czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Irańczycy wybrali Lubelskie. Będą tu inwestować

Dodano: 18 sierpnia 2016, 09:44
Autor: TOMA

Fot. Tomasz Maciuszczak
Fot. Tomasz Maciuszczak

Inwestycje o wartości blisko 10 mln zł i 50 nowych miejsc pracy– taki ma być efekt porozumienia, które podpisali wczoraj wojewoda lubelski i spółka Pluco Group. To działania związane z rządowym programem Go Iran.

– Nie chodzi tylko o możliwości inwestycyjne w naszym regionie i zainteresowanie Irańczyków naszymi produktami. Chodzi również o to, że naszym partnerom podoba się Lubelszczyzna, nasz sposób życia oraz przywiązanie do wartości i tradycji, które sobie szczególnie cenią. Stąd chęć inwestowania właśnie tutaj – przekonuje wojewoda Przemysław Czarnek.

– Po wielu miesiącach rozpoznania województwo lubelskie okazało się być najciekawsze jeśli chodzi o rozwój kontaktów handlowych. Dlatego chcemy się skoncentrować na współpracy z tym regionem, który jest bardzo ciekawy nie tylko z powodu dużej produkcji żywności, na którą w Iranie jest duże zapotrzebowanie, ale też ze względu na wymianę studencką i naukową – mówi Hamidreza Ostandmohammadi, prezes spółki Pluco Group, która reprezentuje w Polsce irańskich inwestorów.

Kilka dni temu w Białej Podlaskiej została zarejestrowana pierwsza spółka z irańskim kapitałem. Firma zajmuje się handlem w branżach petrochemicznej i farmaceutycznej. Działalnością w naszym regionie zainteresowanych jest pięć kolejnych firm. Przedstawiciele strony irańskiej szacują, że do końca roku mogą oni zainwestować ok. 10 mln zł i stworzyć ok. 50 nowych miejsc pracy.

Lubelscy przedsiębiorcy też mogą skorzystać. – W tej chwili przygotowujemy ofertę na partię pszenicy, docelowo myślimy o dostarczeniu 300 tys. ton do końca roku – wylicza Arkadiusz Szymoniuk, dyrektor oddziału Agencji Rynku Rolnego w Lublinie. – Kolejnym produktem, którego mamy w nadmiarze, jest mleko w proszku. Rozmawialiśmy też o koncentracie jabłkowym. Niewykluczone są również zakupy owoców i warzyw.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje
Użytkownik niezarejestrowany
Chełmianin N
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 sierpnia 2016 o 01:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Branża farmaceutyczna - czyżby chodziło o Biomed Lublin?
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (19 sierpnia 2016 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
URZĘDNIK PROMUJE!    Pan wojewoda urzędnik rządowy woj. lubelskiego nie wie, że woj. jak Lubelszczyzna nie ma takiego, gdyż województwo, a Lubelszczyzna -nie to samo, a więc przekonaj Panie urzędniku, że jest to samo i napisz do rządu, by nazwę województwa zmienili.                       >>>>>>>>>>>>         Uczeni i poprzednie rządy na zmianę się nie zgodzili i urojenia wyższości urzędnikom na piśmie wyjaśnili no i waszą Lubelszczyznę do lubelskiej ziemi zwęzili. Morał:Czernak nie promuj Lubelszczyzny, na chama bo Lubelszczyzny na Południowym Podlasiu nie ma! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2016 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan wojewoda urzędnik rządowy woj. lubelskiego nie wie, że woj. jak Lubelszczyzna nie ma takiego, gdyż województwo, a Lubelszczyzna -nie to samo, a więc przekonaj Panie urzędniku, że jest to samo i napisz do rządy, by nazwę województwa zmienili. Uczeni i poprzednie rządy na zmianę się nie zgodzili i urojenia wyższości urzędnikom na piśmie wyjaśnili no i waszą Lubelszczyznę do lubelskiej ziemi zwęzili. Morał: Czernak nie promuj Lubelszczyzny,
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakoś metnie tłumaczą ,co mamy robić w lublinie ,jakieś pasy szahida dla terrorystów ? czy co?
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko się cieszyć ! Choć nie wiadomo jak długo ta współpraca się utrzyma i czy zachodowi znowu nie zachce się nałożyć sankcje na Iran Wtedy skończy się biznes. Przecież nasi politycy zawsze są solidarni z naszym największym sojusznikiem zza wielkiej wody.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!