niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Inżynieria biomedyczna - nowy kierunek studiów na lubelskich uczelniach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2010, 09:26
Autor: (MB)

Rektorzy Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego podpisali wczoraj porozumienie w sprawie utworzenia nowego kierunku studiów: inżynierii biomedycznej. Zajęcia rozpoczną się w październiku.

Studia stacjonarne i niestacjonarne będą prowadzone wspólnie przez Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej i Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego.

Rekrutacja na pierwszy rok studiów będzie przeprowadzona przez Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej.Przewiduje się przeprowadzić nabór 45 studentów na studia stacjonarne oraz 60 osób na studia niestacjonarne.

– Absolwenci nowego kierunku studiów będą posiadać wiedzę z zakresu elektroniki i informatyki medycznej, biomechaniki inżynierskiej, inżynierii biomateriałów – wyjaśnia Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

Będą przygotowani do współpracy z lekarzami medycyny w zakresie integracji, eksploatacji, obsługi i konserwacji aparatury medycznej oraz obsługi systemów diagnostycznych i terapeutycznych; udziału w wytwarzaniu i projektowaniu aparatury medycznej oraz systemów diagnostycznych i terapeutycznych oraz udziału w pracach naukowo-badawczych.

Studia będą przygotowywały do podjęcia pracy w szpitalach, jednostkach klinicznych ambulatoryjnych oraz innych jednostkach organizacyjnych lecznictwa, jednostkach wytwórczych aparatury i urządzeń medycznych oraz obrotu handlowego.

– Za kilka lat na każdej zmianie przy zaawansowanym sprzęcie medycznym, w więc m.in. przy tomografie, rezonansie czy komputerowej aparaturze chirurgicznej na salach operacyjnych, będzie musiał dyżurować inżynier – tłumaczy prof. Ryszard Maciejewski, prorektor ds. nauki lubelskiego UM.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lep
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lep
lep (3 marca 2010 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle w Lublinie 15 lat za późno pomyśleli. więc nic dziwnego że jesteśmy zad.....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!