Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2013 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Ja tych leków nie kupowałem. Pacjenci skarżą się do NFZ

Autor: Zdjęcie autora (IZI)
0 5 A A
Warto się zarejestrować choćby po to, aby móc samemu sprawdzać, czy jesteśmy ubezpieczeni i czy może
Warto się zarejestrować choćby po to, aby móc samemu sprawdzać, czy jesteśmy ubezpieczeni i czy może

Do lubelskiego oddziału NFZ wpłynęły trzy skargi od osób zarejestrowanych w systemie ZIP. Wszystkie dotyczą recept, których pacjenci w rzeczywistości nie realizowali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jedna skarga jest w toku wyjaśniania. W drugim przypadku okazało się, że apteka w raporcie do NFZ przekazała nieprawidłowy nr PESEL pacjenta – informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. – Apteka dokonała korekty świadczenia. Trzecia skarga, zgodnie z właściwością, została przekazana do rozpatrzenia przez Mazowiecki OW NFZ.

Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP) to system, dzięki któremu każdy może sprawdzić m.in., z jakich świadczeń finansowanych przez NFZ korzystał od 2008 r. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Można przejrzeć nie tylko listę wizyt lekarskich czy zabiegów w szpitalach, ale także refundowanych recept. Jeśli pacjent zauważy jakieś błędy, może zgłosić skargę do funduszu.
Jak na razie pacjenci z naszego regionu zgłosili tylko trzy wspomniane wcześniej skargi, a system ZIP działa już od 1 lipca. NFZ podaje, że przez półtora miesiąca zarejestrowało się w nim ponad 18 tys. mieszkańców woj. lubelskiego, a ok. 13 tys. osób już odebrało swój login i hasło.

Wniosek o login i hasło do ZIP można złożyć przez Internet albo w oddziale funduszu. Po odbiór trzeba się zgłosić z dowodem osobistym lub paszportem. W Lublinie NFZ zaprasza do swojej siedziby przy ul. Szkolnej 16 lub przy ul. Koryznowej 2d. Można to także zrobić w delegaturach w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Fundusz organizuje też mobilne stanowiska ZIP. Pracownicy lubelskiego NFZ byli już w 32 miejscach, a w najbliższym czasie odwiedzą m.in. Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, a nawet gminne dożynki w Niedrzwicy Dużej. Pełen harmonogram wizyt mobilnego stanowiska ZIP jest dostępny na stronie www.nfz-lublin.pl/gdzie_bedziemy_z_zip

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 20 sierpnia 2013 o 20:49

NFZ kosztem milinow złotych wprowadził program ,który  znowu  npuszcza pacjentów na lekarzy.

Biurokracja w NFZ sięga zenitu.

Programy ,informacje,sprawozdania zabierają lekarzom czas na diagnozę .

Bzurne są informacie o błędach w receptach.

Taka nie będzie przyjęta przez aptekę

Informacja o pacjentach jest informacją o obywatelach.

Czyżby nasz Rząd  wzorem USA  inwigilował swoich obywateli.

A NFZ ma takie informacje ,które z własnej woli podajeny..

Avatar
G / 18 sierpnia 2013 o 22:00

Ja w rzeczywistości miałem leczonego zęba podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym i jeszcze doplacałem za lepszą plombę, a mam wpisane w sumie trzy wizyty z leczniami, znieczuleniami i innymi zabiegami, których absolutnie nie miałem!!!

Avatar
lolo / 18 sierpnia 2013 o 20:37

a dla czego nie można się zarejestrować przez internet tylko trzeba tam jechać?, nawet pity wysyłam przez internet i nigdzie nie muszę jechać?

Avatar
ewa / 18 sierpnia 2013 o 20:27

skargę nieomieszkam złożę

Avatar
ewa / 18 sierpnia 2013 o 20:25

W dużym Centrum Medycznym w centrum Lublina lekarze sprawozdają do NFZ procedury zabiegowe, których w rzeczywistości nie wykonali.

Avatar
polak / 20 sierpnia 2013 o 20:49

NFZ kosztem milinow złotych wprowadził program ,który  znowu  npuszcza pacjentów na lekarzy.

Biurokracja w NFZ sięga zenitu.

Programy ,informacje,sprawozdania zabierają lekarzom czas na diagnozę .

Bzurne są informacie o błędach w receptach.

Taka nie będzie przyjęta przez aptekę

Informacja o pacjentach jest informacją o obywatelach.

Czyżby nasz Rząd  wzorem USA  inwigilował swoich obywateli.

A NFZ ma takie informacje ,które z własnej woli podajeny..

Avatar
G / 18 sierpnia 2013 o 22:00

Ja w rzeczywistości miałem leczonego zęba podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym i jeszcze doplacałem za lepszą plombę, a mam wpisane w sumie trzy wizyty z leczniami, znieczuleniami i innymi zabiegami, których absolutnie nie miałem!!!

Avatar
lolo / 18 sierpnia 2013 o 20:37

a dla czego nie można się zarejestrować przez internet tylko trzeba tam jechać?, nawet pity wysyłam przez internet i nigdzie nie muszę jechać?

Avatar
ewa / 18 sierpnia 2013 o 20:27

skargę nieomieszkam złożę

Avatar
ewa / 18 sierpnia 2013 o 20:25

W dużym Centrum Medycznym w centrum Lublina lekarze sprawozdają do NFZ procedury zabiegowe, których w rzeczywistości nie wykonali.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!