czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Internetowy podpis przewodniczącego

Dodano: 17 listopada 2003, 17:10

Zastąpienie papierowych druków elektronicznym obiegiem dokumentów planuje lubelska Rada Miasta. Pierwszym krokiem jest wyposażenie przewodniczącego w podpis elektroniczny.

– Nowy, elektroniczny system usprawni prace przewodniczącego – zapewnia Rafał Dziekanowski, zastępca dyrektora biura Rady Miasta. – A internautom do pewność, że treść uchwał publikowana na stronach internetowych jest zgodna z tym co przyjęli radni.
W przyszłości kopie z Internetu będzie można przedstawiać np. w sądzie bez konieczności potwierdzania zgodności treści uchwały z oryginałem przez biuro rady.
Koszt zakupu systemu umożliwiającego podpis elektroniczny na sięgnąć 700 zł. – System jest bardzo prosty w obsłudze i gwarantuje pełne bezpieczeństwo – mówi Jacek Szymona, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Sprawa Obywatelskich. – Liczymy, że przed końcem roku przewodniczący będzie już z niego korzystał.
Podpis elektroniczny to pierwszy krok w zmianie sposobu obiegu dokumentów w Radzie Miasta. – Chcemy, aby w przyszłości cały system pracy radnych był oparty na systemie elektronicznym – dodaje Szymona.
Teraz na każdą sesję biuro rady przygotowuje tysiące stron dokumentów. – W sumie 80 kompletów dokumentów z projektami uchwał – wyjaśnia Dziekanowski. – Gdy radni zajmowali się zmianą planów zagospodarowania przestrzennego, plik dokumentów dla każdej osoby miał 70 cm wysokości.
W ciągu trzech laty ma się to zmienić. Radni wszystkie materiały na sesje uzyskiwaliby drogą elektroniczną. – To cały czas pomysł, ale przygotowujemy się do jego realizacji – twierdzi Szymona.

Radny z komputerem

Aby radni uzyskiwali wszystkie materiały drogą elektronioczną, należy wyposażyć ich w przenośne komputery. Zakup notebooków dla 31 radnych to wydatek grubo ponad 100 tys. zł. – Inwestycja jest rzeczywiście kosztowna, ale nakłady powinny się zwrócić w ciągu dwóch lat – szacuje Jacek Szymona.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24