piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Interesy czy łapówki?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2005, 21:49

Spółka Inżynierów SIM, jedna z prężniejszych lubelskich firm, nie zgadza się z oskarżeniami o wyprowadzanie państwowych pieniędzy przeznaczonych na sprzęt dla policji. Szefowie firmy przyznają jednak, że płacili miliony złotych firmie mieszczącej się w rozpadającej się chałupie.

Sprawę korupcji w policji i służbie więziennej ujawniła wczoraj "Gazeta Wyborcza”. Chodzi o kontrakty na sprzęt komputerowy służący do rejestracji rozmów telefonicznych. Komputery, które trafiły do Komendy Głównej Policji i Centralnego Zarządu Służby Więziennej, pochodziły z lubelskiej firmy Spółka Inżynierów SIM. Dziennikarze twierdzą, że nie tylko SIM zarobił na kontrakcie. Dużą część pieniędzy, jakie zapłacili podatnicy, lubelska spółka przekazała maleńkiej firmie z Mazur o tajemniczej nazwie SKDW. Za - jak napisano w umowie -"próbną instalację zestawów”. SKDW zarobiła miliony złotych - na przykład z kontraktu na 2,5 mln zł dostała pół miliona, a z umowy na ponad sześć milionów złotych - dwa i pół miliona. Sęk w tym, że - jak ustalili dziennikarze - zlecenia, jakie miała wykonać spółka z Mazur, były fikcyjne. A sama firma ma siedzibę w rozpadającej się chałupie
tuż przy granicy z Rosją.
Kiedy operacjami finansowymi SKDW zainteresował się olsztyński urzędnik skarbowy, do sprawy włączył się senator SLD Wiesław Pietrzak. Zbeształ skarbówkę za "męczenie” firemki.
Wczoraj szefowie SIM wydali oświadczenie, w którym twierdzą że "Gazeta” napisała tekst nierzetelnie. - Spółka SIM nigdy nie sprzedawała żadnych zestawów dla Zarządu Służby Więziennej - czytamy w oświadczeniu. Prezes SIM nie zaprzecza jednak, że rejestratory jego firmy trafiły do więziennictwa. - Były to jednak umowy z prywatnymi podmiotami, które odsprzedawały rejestratory - mówi Krzysztof Muciek.
- Nie dociekaliśmy, gdzie się znajduje, ani jak wygląda siedziba firmy SKDW. Istotne były referencje firmy i zdolność wykonania zlecenia - dodaje Muciek.
Według prezesa SIM, firma SDKW dostała zlecenie, bo przedstawiła najkorzystniejszą ofertę na wykonanie niezbędnych prac.
Sprawę umów na rejestratory od tygodnia bada Centralne Biuro Śledcze. (gp)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!