poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Izba wytrzeźwień w koszarach?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2008, 16:45
Autor: Dominik Smaga

Utworzenie izby wytrzeźwień w jednym z budynków zajmowanych obecnie przez wojsko na Majdanku - to najnowszy pomysł prezydenta Lublina.

Wymaga to jeszcze uzgodnień z rządem.

Teren jednostki na Majdanku należy do wojska, ale armia nosi się z zamiarem pozbycia się tych gruntów. - Jest tam dużo miejsca i takie obiekty jak izba chorych. Sądzę, że można by było to zaadaptować na potrzeby izby wytrzeźwień - oznajmił dziś Adam Wasilewski na antenie Polskiego Radia Lublin.

Wasilewski deklaruje, że miasto utrzymywałoby tę placówkę. - Przy czym byłaby to nie tyle klasyczna izba, co raczej noclegownia dla osób nietrzeźwych - podkreśla Paweł Fijałkowski, zastępca prezydenta.

To, czy pomysł wypali zależy między innymi od dwóch ministrów. Od ministra obrony Bogdana Klicha i od Grzegorza Schetyny, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

- Bo tereny należące do wojska miałyby zostać przekazane Skarbowi Państwa do zasobów MSWiA - wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

- Chcę się spotkać z obu ministrami - zapowiada Wasilewski. - Wstępnie rozmawiałem z panem Schetyną w sprawie Majdanka. Nie rozmawiałem jeszcze z ministrem Klichem.

Głównym gospodarzem nieruchomości miałaby zostać policja. - Chcielibyśmy powiększyć nasz ośrodek szkolenia przy Grenadierów. Ulokowalibyśmy tam również oddziały prewencji i służby logistyczne - informuje Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. - Ale nie jesteśmy zainteresowani zajęciem całego terenu, bo na nasze potrzeby jest on zbyt duży - dodaje Wójtowicz.

Dlatego część ziemi zwolnionej przez wojsko miałyby zająć inne służby. - Mówi się też o umieszczeniu tam struktur celnych i nie jest wykluczone ulokowanie tam także Straży Miejskiej - przyznaje Wojewódzki.

Nie wiadomo tylko, jak prędko wojsko opuści ten teren. Nieoficjalnie mówi się, że armia miałaby się stamtąd wyprowadzić dopiero w 2012 r.. Na wysokim szczeblu trwają właśnie rozmowy mające nakłonić wojsko, by część gruntów uwolniła wcześniej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Józek z bagna
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Józek z bagna
Józek z bagna (7 marca 2008 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Strażnicy bywali już w stanie mocno wstawionym w wyżej wymienionej jednostce,więc miejsce jak najbardziej stosowne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!