Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2016 r.
13:29

Inwestycje drogowe w Lublinie. Szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Utrudnienia na głównej trasie mają się pojawić już latem i będą dość poważne
Utrudnienia na głównej trasie mają się pojawić już latem i będą dość poważne

Z dużymi utrudnieniami w ruchu na Drodze Męczenników Majdanka będzie się wiązać budowa dwóch sygnalizacji świetlnych i przedłużenia ul. Garbarskiej. Prace mogą się zacząć w drugiej połowie lipca, a miasto wczoraj wybrało ich wykonawcę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Inwestycja ma pochłonąć 6,3 miliona zł i polegać na przedłużeniu ul. Garbarskiej do Drogi Męczenników Majdanka oraz przebudowie powstałego w ten sposób skrzyżowania i zamontowaniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Drugie światła w ramach tego samego zlecenia mają powstać na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka ze Startową.

Utrudnienia na głównej trasie mają się pojawić już latem i będą dość poważne. Jezdnia może być zwężona aż o połowę. Wszystko przez to, że w powstającej przecznicy trzeba zbudować kanalizację burzową, która ma łączyć się z kanałem biegnącym pod Drogą Męczenników Majdanka i to pod samym środkiem jezdni.

Miasto zapewnia, że będzie naciskało na wykonawcę robót, by pracował jak najszybciej. Zgodnie z umową roboty mogłyby trwać nawet do września przyszłego roku. – Ale plan jest taki, żeby inwestycja zakończyła się jeszcze w tym roku – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Możliwe jest też, że drogi zostaną przygotowane przed sylwestrem, ale ostatnia warstwa asfaltu zostanie ułożona wiosną. Wszystko zależy od tempa prac.

To dlatego miasto planuje jak najszybciej podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu, czyli Komunalnym Przedsiębiorstwem Robót Drogowych, które złożyło najtańszą ofertę. Wynik przetargu uprawomocni się w pierwszych dniach lipca, wtedy też ma dojść do podpisania umowy, a KPRD dostanie dwa tygodnie na opracowanie harmonogramu prac.

Efektem przebudowy ma być też poszerzenie jezdni Drogi Męczenników Majdanka. Na skrzyżowaniu z ul. Wrońską i Garbarską, jak i wyżej, ze Startową, kierowcy będą mieć po dwa pasy ruchu do jazdy na wprost, z czego jeden ma służyć też do skrętu w prawo. Obok będzie pas do skrętu w lewo. Taki podział pasów obowiązywać ma dla obu kierunków jazdy.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jjj / 23 czerwca 2016 o 13:54
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech ktos usunie ze stołka tego prezydenta, bo to już jest przesada. Mało Ci przekrętów z Orionem ?
sam sie usun, do doniecka najlepiej.
Avatar
bill / 23 czerwca 2016 o 09:38
Krto nazywa kolejną inwestycję- utrudnienia???? Bez komentarza
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 22:22
Co 5 m sygnalizacja, przyjdzie ocipieć !!!
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 22:20
Projektowanie sygnalizacji na lokalnej drodze to już ...to już kretyństwo, bo tylko tak można nazwać taki pomysł i wyrzucanie pieniędzy w błoto
Avatar
eSKa / 22 czerwca 2016 o 22:15
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co ze skrzyżowaniem męczenników majdanka z bohaterów ORMO??:)
najpierw wypisz tu tych "bohaterów".
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 22:14
Ludzie trzeba powstrzymać tego łysego szarlatana z Ratusza!!! Rozmontowanie ruchu na Mecz Majdanka odczuwalne bedzie nawet na Czechowie a rondo na klinie zatrzyma sie.
Avatar
adam / 22 czerwca 2016 o 17:19
A kolega to "sierota" po mnionym ustroju?że "operuje" jeszcze starymi nazwami ulic?.Dla towarzysza informacji nie ma już ulicy Bohaterów Ormo ,tylko jest ulica Grabskiego.I jeszcze jedna informacja na skrzyżowaniu ulic Grabskiego z Męczenników Majdanka i Sulisławicka,sygnalizacja świetlna jest już od wielu wielu lat.
Avatar
Podpis / 22 czerwca 2016 o 16:48
Przesiadz sie do autobusu to bedziesz jezdzil/-a buspasem
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 15:29
A co ze światłami na skrzyżowaniu Tymiankowej i JPII ???, oraz udostępnienie tzw. bus pasów dla wszystkich w godzinach porannego szczytu !!! To naprawdę zakrawa na kpiny aby słuzyły one tylko jednostkom i kombinatorom..
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 15:07
Niech ktos usunie ze stołka tego prezydenta, bo to już jest przesada. Mało Ci przekrętów z Orionem ?
Avatar
jjj / 23 czerwca 2016 o 13:54
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech ktos usunie ze stołka tego prezydenta, bo to już jest przesada. Mało Ci przekrętów z Orionem ?
sam sie usun, do doniecka najlepiej.
Avatar
bill / 23 czerwca 2016 o 09:38
Krto nazywa kolejną inwestycję- utrudnienia???? Bez komentarza
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 22:22
Co 5 m sygnalizacja, przyjdzie ocipieć !!!
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 22:20
Projektowanie sygnalizacji na lokalnej drodze to już ...to już kretyństwo, bo tylko tak można nazwać taki pomysł i wyrzucanie pieniędzy w błoto
Avatar
eSKa / 22 czerwca 2016 o 22:15
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co ze skrzyżowaniem męczenników majdanka z bohaterów ORMO??:)
najpierw wypisz tu tych "bohaterów".
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 22:14
Ludzie trzeba powstrzymać tego łysego szarlatana z Ratusza!!! Rozmontowanie ruchu na Mecz Majdanka odczuwalne bedzie nawet na Czechowie a rondo na klinie zatrzyma sie.
Avatar
adam / 22 czerwca 2016 o 17:19
A kolega to "sierota" po mnionym ustroju?że "operuje" jeszcze starymi nazwami ulic?.Dla towarzysza informacji nie ma już ulicy Bohaterów Ormo ,tylko jest ulica Grabskiego.I jeszcze jedna informacja na skrzyżowaniu ulic Grabskiego z Męczenników Majdanka i Sulisławicka,sygnalizacja świetlna jest już od wielu wielu lat.
Avatar
Podpis / 22 czerwca 2016 o 16:48
Przesiadz sie do autobusu to bedziesz jezdzil/-a buspasem
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 15:29
A co ze światłami na skrzyżowaniu Tymiankowej i JPII ???, oraz udostępnienie tzw. bus pasów dla wszystkich w godzinach porannego szczytu !!! To naprawdę zakrawa na kpiny aby słuzyły one tylko jednostkom i kombinatorom..
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 15:07
Niech ktos usunie ze stołka tego prezydenta, bo to już jest przesada. Mało Ci przekrętów z Orionem ?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 1

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 9 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 15 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 39 8

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 19 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 27 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 38 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 333 12

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!