Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 sierpnia 2013 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Jak budowa stadionu podkrada wodę z Bystrzycy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 57 A A

Firma, która na zlecenie Ratusza buduje nowy miejski stadion przy ul. Krochmalnej nielegalnie pobiera wodę z Bystrzycy. O sprawie powiadomił nas Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdarzenie miało w środę wczesnym rankiem, po godz. 7.30.

– Jadąc do pracy ścieżką rowerową zaobserwowałem, że beczkowóz, który na pewno należy do jednej z firm budujących stadion napełnia lub opróżnia zawartość zbiornika – napisał do nas nasz Czytelnik. – Nie pierwszy raz zaobserwowałem taką sytuację – dodaje. I załącza zdjęcia.

Widać na nich cysternę stojącą miedzy elementami ogrodzenia stadionu. A od cysterny biegnie rura, której koniec zanurzony jest w rzece.

O wyjaśnienia poprosiliśmy Urząd Miasta, na którego zlecenie budowany jest nowy stadion.

– Wykonawca pobiera w ten sposób wodę do polewania dróg znajdujących się obok placu budowy. Drogi polewa po to, żeby w powietrze nie wzbijał się pył, na który skarżyli się mieszkańcy okolicy. Wodę pobiera z rzeki, żeby nie wykorzystywać do tego wody pitnej – wyjaśnia Joanna Bobowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że woda pobierana jest z rzeki nielegalnie.

– Firma powinna wystąpić do Wydziału Ochrony Środowiska o wydanie pozwolenia wodnoprawnego na pobór wody z rzeki i przedstawić tzw. operat wodnoprawny. Nie zrobiła tego – przyznaje Bobowska.

– Nie może być tak, że każdy, kto ma potrzebę i ochotę pompuje sobie wodę z rzeki – stwierdza Andrzej Poncet z Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta. – Jeśli dostaniemy taki wniosek, wtedy skierujemy go do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, który będzie mieć 14 dni na przedstawienie swojego stanowiska. Łącznie rozpatrzenie takiej sprawy trwa mniej więcej miesiąc.

Choć woda była pobierana nielegalnie to miasto nie może nałożyć kary na budowniczych.

– Mogę tylko powiadomić o sprawie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który jest uprawniony do nakładania kar – dodaje Poncet. Podobny przypadek został wykryty zaledwie kilka dni temu na Czerniejówce.

W rejonie ul. Głuskiej właściciel jednej z posesji pompował z rzeki wodę. – Tłumaczył, że to do podlewania ogródka. Przekazaliśmy informację do WIOŚ.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxxx / 11 sierpnia 2013 o 11:50

k........a odstszelić tego rowerzystę wody z rzeki mu żal co to za pajac?

Avatar
aga / 9 sierpnia 2013 o 20:12

Myślę,że szkodliwość niewielka chyba że Pan z ul. Głuskiej podlewa wodą pobraną z rzeki warzywka w dwóch pokaźnych szklarniach!

Sąsiadce żal, że nie ma takich pokaźnych szklarni? A warzywka niech rosną zdrowo :)

Avatar
pentagon / 9 sierpnia 2013 o 11:51

najlepszy w tym wszystkim jest czas na rozpatrzenie tej błachostki przez tą śmieszną "Lubelską Biurokrację"...1 miesiąc... - zupełna porażka...!!!

Avatar
stanislaw / 8 sierpnia 2013 o 13:32

,,kompletny idotyzm,,,ogarnął ludzi którzy piszą o kradzieży wody.Wody z rzeki  do celów budowy zalowac,,,,niech biorą i budują,,,,ludzie nie kompromitujcie się ,,,,,więcej wody wyparuje niż oni jej nabiorą,,,,woda dla celów budowy to milionowa czesc procenta wody która plynie w bystrzycy,,,,o co kopię kruszyć,,,,wstyd ten temat poruszać,,,,a sądzę ze temat poruszyla osoba która nigdy i nic konkretnego w życie nie zrobila,,,,,tylko wyszukuje i czepia się głupot,,,,,,,,,,,,stanislaw,,,,wielo,wielo,letni kierownik budowy i dużych  budow na terenie całego woj.lubelskiego

,,kompletny idotyzm,,,ogarnął ludzi którzy piszą o kradzieży wody.Wody z rzeki  do celów budowy zalowac,,,,niech biorą i budują,,,,ludzie nie kompromitujcie się ,,,,,więcej wody wyparuje niż oni jej nabiorą,,,,woda dla celów budowy to milionowa czesc procenta wody która plynie w bystrzycy,,,,o co kopię kruszyć,,,,wstyd ten temat poruszać,,,,a sądzę ze temat poruszyla osoba która nigdy i nic konkretnego w życie nie zrobila,,,,,tylko wyszukuje i czepia się głupot,,,,,,,,,,,,stanislaw,,,,wielo,wielo,letni kiero... rozwiń

Avatar
jh / 8 sierpnia 2013 o 13:18

Woda wsiąknie i trafi do Bystrzycy.Ale kara za nabranie wiadra wody z rzeki musi być surowa.

Avatar
zenk / 8 sierpnia 2013 o 13:13

Tak przy okazji jak budują Warszawę  czy inne miasta ???tez korzystają budowlańcy z rzek?.woda została do polania pracowników bo było im bardzo gorąco i  temat zamknięty 

Avatar
Jufidzenaja / 8 sierpnia 2013 o 11:42

Nie ma już ważniejszych spraw w Lbn ? Niedługo "dziennikarzyny" z wschodniego napiszą o odlaniu się Mieczysława do jeziora.....

Avatar
Odp. / 8 sierpnia 2013 o 10:49

popieram
są większe problemy niż takie głupoty, A ta "cysterna" bardziej wygląda jakby coś spuszczała...

 A jak rozpoznać cysternę która pobiera wodę od cysterny która coś "spuszcza" ??????

proszę ochłodzić głowę (może wodą z rzeki) wielcy tropiciele sensacji  !

afera Watergate :-) śmiać się chcę.

Avatar
am / 8 sierpnia 2013 o 10:42

Ostatnio zauważyłem okresowe wahania stanu wody w Bystrzycy wielkości 1 mm, teraz już wiem dlaczego.

 Do Mietka : Jeżeli to monstrum ma pojemność kilkadziesiąt tysięcy litrów, to znaczy że ma ładowność kilkadziesiąt ton. Ciekawe co o tym myślą opony z tej cysterny.

Avatar
ted / 8 sierpnia 2013 o 09:04

Panie Dominiku - pańskich głupawych sensacji jest już przykro czytac,jeżdzij pan rowerem po lesie może wytropisz pan nie legalnie rosnące grzyby

Avatar
xxxx / 11 sierpnia 2013 o 11:50

k........a odstszelić tego rowerzystę wody z rzeki mu żal co to za pajac?

Avatar
aga / 9 sierpnia 2013 o 20:12

Myślę,że szkodliwość niewielka chyba że Pan z ul. Głuskiej podlewa wodą pobraną z rzeki warzywka w dwóch pokaźnych szklarniach!

Sąsiadce żal, że nie ma takich pokaźnych szklarni? A warzywka niech rosną zdrowo :)

Avatar
pentagon / 9 sierpnia 2013 o 11:51

najlepszy w tym wszystkim jest czas na rozpatrzenie tej błachostki przez tą śmieszną "Lubelską Biurokrację"...1 miesiąc... - zupełna porażka...!!!

Avatar
stanislaw / 8 sierpnia 2013 o 13:32

,,kompletny idotyzm,,,ogarnął ludzi którzy piszą o kradzieży wody.Wody z rzeki  do celów budowy zalowac,,,,niech biorą i budują,,,,ludzie nie kompromitujcie się ,,,,,więcej wody wyparuje niż oni jej nabiorą,,,,woda dla celów budowy to milionowa czesc procenta wody która plynie w bystrzycy,,,,o co kopię kruszyć,,,,wstyd ten temat poruszać,,,,a sądzę ze temat poruszyla osoba która nigdy i nic konkretnego w życie nie zrobila,,,,,tylko wyszukuje i czepia się głupot,,,,,,,,,,,,stanislaw,,,,wielo,wielo,letni kierownik budowy i dużych  budow na terenie całego woj.lubelskiego

,,kompletny idotyzm,,,ogarnął ludzi którzy piszą o kradzieży wody.Wody z rzeki  do celów budowy zalowac,,,,niech biorą i budują,,,,ludzie nie kompromitujcie się ,,,,,więcej wody wyparuje niż oni jej nabiorą,,,,woda dla celów budowy to milionowa czesc procenta wody która plynie w bystrzycy,,,,o co kopię kruszyć,,,,wstyd ten temat poruszać,,,,a sądzę ze temat poruszyla osoba która nigdy i nic konkretnego w życie nie zrobila,,,,,tylko wyszukuje i czepia się głupot,,,,,,,,,,,,stanislaw,,,,wielo,wielo,letni kiero... rozwiń

Avatar
jh / 8 sierpnia 2013 o 13:18

Woda wsiąknie i trafi do Bystrzycy.Ale kara za nabranie wiadra wody z rzeki musi być surowa.

Avatar
zenk / 8 sierpnia 2013 o 13:13

Tak przy okazji jak budują Warszawę  czy inne miasta ???tez korzystają budowlańcy z rzek?.woda została do polania pracowników bo było im bardzo gorąco i  temat zamknięty 

Avatar
Jufidzenaja / 8 sierpnia 2013 o 11:42

Nie ma już ważniejszych spraw w Lbn ? Niedługo "dziennikarzyny" z wschodniego napiszą o odlaniu się Mieczysława do jeziora.....

Avatar
Odp. / 8 sierpnia 2013 o 10:49

popieram
są większe problemy niż takie głupoty, A ta "cysterna" bardziej wygląda jakby coś spuszczała...

 A jak rozpoznać cysternę która pobiera wodę od cysterny która coś "spuszcza" ??????

proszę ochłodzić głowę (może wodą z rzeki) wielcy tropiciele sensacji  !

afera Watergate :-) śmiać się chcę.

Avatar
am / 8 sierpnia 2013 o 10:42

Ostatnio zauważyłem okresowe wahania stanu wody w Bystrzycy wielkości 1 mm, teraz już wiem dlaczego.

 Do Mietka : Jeżeli to monstrum ma pojemność kilkadziesiąt tysięcy litrów, to znaczy że ma ładowność kilkadziesiąt ton. Ciekawe co o tym myślą opony z tej cysterny.

Avatar
ted / 8 sierpnia 2013 o 09:04

Panie Dominiku - pańskich głupawych sensacji jest już przykro czytac,jeżdzij pan rowerem po lesie może wytropisz pan nie legalnie rosnące grzyby

Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!