia 2008 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może autor artykułu o IKK - niejaki Pan NIJAKI PISMAK, sprawdzi informacje o niby "najdroższym hotelu", a dopiero później weźmie się do fachowej ROBOTY! Nie zaśmiecać i tak już zaśmieconych gazet! ŚMIETNIK!
Rozwiń
abc
abc (14 stycznia 2008 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dyrektor Obroślak twierdził, że ludzie kultury nie potrafią robić przekrętów. Proszę sprawdzić jego wcześniejszą działalność na niwie kockiej kultury.
Rozwiń
bigota
bigota (13 stycznia 2008 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biegalska pracuje w WOK/WDK/29 lat ,a to nie znaczy,że o wszystkim wiedziala.Własnie p. Obroslak nie tolerowal jej jako dyr. merytorycznego,otaczajac sie "wiernym "dworem!Skutecznie odseperowywal ją od wszystkich spraw! Uklad ,ktory przy pomocy owczesnego marszalka woj./PSL/ tworzyl p.Obroslak przez 5 lat,zaowocowal dla niej "spadkiem",ktory usiluje z kulturą i spokojem rozwiklać.Niestety ,wtedy gdy i prasa byla o tym ukladzie informowana,nikt nie pisal o tym!Teraz wszyscy są odważni i nie widzac co się robi,ujajadaja jak mogą.Dobrze byloby,zeby partyjni mocodawcy nie probowali ukrecic glowy tej akcji i niue wywierali nacisku na Biegalską!!!!
Rozwiń
k
k (11 stycznia 2008 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo prosimy urzędników odpowiedzialnych za KULTURĘ w naszym mieście , zróbcie w końcu porządek ze złodziejami w placówkach kultury , zajmijcie sie yeż Teatrem Muzycznym , gdzie nowy dyrektor KUTARSKI , podobno ekonomista , nie wie co robić z pieniędzmi , a mając złych doradców (czytaj Rekas i Janczaki) , prekręci Teatr finansowo , i sam podzieli los swych poprzedników , a to wszystko z naszych podatków !
Rozwiń
elwira
elwira (11 stycznia 2008 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego został zmieniony tytuł artykułu? Po to, żeby wykasować komentarze? Dlaczego wszyscy starają się wybielić i zmarginalizować rolę Biegalskiej? Od kilku już lat (a więc za rządów Obroślaka) pełniła funkcję dyrektora merytorycznego w tej placówce. Musiała być świadoma zaistniałych sytuacji. Od stycznia 2007 roku (po odejściu Obroślaka) została po. dyrektora. Co do festiwalu w Kazimierzu od lat odpowiada za niego... Biegalska i od lat kontrole wykazują nieprawidłowości.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!