niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Jak dobrze są przygotowani uczniowie do matury z polskiego?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 czerwca 2014, 13:00
Autor: (aa)

Trzy szkoły w województwie lubelskim wezmą dziś udział w badaniu, które pozwoli określić przygotowanie uczniów do matury z języka polskiego na nowych zasadach. Zmieniona formuła będzie obowiązywać od przyszłego roku.

W badaniu, które organizują wspólnie Instytut Badań Edukacyjnych oraz centralna i okręgowe komisje egzaminacyjne, weźmie udział około 4 tys. uczniów II klas z 50 liceów wylosowanych z całej Polski.

- W woj. lubelskim są to trzy szkoły - podaje Natalia Skipietrow, rzecznik IBE, ale nie podaje ich nazw. Te szkoły, które nie zostały wylosowane do badania, mogą przeprowadzić diagnozę na własną rękę - IBE udostępni dyrektorom arkusze egzaminacyjne.

Dzisiejsze badanie przeprowadzone zgodnie z procedurami obowiązującymi na maturze rozpocznie się o godz. 9. - Robimy to badanie, żeby sprawdzić, z czym uczniowie sobie nie radzą, aby można było lepiej do tego egzaminu ich przygotować - dodaje rzecznik IBE.

W przyszłym roku maturzyści będą musieli obowiązkowo napisać egzamin również z jednego z przedmiotów dodatkowych (na poziomie rozszerzonym). Podczas ustnego egzaminu z języka polskiego nie będzie już przygotowanej wcześniej prezentacji - maturzysta będzie odpowiadać na wybrane losowo pytania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin edukacja matura
Vika
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Vika
Vika (10 czerwca 2014 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wszystkim zmianom przeprowadzanym w oświacie na żywym organiźmie jakim jest młodzież. Potrzebujemy spokoju aby młodzież mogła, zdążyła i chciała się nauczyć. Ciągłe zmiany strukturalne, organizacyjne i programowe nie sprzyjają klimatowi nauki i pełnej stablizacji. Nauczyciele pośpiesznie przerabiają programy, bo są z tego rozliczania, a nie z osiągniętych efektów. Młodzież wobec niepodołania oczekiwaniom  "olewa szkołę", nie przykłada się do egzaminów, a już na pewno do tego rodzaju prób! Pamiętajmy - próby te odbywają się kosztem realizacji innych przedmiotów, a więc nauczyciele będą "nadrabiać" zaległości i w kółko to samo!.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!