poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Irańczycy wybrali Lubelskie. Będą tu inwestować

Dodano: 18 sierpnia 2016, 09:44
Autor: TOMA

Fot. Tomasz Maciuszczak
Fot. Tomasz Maciuszczak

Inwestycje o wartości blisko 10 mln zł i 50 nowych miejsc pracy– taki ma być efekt porozumienia, które podpisali wczoraj wojewoda lubelski i spółka Pluco Group. To działania związane z rządowym programem Go Iran.

– Nie chodzi tylko o możliwości inwestycyjne w naszym regionie i zainteresowanie Irańczyków naszymi produktami. Chodzi również o to, że naszym partnerom podoba się Lubelszczyzna, nasz sposób życia oraz przywiązanie do wartości i tradycji, które sobie szczególnie cenią. Stąd chęć inwestowania właśnie tutaj – przekonuje wojewoda Przemysław Czarnek.

– Po wielu miesiącach rozpoznania województwo lubelskie okazało się być najciekawsze jeśli chodzi o rozwój kontaktów handlowych. Dlatego chcemy się skoncentrować na współpracy z tym regionem, który jest bardzo ciekawy nie tylko z powodu dużej produkcji żywności, na którą w Iranie jest duże zapotrzebowanie, ale też ze względu na wymianę studencką i naukową – mówi Hamidreza Ostandmohammadi, prezes spółki Pluco Group, która reprezentuje w Polsce irańskich inwestorów.

Kilka dni temu w Białej Podlaskiej została zarejestrowana pierwsza spółka z irańskim kapitałem. Firma zajmuje się handlem w branżach petrochemicznej i farmaceutycznej. Działalnością w naszym regionie zainteresowanych jest pięć kolejnych firm. Przedstawiciele strony irańskiej szacują, że do końca roku mogą oni zainwestować ok. 10 mln zł i stworzyć ok. 50 nowych miejsc pracy.

Lubelscy przedsiębiorcy też mogą skorzystać. – W tej chwili przygotowujemy ofertę na partię pszenicy, docelowo myślimy o dostarczeniu 300 tys. ton do końca roku – wylicza Arkadiusz Szymoniuk, dyrektor oddziału Agencji Rynku Rolnego w Lublinie. – Kolejnym produktem, którego mamy w nadmiarze, jest mleko w proszku. Rozmawialiśmy też o koncentracie jabłkowym. Niewykluczone są również zakupy owoców i warzyw.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje
Użytkownik niezarejestrowany
Chełmianin N
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 sierpnia 2016 o 01:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Branża farmaceutyczna - czyżby chodziło o Biomed Lublin?
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (19 sierpnia 2016 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
URZĘDNIK PROMUJE!    Pan wojewoda urzędnik rządowy woj. lubelskiego nie wie, że woj. jak Lubelszczyzna nie ma takiego, gdyż województwo, a Lubelszczyzna -nie to samo, a więc przekonaj Panie urzędniku, że jest to samo i napisz do rządu, by nazwę województwa zmienili.                       >>>>>>>>>>>>         Uczeni i poprzednie rządy na zmianę się nie zgodzili i urojenia wyższości urzędnikom na piśmie wyjaśnili no i waszą Lubelszczyznę do lubelskiej ziemi zwęzili. Morał:Czernak nie promuj Lubelszczyzny, na chama bo Lubelszczyzny na Południowym Podlasiu nie ma! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2016 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan wojewoda urzędnik rządowy woj. lubelskiego nie wie, że woj. jak Lubelszczyzna nie ma takiego, gdyż województwo, a Lubelszczyzna -nie to samo, a więc przekonaj Panie urzędniku, że jest to samo i napisz do rządy, by nazwę województwa zmienili. Uczeni i poprzednie rządy na zmianę się nie zgodzili i urojenia wyższości urzędnikom na piśmie wyjaśnili no i waszą Lubelszczyznę do lubelskiej ziemi zwęzili. Morał: Czernak nie promuj Lubelszczyzny,
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakoś metnie tłumaczą ,co mamy robić w lublinie ,jakieś pasy szahida dla terrorystów ? czy co?
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko się cieszyć ! Choć nie wiadomo jak długo ta współpraca się utrzyma i czy zachodowi znowu nie zachce się nałożyć sankcje na Iran Wtedy skończy się biznes. Przecież nasi politycy zawsze są solidarni z naszym największym sojusznikiem zza wielkiej wody.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!