poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Jak dojechać na lotnisko w Świdniku?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 stycznia 2013, 18:53
Autor: Dominik Smaga

W pobliżu granicy ze Świdnikiem pozostały tabliczki po Dniu Otwartym Portu Lotniczego. Innych drogow
W pobliżu granicy ze Świdnikiem pozostały tabliczki po Dniu Otwartym Portu Lotniczego. Innych drogow

Kto powinien zadbać o oznakowanie drogi na lotnisko? Ratusz wskazuje na Port Lotniczy, a ten na urzędników. A kierowcy się gubią

Na brak drogowskazów zwrócił nam uwagę jeden z naszych Czytelników. – Znaki podpowiadają, jak dotrzeć do centrum i poszczególnych dzielnic, ale nie pokazują drogi na lotnisko – zauważa pan Rafał.

Chociaż za oznakowanie ulic odpowiada miasto, to jednak w tym przypadku do stawiania tablic się nie kwapi. – To nie leży w gestii zarządu drogi, ale lotniska – tłumaczy Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Ale nie zawsze Lublin czekał. W czerwcu 2008 r. za rządów Adama Wasilewskiego w trzech miejscach stanęły drogowskazy do Lwowa i Łucka. Ratusz ustawił je z własnej inicjatywy wydając na to 13 tysięcy złotych.

– Droga wyjazdowa ze Lwowa do Polski była słabo oznaczona. Rozmawiałem o tym z wicemerem miasta, który później przysłał mi zdjęcie tablic wskazujących drogę do Lublina. Głupio mi się wtedy zrobiło, że zwróciłem uwagę na brak oznakowania, a sami takich tablic nie mamy – opowiadał dziennikarzom podczas uroczystego odsłonięcia znaków Krzysztof Łątka, ówczesny sekretarz miasta.

Czy także w tym przypadku miastu nie powinno zależeć na oznakowaniu? – Tablice będą ustawione w porozumieniu z portem, gdy zostaną wykonane wszystkie drogi dojazdowe do lotniska – odpowiada Kieliszek.

• Ale Świdnik się przez to nie przesunie, czy znaki wskazujące drogę z bardziej odległych stron miasta nie mogłyby stanąć już wcześniej?

Karol Kieliszek: – Po ukończeniu dróg dojazdowych będziemy mieli pełny układ komunikacyjny, który będzie można kompleksowo oznakować.

O drogowskazy zapytaliśmy też lotnisko. – To, kiedy oznakowanie będzie na drogach przebiegających przez Lublin zależy od zarządcy drogi – mówi Piotr Jankowski, rzecznik lotniska.

Nasz komentarz

Bez fleszy także można się poklepać

Najpierw w blasku fleszy panowie poklepują się wzajemnie chwaląc współpracę w sprawach wzniosłych i przydających popularności. Później, gdy trzeba zabrać się za załatwienie spraw przyziemnych, potrafią zachowywać się, jakby żyli na odległych planetach. Problemem było zorganizowanie transportu na lotnisko, problemem jest oznakowanie dojazdu. Jedni pokazują palcem na drugich. A wystarczyłoby siąść i pogadać o tym, co przysłuży się ludziom, a nie łatwej popularności. I później znów poklepać się po plecach. Już bez fleszy.

Dominik Smaga
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
dzeki
blabla
Mirek
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dzeki
dzeki (5 lipca 2014 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na lotnisko jadac z Zamościa można dojechać po oznakowaniach bardzo dobrze ,chociaż jest krótsza droga i nie prowadzi przez miasto,chyba że komuś zależało na korkowaniu miasta .Natomiast jadąc z lotniska ktoś kto jedzie pierwszy raz nie ma zielonego pojęcia jak dojechać do Zamościa ,poniważ wszystkie znaki pokazują drogę tylko do Lublina ewentualnie do centrum chyba w celu zwiedzania miasta .Zamość przecież nie jest wioską i moim skromnym zdaniem powinien być jakiś drogowskaz.

Rozwiń
blabla
blabla (13 maja 2014 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

.Szkoda tylko że ktoś bez wyobraźni planuje drogi i zamiast poszerzyć drogę o pas: skręt z Unii Lubelskiej w Al Tysiąclecia to zabrał pas co już był na potrzeby sklepu- Podobnie kiepską wyobraźnię ma ktoś planujący albo przyjmujący plan drogi do lotniska w Świdniku-zamiast przyciągnąć ludzi do podróży i zwiedzania to ich z powodzeniem odstraszyli. Jakieś niewydarzone rondka i rondeczka bez oznakowania, cyrk ze szlabanami z bandyckimi cenami za wjazd na parking podrzędnego lotniska. Zamiast zbudować prościutką autostradę z prostym wjazdem i zjazdem to są durnowate rondka pośród krętych uliczek wśród zwykłych pól zielonych. Zamiast wyprostować drogi to ktoś na stole kreślarskim bawił się w esy-floresy a podróżujący w rzeczywistości śmieją się z głupawo "ograniczających" prędkość ulicek z potwornymi zakolami w szczerym polu-jakby brakowało tam miejsca i jakby były tam domy które należy ominąć i na dokładkę durne rondeczka które niejednemu uprzykrzą życie-zamiast zwykłych świateł na fotokomórkę.

Rozwiń
Mirek
Mirek (11 lutego 2013 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pogratulowac fotografowi zdjecia ze slupkiem, jako glowny temat.
Rozwiń
Gerwqzy
Gerwqzy (27 stycznia 2013 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelskie cwaniaki z miodem w uszach wybudowały sobie lotnisko. Ale dojechać nie potrafią. Błądzą w Świdniku. Pomimo oznakowania. Jak w przysłowiu "dać chłopu ........ nie zegarek.
Rozwiń
lotnik
lotnik (26 stycznia 2013 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fakt faktem że oznakowania na lotnisko prowadzą przez całe miasto, ale za to każdy łamaga dojedzie bez problemu. Wystarczy zwracać uwagę na znaki i się do nich stosować.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!