czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Instytut Fizyki UMCS: Nie ma promieniowania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2008, 15:13

- W związku z docierającymi do nas pytaniami o promieniowanie w okolicy Lublina informujemy, że stale prowadzimy badania skażenia

promieniotwórczego powietrza na dziesiątym piętrze budynku Instytutu Fizyki UMCS - mówi Wojciech Grudziński, zastępca dyrektora Instytutu Fizyki UMCS. - Nie wykryliśmy skażenia. W ostatnim czasie nie zarejestrowano również podwyższonego stanu promieniowania.

Dyrektor dodaje, że stan skażenia w powietrzu można śledzić dzięki zainstalowanemu w tym roku monitorowi radioaktywności. - Jest to urządzenie, które w sposób automatyczny, co godzinę rejestruje poziom promieniowania. Wszystkie dane, zarówno aktualne, jak i archiwalne dostępne są w Internecie pod adresem fizyka.umcs.lublin.pl. (STEP)

Radioaktywna chmura nad Lubelszczyzną?

Informacja o radioaktywnej chmurze krążącej nad Lubelszczyzną postawiła wczoraj na nogi służby wojewody oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

-- Mamy komunikat Państwowej Agencji Atomistyki, która nie odnotowała podwyższonego promieniowania na terenie kraju -- mówi Małgorzata Tatara, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego. -- Wszystko jest w normie.

Radioaktywność w powietrzu w Lublinie (Instytut Fizyki UMCS

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego: Promieniowanie

Służby wojewody lubelskiego skontaktowały się też z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

- Rozmawiałam z rzecznikiem prasowym - dodaje Tatara. - Przekazał mi, że urzędnicy ministerstwa kontaktowali się z Ukrainą. Nie było tam żadnego wybuchu, żadnej awarii.
(STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
now ssisar
mmp
ania
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

now ssisar
now ssisar (5 kwietnia 2011 o 04:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma promieniowania gamma Jodu i cezu a TYLKO te mierzycie, podczas gdy TYSIĄCE TON czyli setki kontenerów po 28 ton każdy pełne Plutonu , Uranu, MOX wściekle emitujących promieniowanie ALFA powodujące białaczki, raki i wszystkie inne choroby popromienne.
Dlaczego o nich milczycie skoro najbardziej ZABÓJCZE?
Dlaczego na zakup detektora ALFA konieczzne jest pozwolenie na piśmie rzadu USA ??? a na ten gówniany detektor GAMMA jaki macie może mieć każdy???
Rozwiń
mmp
mmp (4 czerwca 2008 o 23:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To klasyczne posunięcie w celu
odwrócenia uwagi, otóż w pobliżu
Czarnobyla, znajduje się tzw. Oko Moskwy!!!
Rozwiń
ania
ania (4 czerwca 2008 o 22:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe w takim razie czemu informacje odnośnie promieniowania pojawiły sie zaraz po tym jak kolumna transportu balistycznego pilotowana przez kilka radiowozów pokonała odcinek w okolicach łęcznej, zastanawiajacy jest także fakt, iz miało to miejsce w nocy i zostało wyłączone oswietlenie np. w Milejowie po co..?bo chyba nie tak bez powodu..dlaczego kirowcy z kolumny nie znali nawet docelowego miejsca swojej podróży..?zastanówmy się wobec tego czy rzeczywiście to tylko plotki,które dementuja media by uspokoic społeczeństwo, bo chyba zbyt wiele tu niedopowiedzeń, niejasności prawda..
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!