środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Izba wytrzeźwień jednak nie powstanie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2008, 23:15
Autor: (drs)

Radni zablokowali plan utworzenia w Lublinie placówki, która ma pełnić rolę Izby Wytrzeźwień.

Rada Miasta nie zgodziła się, by prezydent przeznaczył na ten cel 750 tys. złotych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GPPiRPA). Powód? Pojawiły się wątpliwości, czy z tej puli można sfinansować utworzenie takiej placówki.

- Poczekamy na opinię prawną i jeśli się okaże, że przepisy pozwalają na zorganizowanie takiej placówki przy użyciu pieniędzy z GPPiRPA, to poprosimy radę o zmianę uchwały - zapowiada Paweł Fijałkowski, zastępca prezydenta. - Jeśli zaś opinia wykaże, że taki wydatek nie jest możliwy będziemy szukać pieniędzy budżecie miasta - dodaje.

Noclegownia dla nietrzeźwych ma być częścią ośrodka interwencyjnego, który miasto chce prowadzić wspólnie z jedną z organizacji pozarządowych wybraną w drodze konkursu. Na miejscu ma pracować lekarz, który będzie mógł stwierdzić, czy stan przywiezionej osoby pozwala na pozostawienie jej na noc. Do izby trafiać mają tylko ci, których policja nie może odwieźć do domu i ci, którzy nie potłukli się na tyle, by trzeba im udzielić pomocy w szpitalu.

Na razie nie wiadomo, gdzie stanie budynek. Magistrat rozważał najpierw jedną z działek przy ul. Młyńskiej, ale wycofał się z tego, bo ma tędy przebiegać Trasa Zielona. W placówce ma się znaleźć 10 miejsc noclegowych dla mężczyzn i 2 dla kobiet.

Wiadomo już, że nocleg w izbie będzie płatny. Stawki nie zostały jeszcze ustalone.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wjk
KK
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wjk
wjk (19 grudnia 2008 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam wątpliwości czy takie lokum powstanie i czy rzeczywiście nie będzie to darmowy nocleg z wiktem i opierunkiem. Do tej pory policja w swej łaskawości odwoziła gratisowo pociętych do domu zamiast pilnowac bezpieczeństwa w mieście, a uchlanych do szpitali dla których nie mogło zabraknąć pieniędzy na leczenie. Czy takie, jak by nie było zakłócanie porządku, nie powinno być karane choćby solidnym mandatem a w przypadku odmowy zapłaty orzeczeniem prac społecznie użytecznych. Piłeś- masz zapewniony transport do najbliższego komisariatu. Odjazd na koszt własny po zapłaceniu mandatu. Nie płacisz - pracujesz, najlepiej w stosownym do przewiny kubraczku. Nie pojmuję dlaczego meneli i menelopodobnych musimy traktować jak święte krowy w Indiach.
Rozwiń
KK
KK (19 grudnia 2008 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SZYBKO BY ZBUDOWALI NOWĄ IZBĘ KTÓRĄ ZLIKWIDOWANO ZA TEGO NIEUDACZNIKA PRUSZKOWSKIEGO GDYBY KTÓRYŚ Z RADNYCH MIAŁ W SZPITALU ŻONĘ LUB KOCHANKĘ A KTÓREJ PIJANY ŚMIEĆ WYBIŁBY ZĘBY ,DLA NIE WTAJEMNICZONYCH TO DODAM ŻE WSZELKIEJ MAŚCI PIJANE SZUMOWINY PRZYWOŻONE SĄ DO LUBELSKICH SZPITALI W ZASADZIE DOŚĆ CZĘSTO TE SAME MENELE
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!