niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Inwestycje: Ratusz pokazuje projekty budowy ul. Zelwerowicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2011, 21:58
Autor: Dominik Smaga

Na budowie ul. Zelwerowicza zależy też samemu Ratuszowi, bo w najbliższym czasie chce wystawić <br />
na p
Na budowie ul. Zelwerowicza zależy też samemu Ratuszowi, bo w najbliższym czasie chce wystawić
na p

Magistrat uzupełnił już dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy ul. Zelwerowicza.

Na drogę od Poligonowej do Koncertowej czekają mieszkańcy Czechowa oraz ci, którzy wyjeżdżając z os. Botanik, co rano stoją w korku.

Nowa ulica to jedna z obietnic wyborczych obecnego prezydenta miasta Krzysztofa Żuka. Ul. Zelwerowicza ma pobiec od ul. Poligonowej do ul. Choiny, ale w pierwszym etapie zbudowany ma być odcinek między Poligonową a Koncertową. Dla mieszkańców os. Botanik taka trasa stanowiłaby alternatywę wobec jazdy przez ul. Ducha lub Zbożową.

– Teraz stoi się tu w dużych korkach, zielone światło na wyjeździe z ul. Ducha świeci bardzo krótko, dlatego codziennie tracimy mnóstwo czasu i nerwów – przyznaje pani Anna z ul. Tarasowej.

I choć Ratusz założył, że budowa zacznie się w tym roku, to do tej pory nawet nie został ogłoszony przetarg na wykonanie takich robót. Wszystko przez to, że magistrat nie miał wszystkich niezbędnych uzgodnień z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. A nie miał ich, bo składał do RDOŚ niekompletne dokumenty.

Braki dotyczyły m.in. uwzględnienia poziomu hałasu, który z nowej drogi będzie dochodzić do bloków w rejonie ul. Koncertowej. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska kilkakrotnie wzywała Urząd Miasta do uzupełnienia dokumentacji. Teraz wszystko ma już być w porządku. – Przekazaliśmy już wszystkie dokumenty, o które prosiła RDOŚ – informuje Katarzyna Mieczkowska- Czerniak, rzecznik prezydenta miasta.

Teraz fachowcy mają ocenić, jak nowa droga będzie oddziaływać na środowisko. Do rozstrzygnięcia jest m.in. kwestia ekranów akustycznych. – W tej chwili nie wiemy jeszcze, czy będą potrzebne – przyznaje Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

Wszyscy chętni mieszkańcy mogą już przeglądać projekt nowej ulicy i składać w magistracie dotyczące go wnioski. Czas na zgłaszanie takich uwag upływa w następny poniedziałek, 13 czerwca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!