środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Jagiełło nie nocuje już w więzieniu

  Edytuj ten wpis

Andrzej Jagiełło, były poseł SLD, skazany w tzw. aferze starachowickiej odzyskał wolność dzięki wczorajszej decyzji Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Otrzymał warunkowe zwolnienie z odbywania reszty kary.

W listopadzie 2005 r. Jagiełło wraz ze Zbigniewem Sobotką, byłym wiceministrem spraw wewnętrznych, oraz Henrykiem Długoszem, byłym posłem SLD, zostali skazani za powiadomienie samorządowców ze Starachowic o planowanej wobec nich akcji policji. Jagiełło otrzymał rok więzienia. Kara kończyła mu się za pięć miesięcy.
Jagiełło trafił do zakładu karnego w Radomiu. Był wzorowym więźniem, dostawał nagrody, pracował w bibliotece. Po odsiedzeniu połowy kary złożył wniosek o przedterminowe zwolnienie. W sierpniu Sąd Okręgowy w Radomiu uznał, że były poseł się już zresocjalizował i w przyszłości raczej nie popełni przestępstwa. Zdecydował o jego wypuszczeniu.
Zwolnienie Jagiełły zaskarżyła prokuratura. Uważała, że już sam charakter popełnionego przestępstwa przesądza o tym, że Jagiełło powinien odsiedzieć cały wyrok. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Lublinie.
– Skazany tylko dostosował się do warunków więziennych, nie zmienił swojego stosunku do tego, co zrobił – uzasadniał prokurator Wiesław Greszta, domagając się zatrzymania go za kratami.
Lubelski sąd apelacyjny uznał, że rodzaj popełnionego przestępstwa nie pozbawia skazanego prawa do wcześniejszego opuszczenia więzienia. – Nawet sprawcy najpoważniejszych przestępstw mają prawo do warunkowego przedterminowego zwolnienia – podkreślił sędzia Jarosław Matras.
Dziś odpis decyzji sądu trafi do zakładu karnego w Radomiu. (er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!