Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2018 r.
20:13

Trwa przebudowa deptaka w Lublinie. Do kiedy potrwa? [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora drs
0 19 A A

Ledwie zelżał mróz, a już na deptak Krakowskiego Przedmieścia wrócili robotnicy usuwający stąd starą nawierzchnię z betonowych płyt i kostek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym miejscu ułożona ma być nowa nawierzchnia z granitu. Na taką wymianę jest już niewiele czasu: dwa miesiące i jeden tydzień. Cała przebudowa, zgodnie z umową między miastem a wykonawcą prac, powinna się zakończyć do 15 maja.

Na miejscu hałasuje już młot pneumatyczny rozbijający podbudowę starej nawierzchni w miejscach, gdzie była mocniejsza, by móc wytrzymać także nacisk samochodów. Równocześnie prowadzone są prace przy instalacji mającej zapewnić zasilanie nowym latarniom, które mają stać po prawej stronie (patrząc w kierunku Starego Miasta). Lampy będą ledowe, identyczne jak te z parkowej części pl. Litewskiego, tyle że montowane po dwie na jednym słupie.

Teraz prace trwają na środku szerokości deptaka (prawie na środku, bo nieco bliżej jednej strony) między ul. Kapucyńską a Wróblewskiego. W kolejnym etapie robotnicy powinni się przenieść w rejon Bramy Krakowskiej.

Przebudowa deptaka, włącznie z wymianą drzewek i zwężeniem jezdni przed Bramą Krakowską, będzie kosztować blisko 13 mln zł.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KONIEC z BIZANCJUM w LUBLINIE# / 9 marca 2018 o 21:51
Przebudowa dobrego deptaka za 13 mln PLN Symbolem KOńca rozrzutnego Prezydenta z LUblina. Jaśnie Pan ze Swidnika lubi wydawć pieniądze z kredytu na koszt gminy i podatnika! A gdzie miliony za niewybudowanie hotelu przez Plazę, gdzie pieniadze na przebudowe skrzyzowania od nwestora, za zmiany planow Górek kosztem środowiska i zdrowia mieszkancow, etc. Ile rocznie kosztuje utrzymanie stadionu dla .... ligowego zespolu pilkarskiego lub raz w roku koncertu Italo Disco?
Avatar
qwerty / 9 marca 2018 o 11:48
dusigrosz napisał:
zul napisał:
A cebulakom wszystkoprzeszkadza. Boicie się że będzie ładnie i elegancko?
Nie wszystko co jest nowe, nowoczesne musi się podobać każdemu. Starówk powinna wyglądać jak starówka. Teraz będzie to pasowało jak kwiatek do kożucha. Drogo i tandetnie- ale najważniejsze ,że ktoś zarobi- no nie??.
 To prawda o gustach się nie dyskutuje ale deptak to nie starówka, to raz, dwa to na pewno nie będzie wyglądał tandetnie. tandetnie wygląda teraz, przed przebudową a trzy to są mendy którym się nic nie podoba, wszystko jest źle i na wszystko szkoda pieniędzy. Obwodnica - źle, nowe ulice - źle, nowy most - źle, ekologiczna elektrownia, spalarnia zwłok, nowy stadion, aqua lublin, nowe domy, remony Placu litewskiego i wiele innych inwestycji - źle. Najlepiej nie robić nic, niech Lublin będzie prowincjonalnym, zapyziałym, śmierdzącym kresami grajdołem. Będzie swojsko i wsamraśnie ale tylko dla cebulaków, bo większość mieszkańców chce aby ich miasto się rozwiało i piękniało.
 To prawda o gustach się nie dyskutuje ale deptak to nie starówka, to raz, dwa to na pewno nie będzie wyglądał tandetnie. tandetnie wygląda teraz, przed przebudową a trzy to są mendy którym się nic nie podoba, wszystko jest źle i na wszystko szkoda pieniędzy. Obwodnica - źle, nowe ulice - źle, nowy most - źle, ekologiczna elektrownia, spalarnia zwłok, nowy stadion, aqua lublin, nowe domy, remony Placu litewskiego i wiele innych inwestycji - źle. Najlepiej nie robić nic, niech Lublin będzie prowincjonalnym, zapyziałym, śmierdzą... rozwiń
Avatar
dusigrosz / 7 marca 2018 o 15:51
zul napisał:
A cebulakom wszystkoprzeszkadza. Boicie się że będzie ładnie i elegancko?
 Nie wszystko co jest nowe, nowoczesne musi się podobać każdemu. Starówk powinna wyglądać jak starówka. Teraz będzie to pasowało jak kwiatek do kożucha. Drogo i tandetnie- ale najważniejsze ,że ktoś zarobi- no nie??.
Avatar
Sn / 7 marca 2018 o 14:06
Wymarłe centrum staje się muzeum.Ktos trafnie to określił mianem patelni pewnego zakompleksionego pana z prowincji.
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 10:03
Od czasu likwidacji ruchu kołowego na deptaku, brakuje mi tam samochodów. Czy nie można wrócić do tego? Tyle miejsca pod parkingi się marnuje.
Avatar
zul / 7 marca 2018 o 09:24
A cebulakom wszystkoprzeszkadza. Boicie się że będzie ładnie i elegancko?
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 08:31
Prosze szybciej bo nie mam jak dojść na kebab do super zwieracza
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 07:46
15 maja !!!! Data nieprzekraczalana ! Trzeba bylo zaczac na jesieni a nie wszysstko pod wybory robić...
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 07:14
A po co to? Nikt tam nie chodzi... Nic się nie dzieje...Trupiarnia.
Avatar
Sorosowe pacholki / 7 marca 2018 o 00:07
kilka uwag o samorządach, długach i demokracji ***s://***youtube.com/watch?v=nkextb65vns
Avatar
KONIEC z BIZANCJUM w LUBLINIE# / 9 marca 2018 o 21:51
Przebudowa dobrego deptaka za 13 mln PLN Symbolem KOńca rozrzutnego Prezydenta z LUblina. Jaśnie Pan ze Swidnika lubi wydawć pieniądze z kredytu na koszt gminy i podatnika! A gdzie miliony za niewybudowanie hotelu przez Plazę, gdzie pieniadze na przebudowe skrzyzowania od nwestora, za zmiany planow Górek kosztem środowiska i zdrowia mieszkancow, etc. Ile rocznie kosztuje utrzymanie stadionu dla .... ligowego zespolu pilkarskiego lub raz w roku koncertu Italo Disco?
Avatar
qwerty / 9 marca 2018 o 11:48
dusigrosz napisał:
zul napisał:
A cebulakom wszystkoprzeszkadza. Boicie się że będzie ładnie i elegancko?
Nie wszystko co jest nowe, nowoczesne musi się podobać każdemu. Starówk powinna wyglądać jak starówka. Teraz będzie to pasowało jak kwiatek do kożucha. Drogo i tandetnie- ale najważniejsze ,że ktoś zarobi- no nie??.
 To prawda o gustach się nie dyskutuje ale deptak to nie starówka, to raz, dwa to na pewno nie będzie wyglądał tandetnie. tandetnie wygląda teraz, przed przebudową a trzy to są mendy którym się nic nie podoba, wszystko jest źle i na wszystko szkoda pieniędzy. Obwodnica - źle, nowe ulice - źle, nowy most - źle, ekologiczna elektrownia, spalarnia zwłok, nowy stadion, aqua lublin, nowe domy, remony Placu litewskiego i wiele innych inwestycji - źle. Najlepiej nie robić nic, niech Lublin będzie prowincjonalnym, zapyziałym, śmierdzącym kresami grajdołem. Będzie swojsko i wsamraśnie ale tylko dla cebulaków, bo większość mieszkańców chce aby ich miasto się rozwiało i piękniało.
 To prawda o gustach się nie dyskutuje ale deptak to nie starówka, to raz, dwa to na pewno nie będzie wyglądał tandetnie. tandetnie wygląda teraz, przed przebudową a trzy to są mendy którym się nic nie podoba, wszystko jest źle i na wszystko szkoda pieniędzy. Obwodnica - źle, nowe ulice - źle, nowy most - źle, ekologiczna elektrownia, spalarnia zwłok, nowy stadion, aqua lublin, nowe domy, remony Placu litewskiego i wiele innych inwestycji - źle. Najlepiej nie robić nic, niech Lublin będzie prowincjonalnym, zapyziałym, śmierdzą... rozwiń
Avatar
dusigrosz / 7 marca 2018 o 15:51
zul napisał:
A cebulakom wszystkoprzeszkadza. Boicie się że będzie ładnie i elegancko?
 Nie wszystko co jest nowe, nowoczesne musi się podobać każdemu. Starówk powinna wyglądać jak starówka. Teraz będzie to pasowało jak kwiatek do kożucha. Drogo i tandetnie- ale najważniejsze ,że ktoś zarobi- no nie??.
Avatar
Sn / 7 marca 2018 o 14:06
Wymarłe centrum staje się muzeum.Ktos trafnie to określił mianem patelni pewnego zakompleksionego pana z prowincji.
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 10:03
Od czasu likwidacji ruchu kołowego na deptaku, brakuje mi tam samochodów. Czy nie można wrócić do tego? Tyle miejsca pod parkingi się marnuje.
Avatar
zul / 7 marca 2018 o 09:24
A cebulakom wszystkoprzeszkadza. Boicie się że będzie ładnie i elegancko?
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 08:31
Prosze szybciej bo nie mam jak dojść na kebab do super zwieracza
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 07:46
15 maja !!!! Data nieprzekraczalana ! Trzeba bylo zaczac na jesieni a nie wszysstko pod wybory robić...
Avatar
Gość / 7 marca 2018 o 07:14
A po co to? Nikt tam nie chodzi... Nic się nie dzieje...Trupiarnia.
Avatar
Sorosowe pacholki / 7 marca 2018 o 00:07
kilka uwag o samorządach, długach i demokracji ***s://***youtube.com/watch?v=nkextb65vns
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 2 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 4 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 1

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

Niwa pogrążyła LZS Dobryń, wyniki ostatniej kolejki bialskiej okręgówki

Niwa pogrążyła LZS Dobryń, wyniki ostatniej kolejki bialskiej okręgówki 1 1

Lider Orlęta Łuków przegrały pierwszy mecz w sezonie. Drużynę beniaminka IV ligi pokonał Tytan Wisznice. Po porażce 2:5 ze zdegradowaną już wcześniej Niwą Łomazy do klasy A spadł również LZS Dobryń

Wypadek autokaru w Konstanynowie. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych

Wypadek autokaru w Konstanynowie. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych 3 0

Dwie osoby nie żyją, a 16 zostało rannych w wypadku autokaru wycieczkowego w Konstanynowie na drodze krajowej nr 91

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!