sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Internetowy podpis przewodniczącego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 listopada 2003, 17:10

Zastąpienie papierowych druków elektronicznym obiegiem dokumentów planuje lubelska Rada Miasta. Pierwszym krokiem jest wyposażenie przewodniczącego w podpis elektroniczny.

– Nowy, elektroniczny system usprawni prace przewodniczącego – zapewnia Rafał Dziekanowski, zastępca dyrektora biura Rady Miasta. – A internautom do pewność, że treść uchwał publikowana na stronach internetowych jest zgodna z tym co przyjęli radni.
W przyszłości kopie z Internetu będzie można przedstawiać np. w sądzie bez konieczności potwierdzania zgodności treści uchwały z oryginałem przez biuro rady.
Koszt zakupu systemu umożliwiającego podpis elektroniczny na sięgnąć 700 zł. – System jest bardzo prosty w obsłudze i gwarantuje pełne bezpieczeństwo – mówi Jacek Szymona, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Sprawa Obywatelskich. – Liczymy, że przed końcem roku przewodniczący będzie już z niego korzystał.
Podpis elektroniczny to pierwszy krok w zmianie sposobu obiegu dokumentów w Radzie Miasta. – Chcemy, aby w przyszłości cały system pracy radnych był oparty na systemie elektronicznym – dodaje Szymona.
Teraz na każdą sesję biuro rady przygotowuje tysiące stron dokumentów. – W sumie 80 kompletów dokumentów z projektami uchwał – wyjaśnia Dziekanowski. – Gdy radni zajmowali się zmianą planów zagospodarowania przestrzennego, plik dokumentów dla każdej osoby miał 70 cm wysokości.
W ciągu trzech laty ma się to zmienić. Radni wszystkie materiały na sesje uzyskiwaliby drogą elektroniczną. – To cały czas pomysł, ale przygotowujemy się do jego realizacji – twierdzi Szymona.

Radny z komputerem

Aby radni uzyskiwali wszystkie materiały drogą elektronioczną, należy wyposażyć ich w przenośne komputery. Zakup notebooków dla 31 radnych to wydatek grubo ponad 100 tys. zł. – Inwestycja jest rzeczywiście kosztowna, ale nakłady powinny się zwrócić w ciągu dwóch lat – szacuje Jacek Szymona.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!